Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek feladata vigyázni a...

A gyerek feladata vigyázni a részeg apára?

Figyelt kérdés

Írtam ma már kérdést ki, most újabb fejlemény van. Előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tegnap kapott valami alkalmi munkát egy másik városban, (gipszkartonozás), és vitte az öcsémet is segíteni. Az megmondta neki, hogy szívesen segít, de csak akkor ha nem iszik. (egy hete jött rá megint az ihatnék, azelőtt 3 hónapig normális volt és dolgozott). jogos volt a kérése, mert ha iszik, akkor mindent lehet vele csak dolgozni nem. Nos az ígéretét nem tartotta be, ma reggel pálinkával kezdte ott a napot, ezért az öcsém úgy döntött, hogy tartja a szavát és hazajön. De mikor eljött sajnálta otthagyni, mondva, hogy olyan részeg, hogy ülve alszik ott a félig felépített házban és félti otthagyni. A lakás, ahol megszállnak hét közben messze van, és mi lesz ha elindul ilyen holtrészegen és lesz valami vele. Mondtam neki, hogy jöjjön haza, ne is gondolkodjon ilyeneken mert NEM A GYERMEK FELADATA VIGYÁZNI A RÉSZEG APJÁRA. De őt bántja a lelkiismeret, mert ha ottmarad, akkor legalább vigyáz rá, hogy ne essen el, ne üsse el egy autó stb. Mindeközben én is féltem, hogy mi lesz vele, anya hiába menne utána nem bírna el egy alvásra részegedett emberrel, autónk sincs mivel utánamenjünk. Mondtam hogy haggyuk lássuk mi lesz vele, mert ha úgy döntünk hogy elköltözünk tőle akkoris egyedül lesz és egyedül kell boldoguljon. Jól döntöttem? halálra aggódom magam mi lesz vele. Adjatok tanácsot!


2011. aug. 10. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
A gyermek feladata ilyenkor önként beballagni a gyámügyre vagy a családsegítőkhöz,és segítséget kérni.
2011. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hacsak nem olyan erős, hogy lefogja, ölbe vegye vagy félreráncigálja.
2011. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Mert nem ő az apja anyja sem az anyja, hanem az apjának kéne az ő apjának lennie.


A többit már leírták.

2011. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben a családban mindenkinek túlfejlett a lelkiismerete, csak ennek a csodás apának nem jutott belőle egy deka sem. Én kívülállóként olyant rúgnék alá, hogy mindjárt megtanulna gondolkodni. Egy szerencsétlen, jellemtelen alak négy másik ember életét teszi pokollá. Tényleg nem tudtok mást tenni, mint otthagyni a francba. Anyukádat nem a lelkiismerete tartja mellette, hanem az alkoholista játszma résztvevőjeként egyszerűen meg van zavarodva, tudja mit kellene lépnie, de nem teszi a lelkiismeretre hivatkozva. Pedig sokkal nagyobb a felelőssége a gyermekei egészséges lelki fejlődéséért, mint egy szenvedélybeteg jó világáért. Igen, jó esetben a házasság egy szövetség, a két résztvevőről szól, hogy ők igaz társai legyenek egymásnak, gyermekeket hozzanak világra, őket biztonságot nyújtva és emberi értékekre tanítva felneveljék, majd útjára engedjék. Hol és mikor volt az apád társa az anyudnak? Soha és sehol! Nem, hogy nem volt egy erős bástya, akire támaszkodni lehet, hanem egész életében úgy él, mint egy hülyegyerek. Vagy menjetek el egy alkoholisták családtagjainak szervezett önsegítő csoportba, vagy legalább vedd meg (lehet, hogy a neten is megtalálod) Eric Berne: Emberi játszmák című könyvét. Nem fogja megoldani helyettetek a problémát, de segít elgondolkodni. Kitartást és erőt kívánok nektek, merjetek lépni! Apádon csak akkor lehetne segíteni, ha ő akarná. Ezer éve bizonyítgatja nektek, hogy nem akarja!!! Ő így érzi jól magát. Ha nem így lenne, nem juttatná magát újra és újra ugyanilyen állapotba.
2011. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Én párom se hagyta ott Apukámat mikor beivott egy koncerten és ott esett-kelt. (Apa nem alkesz csak alkalmi ivó). De ha alapba alkoholista én otthagytam volna.

22/N

2011. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a gyerek dolga vigyázni a részeg apára.Az apa dolga lenne, hogy vigyázzon a józanságára, a családja és persze saját maga érdekében.

Részegen dolgozik, szép...Milyen ház lesz az így?

Próbáljátok meg rábeszélni elvonókúrára.Ha így sem boldogultok, külön kéne válni tőle, mert teljesen ellehetetleníti az életeteket.Az alkoholizmus márpedig nem betegség, hanem egy ocsmány szokás.Tud az apád vigyázni magára, ha akar, ha meg nem , az legyen az ő baja.Ő választotta ezt az utat magának.

2011. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!