Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek hosszú...

Van itt olyan, akinek hosszú évek után valóban megváltozott a korábbi rossz kapcsolata az anyjával/apjával?

Figyelt kérdés
Apám meghalt, két testvérem van, gyerekkoromtól úgy érzem, hogy anyum engem szeret a legkevésbé. Nemrég borult a bili, eljutottam arra a pontra, hogy ennél már az is jobb lenne, ha semmilyen kapcsolatunk se lenne és ezt meg is mondtm neki. Nem veszekedtem, csendesen, nyugodtan elmondtam, h elmegyek és nem jövök többet. Párom szerit megváltozhat a dolog. Én nem bízom benne. Nem vagyok már olyan fiatal, jó ideig próbálkoztam vele, sosem sikerült javítani a helyzeten. Másokat is látva nekem az a tapasztalatom, hogy alapvető, minőségi változás nem szokott történni, csak a felek megtanulják elfogadni és kezelni a helyzetet. Ti tudtok ellenpéldát? :)
2011. szept. 1. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyukámmal fiatalkoromban nagyon rosszba voltam, sokat veszekedtünk, szerinte "kezelhetetlen voltam" későn járkáltam haza, a jegyeim miatt is mindig balhéztunk, egyetemen is vitáztunk folyton, mennyit járok be, milyenek a vizsgák, stb.

Amikor elköltöztem otthonról, egyből elkezdtük keresni egymást, napi kapcsolatban vagyunk, és el sem bírom képzelni, mi lenne velem az anyukám nélkül :) Nemsokára nagymama lesz (én pedig anyuka), ami továbberősíti a kapcsolatunkat.

2011. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több dolog miatt is változhat. Egyrészt amikor valaki elköltözik a szüleitől, akkor ritkább lesz az együttlét, és a szülők kevésbé szólnak bele a gyerek dolgába, illetve kevesebb az értelmetlen, piti veszekedés. Sok esetben ez megjavítja a kapcsolatot, azért is, mert megérzik, hogy időnként hiányoznak egymásnak. (Ha nem hiányoznak egymásnak, akkor meg úgy javul meg a kapcsolat, hogy nem találkoznak...)


A másik dolog, hogy a szülők öregednek, és ettől általában toleránsabbak és nyugodtabbak lesznek, egyre kevésbé ragaszkodnak ahhoz, hogy mindig igazuk legyen és mindenbe beleszóljanak, ellenben egyre jobban félnek a magánytól.


Természetesen elsülhet a dolog rosszul is, vannak kiállhatatlan fajta öregemberek is, akik csak egyre rosszabbak lesznek :)))

2011. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőre a saját példámat tudom mondani.

A szüleim 16 éves koromban váltak el, addig is egy viperafészek volt az otthonunk...

Apám 13 év után, néhány hónappal ezelőtt bukkant fel az életemben újra. Kimondottan jó lett vele a kapcsolatom. Furcsa is volt, mert az utolsó emlékeim róla szörnyűek voltak, szinte már úgy élt az emlékeimben, mint valami szörnyű gonosztevő. Ehhez képest nagyon emberi és kellemes csalódást okozott. (Persze az élet nagyon elbánt vele, rossz sora volt az elmúlt 13 évben, megtanulta a maga leckéjét).


Anyám viszont a rossz példa. Ővele folyamatos volt a (rossz) kapcsolatom ez idő alatt, de csak távolodtunk egymástól és egyre jobban gyűlt bennem az iránta érzett harag, mire eljutottam odáig, hogy soha többé nem akarok vele kapcsolatba lépni (a fiamnak a közelébe sem engedem). Vele azt hiszem már így marad. Vagy legalábbis nem én leszek az, aki felveszi vele a kapcsolatot...

2011. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy anyukám a testvéremért mindig mindenre képes volt, mindig ő kapott mindent. Tőlem meg csak elvett és kihasznált. Azt hittem, hogy csak azért, mert ő az elesettebb, neki kell a több segítség...

De amikor én is elestem és nekem is kellett volna a segítség (és akkor éppen a testvéremnek nagyon is futott a szekér), akkor sem segített, akkor is csak követelőzött velem szemben.


Szóval, ha anyud csak egy kicsit is hasonlít az enyémre, és a testvéreidet jobban szereti, mint téged, akkor ebben soha nem fog megváltozni.

2011. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Különösen az utolsóét.
2011. szept. 6. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!