Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire feladata a nagytesóna...

Mennyire feladata a nagytesónak a kicsire való vigyázás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel való beszélgetés során kiöntötte a lelkét, hogy gyerekkora azzal telt, hogy a kistestvérekre kellett vigyázzon. Az édesanyja nem rosszindulatú vagy ilyesmik, de reggel-délben-este főzött, takarított és persze ezidő alatt a nagyobb nővér vigyázott a kicsikre (7 és 10 év korkülönbség)


Elgondolkoztam, hogy ez nálunk is így volt, csak én akkor nem fogtam fel. Igaza van abban, hogy egy gyereknek gyerekkora kell legyen, ahol babákkal játszik nem pedig korafelnőtt, aki kell vigyázzon a kisebbekre hogy nehogy elessenek, nehogy valami bajuk legyen. Úgy vélem, hogy aki az első gyereket felnevelte segítség nélkül (vehetjük többes számban, mert apa-anya..) akkor az a másodikat is fel tudná. Csak kényelmesebb lepasszolni a gyereknek.


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. aug. 31. 20:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Hány gyereked van? Vásároltál már egy 1,5 évessel?


Változatos sztorikat tudok szülőkről és csemetéikről, hogy ki mit tanított a gyerekeinek, és abból mi valósult meg. Az egyik gyerekkel lehet vásárolni, a másikkal nem, az egyikkel bejárhatod fél Magyarországot egy háti hordozóval és csak vidáman nézeget, míg a másik hisztériás rohamot kap, hogy ha nincs pont este 7-kor az ágyacskájában.

2011. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Azért különbség van az esti 7 órai lefekvés és a boltban a tejszeletért való hisztiroham között. Én kizárólag arról beszéltem, hogy az a gyerek, aki hisztizik az üzletben hogy vegyenek meg neki valamit és ezért nem lehet vinni vásárolni azt ROSSZUL NEVELTÉK. Ez csakis nevelés kérdése. Nem mondom, hogy egy másfél éves nem kér valamit az üzletből, de az akit jól neveltek nem kezd nyilvános hisztizésbe, ami miatt mindenki őket figyeli.


Nincs még gyerekem, viszont két jóval kisebb testvér nevelésében vettem aktívan részt, mindkettővel voltam 1,5 évesen üzletben és egyik sem vágott hiszti rohamot. Pedig nagyon más a személyiségük. Szóval nevelés kérdése...


De nem sértegetni akarok, csak elmondtam a véleményem. Remélem nem tűnt annak.

2011. aug. 31. 23:28
 23/37 anonim ***** válasza:
Nem sértettél meg, mert nem az én gyerekem hisztizett, én be tudtam vásárolni úgy a 2 és a 3,5 évessel, hogy a babakocsit fél kézzel toltam, a másik kezemben nagy csomag mosópor, a babakocsi alja megrakva, a kicsi fogta a szalvétát, a nagy pedig a testvérfellépőn egyensúlyozta a nagy csomagos wc-papírt - ellenben mást csináltak ami szintén nem nevelés kérdése volt, és a környezetemben lévő sok kisgyerekes példa után már óvatosabban fogalmazok és ítélek meg másokat. Van ami tényleg félrenevelés kérdése, de 1,5 évesnél nem mindig az..
2011. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 ava87 ***** válasza:
82%

Engem úgy neveltek, hogy hiába vagyok gyerek, attól még vannak otthon feladataim. Nem állandó, fix dolgok, de amire a szüleim kérnek, azt csinálni kell. Ha ez éppen az volt, hogy játsszak a tesómmal, amíg anyukám megcsinálja az ebédet, hát akkor az. Ha arra kértek, hogy vigyázzak rá, amíg fél órára elmennek valahova valamit elintézni, akkor nem volt vita. Mondjuk nekem ez teljesen természetes volt, kb. annyira éreztem tehernek, mint amikor arra kértek, hogy menjek törölgetni vagy vigyem le a szemetet.

Szerintem ebben semmi borzasztó nincs, különben meg kicsi koromban totál természetes volt, hogy a nagyobb gyerek olykor vigyáz a kistestvérére.

2011. szept. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Hát én nem sokat vigyáztam a tesomra.6év korkülömbség.

Soha nem kellet se pelenkáznom sem etetnem,az nem az én dolgom lett volna.Játszani persze játszottunk,anyu ekkor csinálta meg a dolgát,de azt nem ugy éltem meg hogy nekem vigyázni kellet volna rá,hisz játszottam az öcsém pedig velem volt.

Vigyázás és vigyázás közt is óriási külömbség van,mert nem mindegy hogy megkéri a szülő hogy picit figyeljen oda mert kimegy kiteregetni,vagy ilyen aproság,vagy ami a szomszédomba megy hogy fél napokat vigyáz a tini a kisebbre.

2011. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
15%

Továbbra sem értek egyet.

Anyukám dolgozott, háztartást vezetett, és érdekes módon sosem kellett lepasszolnia egy gyerekét sem.


Arról nem beszélve, bár tudom ez általánosítás, de mi fogy el a boltból leghamarabb? Ezek a gyorsfagyasztott rántott húsok, fagyasztott krumpli, fasírt meg a zacskós leves. Ha ezt valaki főzésnek nevezi azt nagyon sajnálom. Azóta van mosogatógép, meg minden elérhető eszköz a háztartási munka megkönnyítésére. Ilyen feltételek mellett nem igen van szüksége bárkinek segítségre. Amikor kicsi voltam ilyesmik még nem voltak, és életemben nem kellett előre elkészített fagyasztott kaját ennem.


Még egyszer mondom tudom, hogy nem mindenki eszi meg ezeket, és nem is csinálja mindenki ezt a főzésnek csúfolt valamit, de attól még vannak ilyen esetek is.


Nem akarok ezzel megbántani senkit,szóval nem sértésnek szántam,amit írtam.

2011. szept. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Nekem 10 éves a nagylány, 4 hónapos a kisfiú. Sokszor kérem meg, hogy vigyázzon rá, főleg most, hogy nyári szünet is volt. Átöltözteti, tisztába is teszi, sokszor magától, van úgy, mire bejövök a szobába, már a kicsi a pelenkázón van. És van mosógép, de ha a nagy úgyis a szobában van, miért vigyen fel a picit az emeletre, míg elindítom a mosást, vagy épp kiskádban lehozom a ruhákat az udvarra? És régebben is a családnak az volt a fő feladata, hogy a tagjaik egymást segítsék. A család életébe mindenkinek bele kell szállnia, amivel tud, segítsen. Anyukámék 5-en voltak testvérek, anyu volt a legidősebb lány. Mindig őrá voltak bízva a kicsik, iskola előtt oviba, bölcsibe vitte őket, minden nap(!), délután értük, aztán amíg haza nem értek a szülei a munkából, velük kellett lenni, meg főzni, és mosni (nem volt gép), meg a kenyeret bedagasztani, hogy vigyék a pékhez, meg értemenni. Mellette meg tanulni. És ahogy mesél róla, teljesen természetes volt, nem reklamált a szülőknek (lehet, azért néha elszakadt a cérna, de a gyerekkel volt a gond akkor, nem az alapvető feladattal), egyszerűen ez volt a normális. És most lehet, hogy 60 év alatt változott a világ, de maga a cslád nem.


És valakinek igaza volt, minden franc kellene a gyerekeknek, de ez úgy fair, hogy ha én kérek szívességet megteszi, ha neki kell szívesség, én is megteszem. És egy normális családban a tagok tényleg segítik egymást, attól család.

2011. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Utolsónak: arról nem volt szó, hogy a gyereket kímélni kell. Igenis segít, kiveszi a feladatát abból amiből KELL, így a takarításból, rendrakásból stb az ő erejéhez és korához mérten. DE A GYEREKNEVELÉS NEM A TESTVÉR FELADATA.
2011. szept. 1. 10:03
 29/37 anonim ***** válasza:
Szerintem normális keretek között nem gond ha nagytestvér vigyáz a kicsire. De van mikor a szülők nem ismerik fel, hogy hol a határ.
2011. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
63%

Hát megkérdeztem nagymamámat, aki nem mai darab, hogy hogyan volt régen,mert annyira emlegettétek. Ezen szavakkal fogalmazott (elég nagyszájú szupernagyi): Mégis miért lenne a gyerek feladata? Az pesztrálja, aki megcsinálta.


Ennyit a régi időkről, pedig mamám nem volt úrinő, tanyán nőtt fel és van testvére.

2011. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!