Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka, ha nem akarsz...

Mi az oka, ha nem akarsz házasodni csak párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés

Nekem gyanús, hogy azok, akik nagyon bizonygatják, hogy "nem kell a papír, mert anélkül is jó", nem tudnak bízni abban, hogy tényleg egy életre szólóan (jól) működhet egy kapcsolat. Pl. rossz tapasztalat miatt.

Hiszen maga a házasságkötés ingyenesen, felhajtás nélkül is megoldható (ha valaki ódzkodik a hacacárétól), a hivatalos lepapírozás része pedig inkább hasznos (pl. öröklés, gyerekek, hitel, szervdonorság :)).

Úgyhogy más indokot én nem igazán tudok elképzelni, csak a válástól, elköteleződéstől való félelmet... vagy mégis van?


2011. szept. 2. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan nem tartozom ebbe a táborba, szerintem egy kapcsolat tetőzése a házasság.

Az ilyenek szerintem pont azért nem akarnak esküvőt, amiket felsoroltál. Nem bíznak meg a másikban, vagy talán még saját magukban sem. Csak nem tudom, hogy akkor miért is vannak együtt.

2011. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Sokan pl. úgy vannak vele, hogy szép, nagy esküvőt akarnak, és ha arra nincs pénz, nem kell semmilyen. Végülis meg lehet érteni ezt az álláspontot is. Én nem ítélkezem másokról, ha ők se rólam... Nekem fontos a házasság, 1-2 évnél több együtt élést, és pláne gyereket anélkül nem vállalnék - de ez az én véleményem.
2011. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek veled. Akinek valóban nem számít a papír, az aláírja. Akinek számít, az meg nem.


Szerintem nem attól félnek, hogy nem működik a kapcsolat, hanem - főleg a férfiak - meghagyják a kiskaput, nem akarják végleg elkötelezni magukat.

2011. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

*szép, nagy esküvőt akarnak, és ha arra nincs pénz, nem kell semmilyen


Ezek szerint fontosabb a felhajtás, mint összekötni az életüket valakivel... Talán jobb is, ha erre nem házasodnak.

2011. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Az is lehet jogos indok,hogy mostanra már annyi válás van, hogy értelmetlenné vált igazából a házasság.


Viszont házasság nélküli kapcsolat sem jó. Például éveken át gyűjtötök lakásra, mindent közösen vesztek meg stb. aztán egyikőtök hirtelen meghal balesetben, az örökség meg nem téged illet, hanem az elhunyt rokonait, hirtelen elveszted a fele házad stb., mert a törvény nem ismer el örökösnek, mivel nem vagy feleség.


Ezért hasznos szinte csak a mai világban a házasság. A közös tulajdon védelme miatt.

2011. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hogy valaki eljusson addig a pontig hogy hazasodjon, az egy eresi folyamat vege. Sok osszetevoje van es ha ez termeszetes modon kell vegbemenjen valakiben. Ezt a folyamatot felgyorsithatja a megfelelo szemellyel valo talalkozas is. De ott vannak a tapasztalatok, az eszervek, az erdek vagy egyszeruen az ido az ami eljuttat embereket addig a pontig.
2011. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

32 vagyok, 13 éve vagyunk együtt, van közös gyerek, közös lakás, közös hitel, közös autó, közös kassza /értsd egy bankszámlán van/ lehet, hogy patetikus, de fontosak vagyunk egymásnak, én nem hiszem, hogy a kapcsolatomhoz egy papír még pluszban hozzá tehetne.

Írták itt egy páran, hogy nem bízom magamban vagy a páromban, ha nem bíznék mással élnék és nem szültem volna neki gyereket, nem vágtam volna bele ilyen összegű hitelbe sem közösen.

Én megmondom őszintén semmi plusz nem érzek abban, hogy valaki kimondja, hogy mostantól kezdve xy felesége, férje vagy.

A párom a kapcsolatunk első éveiben mindig feltette a kérdést, hogy nem gondoltam-e meg magamat és azt mondtam, hogy nem, minek?

Írtátok az előnyöket:

hitel /házasság nélkül is felvehetitek közösen/

gyerek /megkaphatja házasságon kívül is az apja nevét, ezzel nincs gond, a gyereknek meg egyébként sem férj és feleség vagy hanem apa és anya/

öröklés/ örökölni a gyerek fog ha mindketten meghalunk, a lakás vásárlást követően írtunk végrendeletet, hogyha valamelyikünk elhalálozik a tulajdonrész rászáll a másik félre, kb 10.000Ft-ba került,az életbiztosításunk kedvezményezettjei mi vagyunk egymásnak, stb stb/


Szerintem felesleges ítélkezni, mert szerintem a kapcsolat minőségén cseppet sem javít vagy ront az, hogy az állam hivatalosan ad róla egy papírt, mondom ezt úgy, hogy az elmúlt évekbe 8 házasságot láttam szétmenni.


Nem a házasság itt a kérdés, hanem a tolerancia, alkalmazkodás és az együtt élés képessége vagy ezeknek a hiánya.

Teljesen mindegy, hogy papírral vagy papír nélkül élsz boldogan a pároddal, a lényeg, hogy kiegyensúlyozott és szeretetteljes legyen a kapcsolat az esetleges vitáktól /amik mindenhol vannak/ függetlenül.


Mindenki élje úgy az életét ahogy jónak látja én ezt teszem.

2011. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem vannak olyanok, akik csak mondogatják, közben nem gondolják teljesen komolyan..


De aki nem mondogatja, hanem aszerint él (nem házasodik), az talán komolyabban gondolja. Az ok többféle lehet. Anyagiak, idő-veszteség (szervezésé, az eseményé- bonyolult, plusz idegesség, izgalom), ...


Látjuk a mai világban, h mennyi kapcsolat elromlik, házasság válással végződik. Ezért inkább előrelátóan, megfontolva azt mondják a párok, hogy nem a papír köt össze. Tehát nélküle is ugyanúgy szeretik egymást, nekik olyan, mintha házasok lennének, de mégsem azok. " Megspórolják " ezt a részét a kapcsolatnak. Vagy örökre együtt maradnak, vagy nem. De ha az utóbbi jön be, akkor egyszerűbb dolguk lesz, mintha házasok lennének.

2011. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

09:18 Nagyon nem állt szándékomban ítélkezni - elnézést, ha így hangzott a kérdés -, hanem kíváncsi vagyok az igazi indokra a közhelyeken túl. Nálatok is, ha ennyi mindent lepapíroztatok, nem lett volna egyszerűbb és széleskörűbb a házasságot lepapírozni? Min változtatna?


Kicsit az is eszembe jutott - remélem, nem sértő - de mintha egyesek babonaságból nem házasodnának vagy furcsa kamaszos "állampolgári engedetlenségből" ódzkodnának a hivatalos ügyintézéstől... Lehet ebben valami?

2011. szept. 2. 09:51
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért mert az ember változik. Hány embernek volt olyan hogy az első pár évben hű de jó minden aztán kb 5-10-15 év múlva az ember párja megváltozott szép lassan? Az szép h tök f@szán meg lett beszélve minden de mi van ha később ez megváltozik? és nem lehet megbeszélni? akkor ott ragadt az ember egy rossz házasságban amihez pénz kell h vége legyen és ki tudja mennyi pénzem lesz akkor arra.

Nem vagyok házasság ellenes, de ha reálisan akarok gondolkozni akkor még szép hogy meg akarom védeni magam és a gyerekeimet a jövőtől.

2011. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!