Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem, az apám...

Mit kéne tennem, az apám teljesen lerombolja a maradék kis önbizalmamat, és tönkreteszi az életemet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden és tömören megfogalmazni a problémámat! Az apámmal élek együtt immáron fél éve, anyukám sajnos meghalt így itt kötöttem ki.

Az apám alkoholista ezen nincs mit szépíteni, minden nap piál, és ha iszik (de van, hogy józanul is) állandóan trágár megjegyzéseket tesz az édesanyámra és a családjára, sérteget engem, és olyan szavakat használ amiket szerintem egy APÁNAK nem kéne mondania, főleg nem a GYEREKÉNEK, pl:"Ennél hülyébb már nem lehetsz", "B*zd meg"...stb és ha mindezen megsértődök és nem akarok hozzászólni akkor jön az, hogy "Pofán váglak!!!" Olyan az egész életem, mintha aranykalitkába zártak volna, kívülállók úgy látják, hogy milyen jó életem van, milyen jól élünk, apa milyen jó ember, DE EZ EGY HATALMAS ÁTVERÉS. Egyedül én tudom milyen ember az apám. Most mondok egy pár példát: Nyáron dolgozni akartam, el is meséltem nagyon örömmel apának, hogy úgy néz ki lesz munkám (napszámos munka lett volna, de sajnos csak ez volt a diákszövetkezetben), erre azt válaszolta, hogy "Menjél nyugodtan parasztnak!" "Nem neked való, 2 nap után ott fogod hagyni az egészet", kicsit bánt, hogy ennyit néz ki belőlem. Most szeptembertől iskola mellett is dolgozni fogok, de természetesen ez se tetszik neki, találtam egy viszonylag jó fizető állást de szerinte ez is "sz*r".

Apa eddig még nem bántott minket fizikailag (pedig hajlamos rá, mert anyát is többször megütötte), de néha szerintem a lelki terror borzalmasabb.

Egyszer olyan hangosan és olyan trágárul el kezdett velem ordítozni, hogy a fürdőszobába ültem 2 órát mozdulatlanul, bőgtem mint egy idióta és az öngyilkosságon gondolkoztam.

Minden nap gyomorgörcsöm van és szerintem ebbe előbb vagy utóbb bele fogok betegedni.


2010. aug. 22. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom hány éves vagy fiú, vagy lány.De azt kiveszem a szavaidból, hogy elég éretten átlátod a dolgokat.Az önbizalmad igy már nehezebb lerombolni, mert "félted" az önbizalmadat.Ha még nem tudsz önálló életet tervezni, ki kell bírnod, mert nevelő szülőknél sem jobb. Esetleg ha durvul a dolog, jelezheted az önkormányzatnál, a gyám hivatalnál. Fel a fejjel!
2010. aug. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Mintha az én gyermekoromat látnám, csak nálunk annyi volt a különbség, hogy anyukám vele maradt nem volt hova mennünk ha elváltak volna. Ahányszor ivott a gyomrom forgott, hogy mikor kezd el üvölteni és kivel veri ki a balhét, főleg ünnepekkor. Egy idő után megtanultam kezelni a dolgot, a legjobb magadra zárod a szobád ajtaját és fogcsigorgatva ki kell bírnod, ha mást nem tehetsz. Beszélni ilyenkor nem érdemes vele a pia szól belőle. 24 évesen költöztem el otthonról amikor férjhez mentem, de tudom milyen érzés.

Ha gondolod írj priviben, segíthet a beszélgetés...

Csak annyi hogy tudom a legrosszabb amit mondani lehet nem kell meghallanod mit mond ilyenkor.

2010. aug. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha van rá lehetőséged,próbálj meg elköltözni rokonokhoz,nagyszülőkhöz,mert őszintén szólva nem valószínű,hogy meg fog változni az apád.Szintén alkoholista apa(de a pia erősebb volt,mint ő).Nem tudom hány éves lehetsz,de minél előbb lépj,mert az egész életedre rányomhatja a bélyeget.Talpraesettnek tűnsz,ha suli mellett dolgozol is,ez a későbbiekben nagy hasznodra lesz.Szóval kitartás!
2010. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 margoz ***** válasza:
77%

Sajnos az alkoholisták egy része igy viselkedik,a saját kudarcukat öntik másra,de tudnod kell,nem azért mondja az ocsmányságokat mert az ugy is lenne,hanem tehetetlen dühükben .Élvezik hogy igy van egy kis siker élményük,hisz el érték hogy meg sértödj vagy sirj.Ha fel fogod hogy Ö már agyilag egy eltorzult ember,és sajnos nincs esély hogy meg változzon,akkor nem fogsz már sírni rajta,hanem sajnálni fogod hogy ilyen nyomorult lelkü lett belöle.

Tudom a fájdalmad a szeretett hiányból fakad,de azt találd meg a testvérednél és támogassátok egymást,

Tanácsom,ne állj le vele vitatkozni,ne mond el neki a terveidet,ne szolgáltasd ki magad annak a ocsmány támadásnak,gondolj arra ö egy beteg ember és probálj át lépni ezen a viselkedésén.

2010. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Kérdés:


Ha tisztában vagy vele hogy apád egy roncs (alkoholista) ahogy leírtad, minek vagy vele kapcsolatban?

Kerüld el, pattintsd le a szituációkat, tegyél ógy mint aki sosem ér rá.


Ha erőszakoskodni próbál meg hagyd ott, menj le vásárolni, durvább esetben hívd ki a zsarukat.


Ne foglalkozz azzal mit mond, hiszen egy selejt nyekereg neked, aki egy egyszerű kémiai vegyülettől függ, és még ezt se képes legyőzni, nemhogy az életét rendbehozni és felállni.


Ott van a gyereke akit szerethetne, de ez nem érdekli inkább a piásüveget szereti.


Az ilyennek kalapáccsal kellene az ánuszába ékelni egy láda whiskyt!


Foglalkozz magaddal!


Tanulj, sportolj, olvass, stb a lényeg hogy apádra és a borgőzös mondanivalójára sose legyen időd!


Elég önbizalom erősítő volt?

2010. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3%

Esetleg egy józan pillanatában ha van olyan közölheted vele hogy szánalmas amikor részeg és hogy mennyire lenézed emiatt, meg mindenki más is..


Kés lesz a szívébe hidd el!

2010. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Ja és sose sajnáld, hogy jaj az apám meg iyelnek, mert akkor csinálod magadból a legnagyobb marhát!


Inni nem kötelező, és amikor elkezd valaki inni akkor előtte mindíg józan, tehát a döntése is józan és tudja hogy hova vezet amit magába dönt!!

Mégis megteszi!!


Innentől nehogymár még te sajnáld az önző r0hadékot!

2010. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!