Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek? Tanulas+kap...

Mi a velemenyetek? Tanulas+kapcsolat

Figyelt kérdés
Nem ez alapjan dontok, csak annyira kodos most minden. Kezdem elolrol: Elvegeztem a gimnaziumot, 2evig kemenyen dolgoztam,mert akkor a csaladomnak eleg rossz volt anyagilag, es gyujtogettem,hogy nappali tagozatos,allamis hallgato lehessek. 2 ev utan mire osszegyujtottem nemi kezdotoket-el akartam kerulni a diakhitelt mindenkepp- es mire bepotoltam a hianyossagim, mert a kozepsuliban semmit se tanultunk nyelvbol, addigra rajottem, hogy az a palya, amirol 2evig almodoztam, egyaltalan nem nekem valo, nem tudnek 100%-osan jeleskedni benne, csak eroltetem, de valojaban tehetsegem nincs hozza, csak a szorgalmam segitett. Tehat 2 ev kemeny keszules utan, nem adtam be a jelentkezesem,pedig vegre felvettek volna. Felbukkant egy rokon, aki Szlovakiaban el, o elkoltozott kulfoldre, mi anno a hatarnal laktunk,igy valamennyire tudogatok szlovakul. A rokon azt mondta, hogyha oda koltozom, csak havi 30-at kell a lakberert fizetnem es szemben lakhatok gyakorlatilag az egyetemmel. Na, ez azert fontos, mert o az orvosi egyetemhez lakik kozel, felebredt bennem a regi vagyam,hogy orvos lehessek. Beadhattam volna itt is, de hogy oszinte legyek, a jegyeim miatt csak a duplazasra jatszhattam, es mivel kozepiskolaban 1evig tanultuk, az se ert sokat, minimum 2 evet ki kellett volna ujra hagynom. Mar igyis 21eves voltam, mert evvesztes vagyok. Nem mondom azt,hogy nem sikerult volna, de pl. az elozo szakomnal 2targybol 2x erettsegiztem, es az elsonel gyakorlatilag 1%-al ertem el jobbat ugy, hogy elotte 1evig tenyleg napi 2-3orat tanultam ra,hetvegente is. Igaz az elozo se lett rossz, de megtapasztaltam, hogy nem csak a tanulason mulik a felvetelink sikere, hanem sajnos egyes tantargyaknal a tanarok hangulatatol is. Mert vagy az elozo tanar pontozott igencsak fel, ha realis akarok lenni, vagy az utobbi igencsak le. 21evesen ugy voltam vele, a szlovak rendszer sokkal emberibb,van felveteli,vagy tudod,vagy nem, nem iratnak esszeket,nem szobeliztetnek,amiket aztan ugy pontoznak,ahogy akarnak. Megirsz egy baromi nehez feleletvalaszolos tesztet,aztan atmentel,vagy sem, rogton megtudod az egyetemen. Belementem, gondoltam 1 evig elmegyek kulfoldre dolgozni-bar nekem Szlovakia is kulfold,de most egy nyugati orszagrol van szo- es mellette keszulok. Almomban se hittem volna,de elsore meglett,raadasul az elsok kozott jutottam be,pedig ott tobbszoros a tuljelentkezes,mint az itthoni egyetemeken, es egyaltalan nem szinvonaltalan az intezmeny. Alaposan felkeszultem a biologia,kemia, "szakmai" nyelvvel, de oszinten szolva szlovakul csak makogok a valo eletben. Az egyetemmel nem volt gondom, tenyleg szinvonalasnak tunik,meg ahogy eljartak az is okes volt, de mint az avarhato volt, a to-n mar az elso nap porig alaztak, mert hat magyar vagyok...persze nem mindenki ilyen, de sajnos ott ezt fogom kapni 6 kemeny evig. Most jon be a csavar, kint, most mar 22 evesen, megismertem egy ferfit, fel ev utan osszekoltoztunk, a kozos jovonket tervezgettuk, mikor kiderult,hogy felvettek,igazabol nem tudom mit hittem, azert mentem el a felvetelire, mert kotelessegemnek ereztem, es mert tenyleg ezt csinalnam szivem szerint a legjobban. Igaz nem vagyok valami oreg, de tudom,hogy a mostani parom vegre komolyan gondolja. En mar nem akarom magam kielni, en is komolyabb dolgokban gondolkom. Bemutattam itthon,minden szep is jo. De most jon a nehez dontes...Vagy o jon es tanul meg szlovakul,na persze velem egyutt, vagy en hagyom itt az egyetemet. Igazabol az lenne a legjobb,ha kozosen maradhatnak es egyetemre is jarhatnek. A parom norveg szarmazasu,mire megtanulok ugy norvegul...hogy az itteni kokemeny rendszer mellett bejuthassak...szoval ez elvetve. Viszont most mar a megalazasra se vagyom, amit az egyetemen kaphatnek. Turjek, vagy megint kezdjem teljesen elolrol az eletem? Vagy turjunk ketten? O gondolkodik rajta,hogy Szlovakiaba koltozzon miattam,de szerintem neki ez hatalmas valtas lenne, es ha meg meg is tanul szlovakul,kerdes kap e munkat..az ittenieknek is alig van.
2011. aug. 30. 08:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Elejen gimnaziumot irtam,kesobb kozepiskolat,ez azert van,mert kozben koltoztunk...
2011. aug. 30. 08:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem semmi,de a párod milyen nyelven tud?mert gondolom vmi közös nyelvetek azért van :)

am én a helyedben nem adnám fel az egyetemet,mert később csak rosszabb lesz.

2011. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj ha ez a vágyad és a párod is maradjon. szükséged lesz támaszra mindneképp. amit még lehet. csinálj végig egy évet a szolvák egyertemen.. s ha tudsz gyere át mo-ra utána....
2011. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

átjelentkezéssel is lehet egyetemet váltani, bár ennek utána kell járni, hogy mi a módja. (vagy levelező, esti esetleg?)

Nem a párod ellen akarok beszélni (persze drukkolok hogy együtt maradjatok) de szerintem ne hagyd ott az egyetemet. Az alázás meg le van tojva, nincs jobb dolguk? Nehogy már a farka csóválja a kutyát... Szóval nagyívben, tudod :) Ne hagyd az álmodat lerombolni pár ökör miatt.

Esetleg jó megoldás lenne, ha pároddal valahol össze tudnátok költözni és tudnád folytatni az egyetemet.

2011. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!:)

Igazabol azert tepelodom, mert megint felotlott bennem az,hogy ismet valtani,csak ezuttal nem szakot,hanem orszagot, utana erdeklodtunk, es az atjelentkezesnek kb 1% eselye van.:( Viszont megint elolrol kezdeni mindent,es kerdeses atvennek e. Most a magyar egyetemekkel probalkozunk, bar azzal sokkal elobbre nem lennek, de legalabb en otthon lennek, es a szallast konnyebben megoldanank. Kesobb nelkule is a szulofoldjen kepzeltem el a jovom, egesz veletlen,hogy igy alakult, mivel en Svajcban dolgoztam. O legszivesebben haza menne,ami ertheto, de persze erti,hogy nekem nem akkora a mozgasterem,igy szobajott Magyarorszag es Szlovakia is. Egy evet minimum kulon kell lennunk,gyujtogetes+nyelvtanulas.

2011. aug. 30. 09:06
 6/6 A kérdező kommentje:

Esti es levelezo nem lehetseges orvosin. Felmerult bennem,hogy esetleg biologus,vagy valami nemileg hasonlo teruletet folytassak majd,konnyebben tudnek ilyesmire menni Norvegiaban,de hat meg se ugyanaz.

A kozos nyelvunk pedig a spanyol, mert O spanyoltanar, nekem meg anyukam felig-meddig az, igy eleg jol tudok, igy mar Spanyolorszagon is elgondolkodtunk,es orvosi utan lepnenk tovabb, de hat ott is olyan,hogy sok eselye nincs az atjelentkezesnek.

2011. aug. 30. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!