Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy demens...

Mit lehet tenni egy demens családtaggal, aki nem akar elmenni otthonba?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, mert én és a családom egy demens nagypapával élünk együtt, és rámegy az egész család. Nagyon zavart sokszor, paranoiás, és az egész család idegei kivannak. Egyre többen küszködünk súlyos betegségekkel a nyugtatók miatt. Érdekelne, hogy hogy lehetne megszabadulni mégis tőle. Előre is köszönöm.
2011. aug. 29. 17:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

"Érdekelne, hogy hogy lehetne megszabadulni mégis tőle."

Ez igen! Gratulálok! Remélem egyszer majd rád is ilyet mond a családod!

2011. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
Ez nagyon durva helyzet...:S Pontosan mit értesz az alatt hogy demens? Mit csinál a papa, amivel így terhel titeket?
2011. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha orvos ugy itéli meg,akkor azonnal otthonba szállittathatja.Beszéljetek a kezelőorvosábval és mondjatok el neki.

Amugy aki nem élt még együtt ilyen emberrel az nem is értheti,kedves első.

Nagyapám ugyanilyen,és anyukám évek óta gondozza de már kivan tőle.Mindenkinek egy élete van és attól,hogy szeretsz valakit még nem kell alárendelnem magad neki.

2011. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát az egyik pillanatban még tudja, hogy hol van, ki ő, stb., a másikban pedig mindenki meg akarja őt ölni, meg a szomszédoknak azt mondja, hogy verjük, és éheztetjük, ezért még szóba sem áll velünk senki a környéken. Nem érzékeli a pénz értékét, és két nap alatt elveri a nyugdíját, és kölcsön kell adnunk neki, mert azt hiszi, hogy mi loptuk meg, azért nincs pénze. Soroljam még?
2011. aug. 29. 17:25
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és a háziorvos is elintézheti ezt?
2011. aug. 29. 17:26
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok.

Ugyanez a helyzet nálunk is,meglopjuk,nem törődünk vele,a szomszédokkal összeveszik aztán meg kibeszél minket stb,stb.

Ha eddig nem állt még kezelés alatt az állapota miatt akkor a háziorvosnál kell kezdeni.

Ő tudni fogja mit tegyen,vagy hová küldjön.

Nálunk kezelés alatt áll a papa(egyéb betegség miatt is) és a kezelőorvos mondta ha nem birjuk tovább szóljunk és intéz neki helyet(ő is tudja milyen ez sok ilyen betege van),oda pedig mennie kell,ha akar ha nem.

Sajnálom én is hidd el,mert szörnyű igy látni akit szeretek,de anyumat sem akarom kikészülve látni.

2011. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a háziorvos annyit tud tenni, hogy utána néz, hol fogadják be. Persze, pénz kérdése, a nyugdíja tutira rá fog menni, de lehet, hogy több is. Mi a férjem nagymamáját gondozzuk, úgyhogy tudom milyen.
2011. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Apukám volt ilyen. 10 éven át egyre romlott az állapota. Közben kapott egy agyvérzést, tolókocsiba is került. A végén olyan agresszív lett, hogy agyon akarta anyukámat egy vállfával ütni. Kiszórt mindent a szekrényből, hogy csomagol, megy "haza" Egy óráig győzködtem, hogy neked itt a haza, nem kell menni sehova. Aztán kezdte elölről, hogy ki ez a nő? Mármint anyukám.

Mikor dühöngött, szóltam a mentősöknek, hogy őt az üzemorvo, aki a háziorvosunk volt, nem látogatja. Bevitték apukámat az idegre. Ott combnyaktörést kapott. Megoperálták, akkor kértem, hogy míg megszervezzük az otthoni fogadását, addig egy átmeneti, 3 hónapos ápolási osztályra vegyék fel. Magam el akartam menni ápolási díjra, de 10 ezer lett volna a jövedelem, s mellette nem csinálhattam voln a mást. Szóval 80 éves anyukámra sem rakhattam, hogy egy magatehetetlen embert egyedül emelgessen. Mire letelt volna a 3 hónap, apukám meghalt.

Követ csak annak van joga vetni másra, aki maga már megbirkózott egyedül egy ilyen kihívással. Átmeneti otthon, ápolási osztály csak 3x2 hónapra ad lehetőséget. Végleges lehet, de óriási a sorállás.vagy nagyon drága. Be nem utalják szerintem, minden ismerősöm maga keresett helyeket.Kitartást, mert tudom milyen 24 órás kihívás ez az élettől.

2011. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen az otthonba a nyugdijra szükség van,senkit nem látnak el ingyen.

De én nem olyan orvosról beszélek aki csak utánanéz,hanem olyanról aki eltudja intézni hogy azonnal bevigyék ha ugy adódik.Ezért irtam,hogy egyeztessen háziorvossal.Nem kell hozzá pénz,legalábbis nálunk szó nincs ilyesmiről.

2011. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a szomszéd utcában lakott egy ismerősöm. Egyszer odajött hozzám, hogy bocsánatot kérjen: mélyen elítélt, hogy apukámat az ápolási osztályra tettem. Hogy ő ezt a szülőjével nem tenné meg. S mikor az anyukája lerobbant, maga alá pisilt, kakált, képtelen volt egyedül ellátni, megtépte, ha fölé hajolt, mindent zárni kellett előle, mert örökké csavargott volna, leitta magát, mert mással hozatott alkoholt magának a kerítésen keresztül...szóval rémes volt, maga a nő is beteg volt, S akkor követett meg engem.
2011. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!