Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan erősítsem meg önbizalma...

Hogyan erősítsem meg önbizalmamat, hogy higgyek és bízzak magamban, hogy szeretni tudjam magamat?

Figyelt kérdés
51 évesen számtalan csalódás, megalázkodás, önmarcangolás, elbújás a világ elől-hátha nem vesz észre senki-... ebből elég volt. De hogyan kezdjek hozzá a változtatáshoz, nehogy még rosszabbra forduljon velem minden?
2011. szept. 1. 22:09
 1/6 anonim válasza:
Próbálj meg megértő emberekkel beszélgetni
2011. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm (tanárom volt egy ideig) két fiát elveszítette, és egy alkoholista élettársa volt, aki verte, satöbbi.


kb 45-50 éves korában végezte el az Agykontroll tanfolyamot, utána sokkal kiegyensúlyozottabb, és nyitottabb lett, és sikerült jobb irányba terelni az életét.

Szóval nézz utána interneten, és ha érdekel, vágj bele! Szerintem nem vállalhatatlanul drága.


Másoknak meg vallási közösség segített, maga a közösség érzése, hogy őt ott elfogadják.

2011. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hogyan erősítsem meg önbizalmamat, hogy higgyek és bízzak magamban, hogy szeretni tudjam magamat?"


Ha ezt megkérdezted, akkor a nehezén már túl vagy, mert legalább a problémát felismerted. Tényleg annyi, hogy az ember egyszer eldönti, hogy pozitív lesz és nem marcangolja magát, hanem élvezni próbálja az életét.


Mivel a gondolkodásodat egyedül te irányítod, ezért már ma elkezdhetsz teljesen máshogy gondolkodni és viselkedni. Ez gyorsan megváltoztatja az életed minőségét.


Amúgy ha egyedül nem megy, mehetsz pszichológushoz. A kognitív terápiának nevezett megközelítést tudom javasolni.

2011. szept. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

51 évesen ilyesmi még eszedbe jut? Sok sikert!!!

Én 31 vagyok, de már feladtam...

2011. szept. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Higgy magadban.

Ne kérj tanácsokat másoktól, hallgass magadra.

Gondold végig, kinek ártottál az elmúlt 51 évben, és találj ki dolgokat, ahogy helyrehozod.

Kerüld azokat, akik leértékelnek, kritizálnak, "jó tanácsokkal" látnak el, mert "csak segíteni akarnak", de valójában bármit csinálsz, az valahogy nem jó nekik.

Ne nézz híreket, más lehangoló dolgokat, horrorfilmet, gyilkos elmék borzalmakat.

Tűzz ki apró célokat, és NE kérdezz másokat, hogy szerintük ez vagy az jó cél e. A célok csak célok, logika nélkül.

Egyél rendesen, vitaminokat is.

Pihenj eleget.

Sportolj bármit.

Felejtsd el az...ő, mit is...ja meg van, a piszológusokat. Csak megzavar, és abban a hitben tart, hogy te nem vagy képes...

Azt nézd, keresd, kinek tudsz segíteni. Ne tanácsokkal elsősorban, hanem nehéz szatyor cipelésben, ülőhely egy néninek, bácsinak, felmosni a közös folyosót, betolni egy autót, ilyesmi.

Takaríts ki, és dobáld dobáld dobáld ki a rég nem használt kacatokat.


Hajrá,

Jani

2017. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Janit ugyan felzöldeztem, de azt azért nem hagyhatom megjegyzés nélkül, hogy 'kerüld a pszichológusokat, mert ők csak azt sugallják, hogy te nem vagy képes'. Ez nem igaz, a pszichológus épphogy az erősségeidet és az azokban való hitedet hozza ki belőled, és támogatóan bátorít, hogy új területekre merészkedj, amik még nem az erősségeid.
2017. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!