Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire feladata a nagytesóna...

Mennyire feladata a nagytesónak a kicsire való vigyázás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel való beszélgetés során kiöntötte a lelkét, hogy gyerekkora azzal telt, hogy a kistestvérekre kellett vigyázzon. Az édesanyja nem rosszindulatú vagy ilyesmik, de reggel-délben-este főzött, takarított és persze ezidő alatt a nagyobb nővér vigyázott a kicsikre (7 és 10 év korkülönbség)


Elgondolkoztam, hogy ez nálunk is így volt, csak én akkor nem fogtam fel. Igaza van abban, hogy egy gyereknek gyerekkora kell legyen, ahol babákkal játszik nem pedig korafelnőtt, aki kell vigyázzon a kisebbekre hogy nehogy elessenek, nehogy valami bajuk legyen. Úgy vélem, hogy aki az első gyereket felnevelte segítség nélkül (vehetjük többes számban, mert apa-anya..) akkor az a másodikat is fel tudná. Csak kényelmesebb lepasszolni a gyereknek.


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. aug. 31. 20:59
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

A nagylányom 16 éves .

A két kicsi 2 éves, és egy 10 hónapos.

Ha megyek vásárolni, vagy bárhova, ahova a nagylányom nem jön akkor szívesen vigyáz a két évesre , de együtt nem szoktam hagyni a kettő kicsit rá, kivéve amég mosok, teregetek ... :-)

Ő szívesen vigyáz rá(juk), néha anyukásat is szokott játszani, amég én takarítok, pl azt hogy a barátja és ő laknak ott a kicsikkel, és én vagyok a takarítónő ( a kis piszkok :-D )

31.N

2011. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Érdekes a téma és örülök, hogy rábukkantam. Én egy nagyon negatív példát mondanék el. A sajátomat.

Én tini srác voltam akkor és az öcsém nálam 7 évvel fiatalabb enyhén autista. Értendő ezalatt az, hogy a viselkedés minden formája alól fel volt mentve. Neki mindent lehetett. Semmire nem nevelték, mert hát olyan amilyen. Holott nála bőven súlyosabb esetek is akadnak. Szüleim ráadásul azok a típusok, akiket túlféltőként jegyez a szakirodalom. Semmit se engedtek önállóan csinálni nekem vagy kipróbálni, aztán meg hirtelen megoldhatatlan feladatot raktak a nyakamba és papoltak felettem, hogy milyen hülye vagyok. Felvezetés után akkor a lényeg. Kitalálták nekem, hogy nyaranta én szépen maradjak otthon és vigyázzak rá egész nap. Rendkívül sok haraggal és keserűséggel gondolok erre vissza. Kortársaim jártak bulizni. Hajtották a kis csajokat,élményeket szereztek. Én meg otthon rohadhattam a 4 fal között. Valamiért úgy érzem, hogy a legszebb fiatal éveimet lopták tőlem el. Azért mert az egyik olyan amilyen, a másikat is tönkre kell tenni? Nekem is csak ez az egy életem van. A másik probléma, hogy totálisan egy kalap alá is vettek vele. Sajnos tudjuk milyenek az emberek és főleg a fiatalok.

Mielőtt bárki félreért, én magam is hiszek abban, hogy az idő előrehaladtával minden gyermek meg kell tanulja, hogy feladatai is vannak és nem csak a haverok, buli, meg a Fanta. Én ha lesz családom a gyerekeimet fokozatosan bevonom a család körüli teendőkbe és a döntésekbe is. Mindenki meg kell tanuljon felelősséget is vállalni. Szerintem nagyon lényeges a fokozatosság és hagyjuk a szerencsétlent ÉLNI! A hazai társadalom sajnos ezer sebből vérzik. A szülőséget se egyetemen oktatják, mint azt ugye tudjuk. Sajnos rengeteg ember tenné jobban, ha gyerek helyett inkább kisszéket gyártana. Nekem ez a meglátásom. Szóba került még a családon belüli egyenlő bánásmód. De szép is lenne. Állítólag minden ember hisz a lelke mélyén az egyetemes igazságban. A világ nem szükségszerűen igazságos és ezt nem könnyű megérteni vagy elfogadni. A családon belül sem az.

2011. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ha lenne kistesóm bármikor vigyáznék rá :) De sajnos nincs : (

14/L

2011. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Én 13 éves voltam mikor a húgom született és bizony volt, hogy többet voltam vele, mint anyu. Anyu apuval utazgatott meg barátnőzött nekem meg ott hagyta egész napra a húgomat. Valamikor még igazolást is írt a suliba hogy vigyázzak a húgomra, míg ő elmegy apuval 1-2 napra (apu kamionozik). Imádtam és imádom a húgomat, de néha azért sok volt. Főleg hogy nekem nem volt semmi szabadidőm.


21/L

2011. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Hát ismertem egy nagyon kedves félcigány lányt, az öccse 7 évvel fiatalabb volt nála. Ezzel a lánnyal a barátságunk abból állt, hogy nála voltunk, és ott foglaltuk el magunkat, mert vigyáznia kellett az öccsére. Folyamatosan. Mindennap. Hétvégén és nyáron is. És miért? Mert az a drága jó édes cigány anyja mindennap elment DUGNI! Képes volt hetente minden este más férfival beállítani az a nyomorult, aztán még le is cseszte a nagylányát ha az éppen rohadtul véletlenül nem mosogatott el. Leparasztozta, ilyenek. Mi a történet vége? A lány a magyar apjához költözött Budapest másik végébe, már 4 éve nem látta az anyját, nem is nagyon fogja.
2011. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem attól függ mekkorák a gyerekek, és mi okból kell a testvérnek a kisebbre vigyázni. Mert pl az abszurdum, hogy azért kell a nagyobbnak ügyelni a kicsire, mert az anya szórakozni megy, de ha pl azért kéri meg rá, mert éppen olyan munkát végez hogy nem tud mellette a kicsivel foglalkozni, az természetes. Két lányom van, és én is meg szoktam kérni a nagyobbat, hogy menjen oda a négy hónapos kishugához, és beszéljen hozzá, míg én berántom a levest stb. A nagyobb lányom négy éves, és szívesen megy addig játszani a babához, míg én tüttyögök a konyhában. Ez mindíg pár perc csak, és gyakran előfordul, hogy főzünk ( a négyéves és én :D ), közben a baba felébred, és a nővére már rohan is be a szobába azzal a szöveggel, hogy : " Jóóól van, mindjárt jön anya, csak most éppen szaggatja a nokedlit" :D


Kényelmesnek kényelmesebb így az biztos, mert a baba örül a tesójának is. A nagylányomnál viszont az volt, hogy míg baba volt, nem mentem oda ha nem tudtam. Szóval felesleges az én esetemben sírni hagyni a második gyereket, ha a nagyobb testvér le tudja kötni arra a két percre.

2011. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Ha tényleg pár percig kell vigyázni a kis tesóra vagy max 2 óra hosszáig az rendben van de ha egész nap ő vigyázz rá ő eteti ,pelenkázza stb és nem csak 1-2 napig hanem mondjuk egész nyári szünetbe az azért túlzás .Elmondom az én példám van egy féltestvérem amíg kicsi volt állandóan vigyáztam rá . Sokszor egész nap..Semmit se lehetett tőle játszani mert rá kellet vigyázni .Az ilyenre azt mondom minek az ilyennek gyerek ?!
2011. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!