Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy kapcsola...

Mi a véleményetek egy kapcsolat újrakezdéséről?

Figyelt kérdés
leírom a történetem, kíváncsi vagyok, ti mit tennétek a helyemben!! több évig voltam együtt egy pasival, akivel nem rég ért véget a kapcsolatunk. most nekem új párom van, viszont néha összefutunk a régivel, beszélgetünk, tök jól elvagyunk(nincs semmi olyan köztünk,ami a barátomat bántaná!!!) ugyanúgy, mint régen! a baj az, hogy ez engem eléggé felkavar, és eszembe jutnak a régi emlékek. viszont a mostani párommal is jól megvagyunk. egyszerüen nem tudok rendet tenni az érzéseim közt, nem tudom eldönteni melyikük mellett lenne a legjobb.nyilván a gondok,amik miatt véget ért az ex-szel a dolog anno, azoktól most is félek, hogy megint feljönnek, viszont a jelenlegi párommal is vannak ugyanúgy bajok, olyanok éppen, amik az előzőnél nem voltak. és ez forditva is igaz. nem könnyü, fogalmam sincs mit tegyek!!! ti mit tennétek? ne mondjátok hogy úgyis érzem, mert egyszerüen amit érzek az a nemtudom érzése!!! remélem volt már igy valaki, és segit előrébbjutni!!
2009. okt. 17. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Keress egy harmadikat :)

Viccet félretéve én kb. 2-3 alkalommal kezdtem újra (persze nem ugynazzal a baráttal), de egyik sem lett jobb az újrakezdés után. Sőt hamarabb véget ért mint az előző együtt töltött idő.

A legutóbbi újrakezdős felkérésemet viszont elutasítottam. Pedig nagyon nagy volt a kísértés. Volt akkor barátom és most is vele vagyok. Nekem is mind a kettővel vannak/voltak gondjaim és az egyikkel ez a másikkal meg az, de most úgy gondolom, érzem hogy ahol most vagyok azt az életet szeretném folytatni.

2009. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Gondok mindig lesznek minden sráccal. Erre mondják, hogy senki nem tökéletes. Ami az egyikben megvan az nincs meg a másikban. Ez így marad akkor is ha emészted magad. Sajna helyetted nem dönthet senki. Csak te döntheted el, hogy mit akarsz. Erre a gondra igazán senki nem tudja a megoldást megmondani neked. Én úgy gondolom hallgass a szívedre.
2009. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 1 ember után nem tudtam újra kezdeni mással, tehát ha ő felkeresne, hogy próbáljuk meg újból, én vele megpróbálnám. Volt szó ilyenről a volt párod részéről? Ha nem, akkor egyelőre ne is agyalj ilyeneken.
2009. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
egy szavamba kerül, és megint együttvagyunk az ex-szel! szóval ő csak arra vár, hogy visszamenjek hozzá, persze most megigér mindent, amit régen elrontott, hogy másképp lesz. én sem vagyok a hive az ilyen visszamenős dolgoknak, nekem se tartottak sokáig az újrakezdések!
2009. okt. 17. 21:33
 5/14 anonim válasza:
Ugynazt tudom mondani mint az első válaszadó. Semmi értelme:) csak roszabb lesz, én 2 évig jártam 1 fiúval:) szakítottunk, 5 hónaig nemis láttam, csak 1-1X felhívott v én őt mert hiányzott, és h "mizu veled"..stbstb Aztán megkért h járjak vele megint mert hiányzom neki, és én vagyok az akit eltud fogadni maga mellet:D cöh, nagyobb gennyláda lett mint azelőtt:D 3 hétig jártam vele aztán kidobtam:D akkor jól éreztem magam, most viszont megint kicsit rosz. De most TUTI h kifogom bírni. Csak akaraterő kérdése! ne ess bele megint ugyanabba a hibába:)
2009. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az ígéretekre semmiképpen ne halgass!

Egy újrakezdett kapcsolat nem a megígért dolgoktól lesz jobb. Egyetlen "titok" van, mégpedig a kommunikáció! Hogy két ember tudjon, és merjen egymással beszélni. Mindenről, és bármiről.


Ha az újrakezdés felmerül benned, akkor pár dolgon gondolkodj el: Miért tennéd: szerelemből, vagy kicsit már csak sajnálatból, esetleg megszokásból? Felismerted a saját hibáidat is (mert biztos, hogy vannak). A volt barátod felismerte a saját hibáit? Miért követte el őket? A jövőben mi változna? Tudnátok együttműködni?


Ha ezekre a kérdésekre őszinte és megnyugtató válaszokat kapsz, akkor könnyű lesz dönteni. Az ígéreteknek nincs értelme, a tetteknek van.


Mindezt tapasztalatból írtam le neked. Mi mindent meg tudtunk (tudunk) beszélni, és mostmár tudatosan építjük, és nagyon vigyázzuk az újjáépített kis kapcsolatunkat :)

2009. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a volt barátom abszolút felismerte a hibáit, és tudja mit kell másképp tennie,én is tudom mit csináltam rosszul. ha nem kezdjük ujra, soha nem tudjuk meg hogy sikerül e újra. nem az az igazi ember számunkra akivel le tudjuk élni az életünket, hanem aki nélkül nem!:)
2009. okt. 18. 20:55
 8/14 anonim ***** válasza:
hát nekem is hasomló helyzetem van, csak én a másik illetővel nem jártam...de tudom hogy kedvel, mert vannak rá utalások, meg akkor nem tenne olyanokat amiket tesz. furcsa ember, nem ismerek hozzá hasnlót..nagyon egyedi az életszemlélete stb...viszont a barátom imádom, és ha belegondolok hogy mi lenne ha történne vele valami (ne adj Isten) vagy szakítunk, hát mindig sírok. beszéltem prászor a másik sráccal hogy akkor most mi is van velünk de minig terel stb...végül majd hogy nem összevesztünk és kinyögte hogy végülis fontos vagyok számára, de ő ilyen egy-egy éjszakákra partner, és attól meg többet érek neki...furcsa volt, és mái napig nem tudtam ezt kibogozni teljesen, de nem hagyom el a barátomat.szerintem te se tedd...már semmi nem lenne olyan az exeddel mint volt...valószínüleg csak rosszabb :S
2009. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én azon a véleményen vagyok hogy ha egy kapcsolatnak vége szakad annak nincs tovább jövője szóval újra össze jönni az ex-l szerintem nem túl jó dolog. Tégy fel magadnak pár kérdést, vagy hasonlísd össze a két srácot nem könnyű ez igaz de ha az új srácot választod akkor valószínűleg új dolgokat ismerhetsz meg ha a régit akkor lehet hogy előbb útóbb megunod. Gondold végig mi volt a jó a régi és az új srác mellett hanem jutsz dűlőre ha tudok segítek nyugodtan írhatsz. Üdv Chet
2009. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az írásokban érzek néhol feminista élcelődést. Szerintem hülyeség, hogy ne higyj az ígéreteknek. Ha valaki felismerte azt, hogy mi a hiba és ezen képes - szerinted is és nem csak saját maga szerint - változtatni, akkor érdemes adni neki még egy esélyt. Bár nekem már alapból az nem szinpatikus, hogy találkozol az exeddel. Véleményem szerint - és akkor most lehet negatívozni engem ezerrel - eléggé szemét dolog az, hogy az exeddel találkozol, még akkor is, hogy ha semmi nincs köztetek. Te ugyan úgy eljátszol gondolattal, mint ő, szegény srácot akivel meg most együtt vagy hülyíted. Vagy megbeszélted vele, hogy nem tiszták az érzéseid iránta?

Lassan ideje lenned választani, nehogy a végén a két szék közé essél. A problémákon pedig egyszerűen túl lehet jutni csak kommunikáció szükséges. Beszéljétek meg a jelenlegi pároddal, hogy mik a kapcsolatotokban a problémák. Ha ezt nem érti meg vagy nem fogadja el szakítsatok, ha pedig megpróbál neked teljes mértékben megfelelni lehetnél annyira toleráns, hogy nem találkozol és nem fantáziálsz a volt pasidról. Az meg, hogy olyat nem csinálunk ami zavarná őt, azt kell válaszolnom, hogy de. Minden férfinak szarul esik ez, maxiumum nem mondják, mert nem akarnak felesleges veszekedést ebből...

2009. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!