Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészít az anyám, állandóan...

Kikészít az anyám, állandóan utánam járkál, nézi hogy mit csinálok, beleköt mindenbe meg minden baja van. Hogy jöjjek ki vele?

Figyelt kérdés

Azt mondta apám hogy ez már 2 éves koromban is ígyvolt,oda mentem megnézni a virágnak a szirmait a szobában,és már rögtön odament hozzám,rámförmedt hogy minek nyúlkálok a virágaihoz...de mostmár eléggé eldurvult a helyzet,egy ünnepnap sincs béke,mindig veszekednek apámmal is,tesóm meg le se sz*rja, tanul,meg ilyenek teljesen hidegen haddja.

ja és már szék is tört el itthon,apám törte össze,nagyon ideges volt nemtudom hogy pontosan miért,kb. 2 éve volt.

Apám eddig 1szer ütött meg,de anyám mostanában elég gyakran..Mostmár akkor is ha itt van a szomszéd haverom,semmi sem szent neki.Mindig járkál utánam mondja hogy mit csinálsz,mért nem mész a dolgodra,ilyenek.Szerinte a világon 3 dolog van: takarítás,tanulás,olvasás.Mindig ezeket hajtja nekem,egy csomó házimunkát végzek de ezzel semmi bajom nincs,de azzal már igen hogy mindenbe beleköt,meg hogy direkt szarul csinálom meg,hogy ne kelljen megcsinálnom aztán elküld..meg olyanokat mond hogy "elvágom a torkodat"?..

Apám alig van itthon,rengeteget dolgozik,7kor megy este 11kor jön,van amikor nem is látom egésznap csak reggel.de hétvégenként ugyanez,csak ebédre jön haza,meg néha korábban 9kor.Hogy jöjjek ki az anyámmal?Még ha valamit rosszul is csinálok,akkor mindig bocsánatot kérek és igyekszek a kedvébe járni,de nem érdekli,rám se néz,nem is szól hozzám.pl. mondok neki valamit azt mondja hogy "azt csinálsz amit akarsz".megkérdezem anya mit segítsek?válasz: "verd a segged a földhoz"(leírva elég hülyén hangzik:D)

.Erre elkezdek röhögni,és mondja hogy fogok én még nem röhögni :S.A jegyeim jók,elég jól állunk anyagilag,és ilyen kicsinyeségekkel jön..ja és eszméletlenül sóher,mindenbe sprórol -> kapcsoljam le a gépet mert áramot fogyaszt,kapcsoljam le a tv-t meg áramot fogyaszt stbstb..és ne is éljek mert fogyasztok valamit!volt már példa arra is hogy hazajöttem oszt. kirándulásból semmi szia milyen volt? hanem hogy mehetsz mosogatni..


Milyen ember lesz így belőlem?:S Hogy jöjjek ki vele?


2009. ápr. 19. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:
ja 14\f
2009. ápr. 19. 12:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A jó hír az, hogy valószínűleg jó ember lesz belőled, mert abból, amit leírtál, egyértelműen látszik, hogy NEKED megvan a magadhoz való eszed, értelmes vagy és intelligens, látod a bajokat, és tudod, hogy ez így nincs rendjén, és persze azt is, hogy hogyan kellene lennie. Mindaddig, amíg megmaradsz ilyennek és kitartasz a nézeteid mellett, addig saját magadat illetően SEMMI félnivalód nincs, bármilyenek is legyenek a körülményeid. :) Ebből a tudatból bármikor erőt meríthetsz.


A rossz hír viszont az, hogy anyukáddal a fentiek alapján te magad egyedül valószínűleg nem nagyon fogsz tudni bármit is kezdeni azon túl, hogy saját magadat megacélozod vele szemben. Esetleg ha apukáddal el tudnál beszélgetni párszor a helyzetről, és közösen ki tudnátok találni valamit (akár még a testvéredet is belevonva), úgy már esetleg lehetne jutni egyről a kettőre.

De mindenekelőtt arra kellene rájönni, hogy tulképp mi a baja, és egyáltalán miért ilyen már alapjáraton is. Gyanítom, hogy ennek valami mélyebb oka lehet; azt kéne először is felderíteni, és orvosolni.

2009. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám ugyan ezt csinálta a tesómmal,és és mivel nem együtt lakunk közöltem vele ha állandóan cseszegeti én nem megyek haza meglátogatni mert nem értek eggyet vele és kész,utánna javult a helyzet valamicskét....sztem az a baja anyukádnak,hogy sokat melózik apád és keveset van otthon veletek....próbálj meg beszélni az apukáddal,hogy ennek nem lesz jó vége ha állndóan cseszegetnek...
2009. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

elsőnek nagyon igaza van, hoyg te jó ember leszel, és ehhez igenis anyukád is hozzájárul, lehet, hoyg nme tudja kifejezni, hoyg mégis szeret. és az olvasás a takarítás meg a tanulás azért ismerjük be fontos dolgok, presze a többihez másképp is hozzáállhatna, de ő ilyen. biztosan van, amiért szereted, csak arra koncentrálj. TAlán kérdezed meg tőle ő mit szerete benned, és mi az ami nem tetszik a viselkedésedben, .. biztosan válaszol ha jókor kérdezed és jól megfogalmazva.

ne keseregj, Te jó vagy, a lelked rendben.

2009. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy könnyű helyzetben. Igen, ahogy írták, azon ne aggódj, amik alapján leírtál, jó ember lesz belőled és már az is vagy :o) Persze iszonyú lehet elviselni a helyzetet. Anyukádat sajnos nem tudod már megváltoztatni. Ezek alapján azt tudom mondani, hogy totál elege van mindenből. Annak ellenére, hogy biztosan szeret benneteket, de ki van már bukva régóta. Férje nincs otthon, egyedül marad a gyerekekkel legtöbbször, és iszonyú frusztráltnak hangzik. Amit akarva-akaratlanul az összes dühét rajtad vezeti le. Ezért cseszeget mindenért.

Azt tudom tanácsolni, hogy lassan úgyis abban a korban vagy, hogy egyre több időt töltesz a kortársakkal, keresd a barátok és tesóval való elfoglaltságokat többet. Előtte pedig próbáld mindig otthon rendbetenni amit kér, elvár. HOgy ne legyen sok vita. Ha kicsit meg akarod puhítani, akkor talán gondolkodj olyasmiben, hogy elcsalni valahova kikapcsolódni. Nehezen fogja jól érezni magát biztos, de benne van a mókuskerékben, és elege van. Nem tudom, volt mostanában moziban, színházban? Egy olyan élmény akár napokra is ellágyíthat valakit.

Ha Te nem akarsz, nem tudsz menni, akkor esetleg lepd meg jeggyel egyszer tesódat és őt, vagy valami ilyesmit. Szóval ha bármi változást vársz az ő hozzáállásában, otthoni munkával nem fog menni, csak ha anyukád kimozdul és felszabadul egy kicsit, akár nélkületek. Tehát valami ilyesmiben tudnál segíteni. Rávenni apukádat, hogy vigye el egy pár napra valahova szállodába anyukádat egyedül vagy ilyesmi. Amikor nincsenek gyerekek mellette, és pihenhet egyet, és újra "normálisan" tud gondolkodni.


Viszont nagy változást ne várj nála, kicsit immunissá kell tenned magad vele szemben valahogy a mindennapokban. A testi fenyítést viszont apukáddal meg kellene beszélni, azt nem szabadna tennie, mások előtt sem, amúgy sem.


Remélem kicsit enyhül a helyzet. Az biztos, hogy akkor fog csak enyhülni, ha anyukád felelőssége, és mindennapjai is enyhülnek. Ha a szülőnek vannak boldog pillanatai , akkor könnyebb normálisnak lenniük.

2009. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
úgy értettem, hogy szólj apukádnak, hogy ne engedje, hogy megüssön anyukád. Azt bármilyen frusztrált valaki, undorító dolog megtenni a gyermekével.
2009. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

még régebben volt színház bérletük,de mostmár azt is visszamondták,mert "nincs elég idejük rá"

2009. ápr. 19. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem semmi anyád van... már bocsi a véleményemért, de szerintem jobban tette volna ha nem szül gyereket. Minek ha ilyen módon "neveli" és így viselkedik vele?... Mindegy, nincs jogom senkit sem elítélni azért hogy hogyan neveli a gyerekét, de én szeretnék nála jobb anya lenni. Majd meglátjuk hogy sikerül. Szerintem az lehet a dolog hátterében, hogy anyukádnak nincs elég türelme a gyerek neveléshez. Igaz, hogy ez nem egy egyszerű feladat, de ha már az ember bevállalja akkor ne lássa már szerencsétlen gyerek a kárát, hisz nem ő tehet arról, hogy megszületett. Az már egy nagy előre lépés, hogy ilyen nevelés mellett is van annyi eszed, hogy belásd valami probléma van és tenni akarsz ellene, ez már egy jó dolog. De viszont szerintem egyenlőre csak azzal tudsz magadon és helyzeten segíteni, hogy tűrsz. Esetleg kérhetsz segítséget az apádtól vagy a testvéredtől, de nem igazán látok esélyt arra, hogy valamiben tudnának segíteni, mert ha eddig elnézték, hogy így viselkedik veled az anyád akkor ez után sem hinném, hogy érdekelné őket a dolog. Mivel még elég fiatal vagy nem tudsz mást tenni csak tűrni. Abban szerencséd van, hogy jó anyagi helyzetben élsz és ami kell megkapod. Tudom, hogy mennyire nehéz 14 évesen egyedül megállni a helyed a világban, sajnos nekem is volt részem sok negatív dologban. 14 éves koromban elkerültem otthonról, nem kaptam semmilyen támogatást, kollégiumban laktam, az ösztöndíjamból és a családi pótlékból éltem. Senkire nem számíthattam csak a barátomra. Nekem szerencsém volt, hogy ilyen fiút fogtam ki, azóta is együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást, össze fogunk még idén házasodni és már a baba is útban van. Ha tehettem volna még maradtam volna otthon, de sajnos erre nem volt lehetőség. Mi egyébként sem volt soha gazdagok, de azért biztos jobban ellettem volna otthon, mint egyedül a 24 ezer Ft-os jövedelmemből. Azt tudnám neked tanácsolni, hogy legalább még 3-4 évet valahogy próbálj kibírni a "családi fészekben", tanulj amíg lehet, most nehéz időszak jön a suliban is, új iskola, új tanárok, új diák társak szóval nem lesz könnyű, de valahogy meg kell csinálnod. Ha már végképp nem bírod könyörögj ki egy kirándulást vagy hétvégére lépj le otthonról (nagyszülőkhöz, barátokhoz), de ne költözz el otthonról csak akkor amikor már lesz biztos jövedelmed, mert nekem elhiheted, hogy rettentő nehéz 14 évesen megállni a helyed és egyáltalán megélni ebben a sz@r világban.

Remélem tudtam valamiben segíteni!

Sok türelmet és erőt kívánok neked ahhoz, hogy kibírd még pár évig az anyádat.

2009. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok neked kiegészitésképp irni,hogy anyukád a tudta nélkül segit neked jó emberré válni,hiszen példát mutat neked,hogyan NE viselkedj másokkal (ahogy olvastam,nagyon értelmes fiú vagy szerintem!) .Az előttem hozzászólók jókat irtak.Szerintem anyukád nem tud megváltozni,és nem is fog sajnos,bármit teszel vagy mondasz neki.. ahogy lehetőséged van,repülj ki otthonról!
2009. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!