Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet anyám ilyen nyomoré...

Hogy lehet anyám ilyen nyomorék hülye, mit lehetne vele kezdeni? Nem csak magával szúr ki!

Figyelt kérdés

Én,anyukám,a nővérem és a két gyereke lakunk egy házban. 4 éve vettük ezt a lakást,mert a régi nagyon pici lett volna ennyiünknek,és az első időkben még a nővérem pasija-a gyerekei apja is itt lakott. De ő már elköltözött innen vagy 2 éve. Eddig rendbe fizetni tudtuk a lakáshitelt,azonban már lassan 3 hónapos elmaradásunk van. A csekkeket is alig tudjuk fizetni,és enni se nagyon tudunk mit. Csak én meg anya dolgozunk,tesóm gyesen van az egyik gyerekkel.

Már egy ideje nagyon idegesít anyám,mert mielött nem tudtuk volna fizetni a lakáshitelt akkor volt egy csomó gond,h alig volt pénz a csekkekre vagy kajára épp. De hiába mondtam meg mondom folyamosan h menjen be a bankba, vagy érdeklődjön arról h az önkormányzat megveheti a lakást,vagy a családsegítőkhöz menjen be,nem csinál semmit! Nem én vagyok a lakástulajdonos h intézkedjek helyette. Anyám meg csak ül itt kényelmesen,és idegeskedik a felszólító leveleken.

Meg a magán nyugdíjpénztártól is ki tudja lehet h kapott volna vmit vissza,de neki nem jött semmilyen levél(még tájékoztató jellegű se),és nem megy be még mindig megkérdezni h mi van. Azt mondja vagy kihozza a postás a pénzt vagy nem... Pedig lehet h kapna vissza egy nagyobb összeget már 10 éve magán nyugdíjpénztár tag volt.

Annyira idegesít h ilyen hülye h az nem igaz! Mért nem csinál semmit? Ha kitesznek a lakásból akkor én is meg tesóm is jól megszívjuk. A vacak minimálbéres fizetésemből meg nem fogok tudni olyan albérletet bérelni h mindenkin segíteni tudjak. Féltem őket meg magamat is.

Már próbáltam fenyegetni anyáémat h akkor én nem fogok bukni vele!velük együtt és elköltözök. Azt mondja menjek,csak tudom h ha most elköltözök akor a laksába se villany se gáz nem lesz,mert nem tudja miből feladni,vagy enni nem tudnának mit. Már kezdek bele örülni az egészbe


2011. aug. 31. 11:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Struccpolitika..
2011. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De mit csináljak vele? Olyan mintha azt vérné h én intézkedjek helyette vagy nem tom. dehát nem az én nevemen van a lakás!
2011. aug. 31. 11:22
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Hát elég fura. :S

Hány éves vagy?

Amúgy érdeklődni akkor is tudsz a lehetőségekről, ha nem a te neveden van a lakás.

2011. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha anyukad otthon van, nem dolgozik, tesod elmehetne dolgozni, kihuzni a csaladod a sz.rbol, anyukad tudna vigyazni a gyerekre.

Ne fenyegetozz, egy nap mondd, oltozzon, elmentek a hivatasokba ahova szukseges. Anyukad nem akar koldulni, szegyelli magat, meg talan az elkeseredesebe, mar ereje sincs, se kedve, semmihez.

Kar , hogy "nyomorek, hulye" titualasokat ide kellett irnod, akkor meg tisztelnelek is, hogy segiteni akarsz. De, igy, nem vellek semmi masnak, hanem egy sz.metnek.

2011. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

költözz el!


ez a legjobb, amit tehetsz....

2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Nehéz helyzetnek hangzik. Szerintem anyukád tényleg struccpolitikát folytat, azzal meg nehéz harcolni... Gondolom beszélgetéseken túlvagytok. Esetleg próbáld felajánlani, hogy minden pénzügyi dolgot te kezelj ezentúl. Kicsit furán hangzik, de mondjuk mindenki neked odaadja a bejövő pénzt (bér, gyes stb), és utána együtt határozzátok meg, hogy abban a hónapban mit és mikor tudtok kifizetni. A bankkal meg mindenképp beszélni kéne... sok sikert!
2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok.

Folyamosan bújom a netet a könyvtárba vagy épp ahol tudom h mit lehetne tenni. Mivel nem az én ingatlanom nem ad semmilyen felvilágosítást a bank,próbáltam. Meg a családsegítőknél is azt mondta az ügyintéző h a lakás tulajdonosának kéne bemenni,és akkor átbeszélik megint ezt a dolgot.

Anyémnak meg hiába pofázom h menjen be... Nincs rá ideje,mert dolgozni kell menni,vagy fáradt(12 órázik),vagy nem tudom. le szarja

2011. aug. 31. 11:28
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Nővéreddel fogjátok őt kézen és menjetek együtt intézkedni, ha egyedül nem akar. Csak halkan súgom, hogy ilyen helyzetben a nővéred helyében a babót bölcsijét és magamnak munkát intéznék először, mert ebben a helyzetben luxus otthon "ülni".
2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az össz bevételetek, illetve a lakáshitel?

Ha jól értem mindketten dolgoztok.

2011. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Vagy süllyed a depibe. Akkor jön ez a "mindent lesz@rok" érzés. Nem nyomorék hülye. :/
2011. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!