Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben barátom...

Az utóbbi időben barátom megváltozott, bánt is. Szeretem, de segítségre szorulna. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Férjemmel való kapcsolatom az utóbbi másfél évben tönkrement a pénzcentrikussága miatt, külön hálószobában is aludtunk. Bár mindenünk megvolt, nem voltunk boldogok. Jól éltünk, a felső kategóriába számítottunk. Férjem beadta a válást (3 gyerekünk) van. Most küzdök a gyerekekért. Közben megismerkedtem jelenlegi párommal, 8 hónapja vagyunk együtt, nála lakok, haza nem nagyon mehettem. Az utóbbi 2 hónapban nagyon megváltozott. Tudom, hogy bántja a dolog, a válás, az akörüli problémák, az idegeskedések, ráadásul egy külföldi cég igazgatójaként, nagy nyomás nehezedik rá, sok a feladata és hiába próbálok segíteni neki nem tud megküzdeni az akadályokkal.


Lassan már mindenben hibát keresett amit csináltam, ami addig jó volt, az most rossz. Eddig jól főztem, jó volt ha bementem a munkahelyére, most már nem, egyedüllétre vágyik. Régebben megcsinálta a reggelimet, kiszolgált, sokszor mondtam, milyen figyelmes, nem vagyok ehhez hozzászokva. Aztán 2 hónapja vitáink, amiket rendszeresen ő provokál, tettlegességig is fajultak.


Sajnos, amikor már a kiabálásban kimerült,vagy leöntött több pohár vízzel, akkor megpofoz, vagy belémrúg, fenyeget.Így vezeti le a feszültségét. Trombózisra szedett gyógyszer miatt elég sok kék-zöld folt van rajtam, amik nehezen gyógyulnak. Aztán amikor lehiggadt, vagy látja, hogy milyen fájdalmat okozott, akkor megváltozik, megint az a jámbor halkszavú ember lesz. Beborogatja kedvesen az okozott sérülést. Problémája még velem, hogy sokat vagyunk együtt szerinte, mert eddig megszokta az egyedüllétet. Pedig kétnaponta van itthon. A barátainak mind családja és gyermekei vannak, csak ő nem nősült még meg, pedig sportos testalkatú, megnyerő kinézetű. Én mások által csinosnak mondott, alacsony termetű, 46 kg-os nő vagyok.


Tudom, hogy sok a gondja és szeretnék segíteni neki, ő nem ilyen rossz. Nem tudom mi váltotta ezt ki belőle.

Mit tegyek? Ráadásul tudja hogy jelenleg a tartózkodási helyem az ő lakcíme, és a válás a gyerekelhelyezés miatt ez a cím van megadva. Ide hoznám a piciket is, ahogy az elején megbeszéltük. Lehet, hogy egyszerre ez túl sok neki? Megijedt? Mit tegyek? Hallottam, hogy előző kapcsolatai is ugyanígy az együttélés kapcsán 1-2 hónap után fejeződtek be. Szeretem és nem akarom elhagyni, megfutamodni. Mit tegyek? Hogyan segítsek neki?


2011. aug. 30. 15:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy azt hiszed, hogy neked kellene segíteni neki, pedig neked van szükséged segítségre, csak nem akarod beismerni. Ennél többet nem érdemes írnom, amíg ez nincs meg.
2011. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarsz megfutamodni... inkább tűröd a verést? Ne haragudj, soha nem mondtam ég ilyet senkinek, de jobb lenne a gyerekeidnek, ha az apjuk nevelné fel őket, babysitter és a nagyszülők segítségével. Inkább ez, minthogy azt lássák, hogy anyuval üvöltözik és verekszik egy idegen férfi, anyu meg ezt tűri. Szégyelld magad, ha ennek kitennéd őket.
2011. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Menekülj te idióta(bocs) ez csak rosszabb lesz!!!
2011. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem hagynám, hogy valaki rajtam vezesse le a feszültséget, milyen dolog, hogy ideges, megver, aztán lelkifurdalásból ápol. Mi van ha később a gyerekeiden vezeti le? Én nagyon félnék tőle. Nem elég, hogy végig élnek egy válást, ami nagy váltásnak számít, de még azt is végig kell nézniük, hogy az anyukájukat úgy kezelik, mint egy rongyot, talán még félni is fognak. Ha elhagyod, az nem megfutamodás szerintem, ebben az esetben ahhoz kell bátorság, hogy elhagyd, mert szereted.
2011. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Elképesztően nehéz helyzetben vagy, ezt sokan figyelmen kívül hagyják. Harcolsz a gyerekeidért, miközben nincsen saját lakásod, és itt van az új kapcsolat. Hiába ver, függsz tőle, mert ha elveszíted, akkor nincs lakásod sem, és akkor a gyerekeket sem fogják neked ítélni a semmibe. Persze ép ésszel azt tanácsolnám neked, hogy rögvest menekülj ettől az embertől, de maradnod kell addig, amíg meg nem születik a bírósági ítélet(hogy lássák, van lakás, és új kapcsolat is), hogy nálad helyezik el a gyerekeket. Ha az megvan, már lehet elmenni albérletbe.
2011. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Fuss forest fuss én csak ennyit mondok!!!

Többiek már elmondtak mindent..

2011. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy ő nem ilyen,hisz mielőtt ilyen lett csak 6 hónapja ismerted,és gondolom az idő alatt végig nem is éltetek együtt! Tipikus esete a bántalmazó férfinak,minden jel stimmel...neked az nem gyanus hogy összeköltözés után minden eddig nője otthagyta??!Ha azt hiszed hogy a gyerekeiddel nem fogja ugyanezt vagy talán még rosszabbat csinálni,tévedsz. Erre nem mentség a munkája,meg semmi sem!! Komolyan mondom,ez csak rosszabb lesz,megértem hogy ott az egzisztencia,ott a cim,de lépj le!!
2011. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és még mondok valamit,bár nem tartozik ide: Ha ott hagytad a gyerekeidet a férjednek,hogy majd a tárgyalás után kerülnek hozzád,hatalmas hibát követtél el. Nagyon fontos hogy a per megkezdésekor hol a gyerekek!!Ha nem nálad könnyen az apának itélhetik!!Keress egy albérletet,barátot,rokont,és butorozz oda a gyerekekkel,amég nem késő.
2011. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

A tettlegességre nincs mentség! Egyedül az önvédelem lehetne, de feltételezem nem volt egyik szitu se olyan, hogy azért pofozott volna meg, mert késsel rontottál rá.


A férjem is nagyon fel tudja hirtelen rántani magát, de inkább elmegy sétálni egyet, ha nagyon ideges, minthogy rajtam töltse ki. Jómagam is hirtelen haragú vagyok, de a legerőszakosabb cselekedetem is egy párnareptetés volt - és akkor valóban hihetetlenül mérges voltam.


Ha valaki fizikai erőszakkal old meg bármit, főleg egy nála fizikailag gyengébbel szemben, az valójában egy gyenge ember. Szavakkal nem megy, inkább kihasználja az erőfölényt. Gondold végig: ha összevitatkozol a kisgyerekeddel, akkor hasba rúgod, vagy megpróbálsz a lelkére beszélni, esetleg eltiltod a tévétől? Szerinted melyik hozzáállás az egészségesebb?

2011. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
www.nane.hu - olvasd végig a kiadványaikat, meg fogsz lepődni!
2011. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!