Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már úgy, hogy...

Éreztetek már úgy, hogy megtaláltátok az igazit, de mégsem volt minden tökéletes?

Figyelt kérdés
Már 3 éve együtt vagyok a párommal, még mindketten tanulunk, nagyon szeretem, úgy érzem Ő az igazi, de mégsem érzem azt, hogy ez egy biztos kapcsolat lenne. Hozzáteszem, magam miatt. Többször szóba jön az eljegyzés, az összeköltözés, a közös élet, és bár mosollyal az arcomon konstatálom ezeket, én még nem érzem úgy, hogy ennek akár a közeljövőben eljönne az ideje. Szeretnék még egy kicsit élni, félreértés ne essék, nagyon szeretem a barátnőmet, de néha jó érzés egy picit külön lenni, felszabadultabbnak érzem magam, jól esik a barátokkal lenni, sörözni, hasonlók, mindez a barátnőm nélkül, szabadnak érzem magam, aztán ahogy visszamegyek hozzá, mintha a saját börtönömbe zárnám be magam. Tetőzi az egészet, hogy egy közeli ismerősünknek született egy kislánya, nagyon aranyos, de a barátnőm elvárja hogy a nap 24 órájában a kislánnyal foglalkozzak, már tízezreket költöttem a picire, pedig közöm sincs hozzá, csak a barátnőm jóban van az anyukával. Szóval én erre még nem készültem fel, a szakítás az kizárt, nagyon szeretem Őt, de úgy érzem ahelyett hogy élnék, már ilyen fiatalon "úszok a mély vízben". Ti hogy gondoljátok? 20F
2011. szept. 2. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet,én továbbtanulás előtt állok és jelenleg úgy vagyok vele,h most így jó de mi lesz ha felköltözöm Bp-re és albérletbe fogunk lakni.

h fogom mindezt kibírni?vagy talán mégsem ő az igazi?

19/L

2011. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki azt, amit most leírtál.
2011. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen érzéseid vannak és ő az igazi????? Nekem a leírásodból nagyon úgy tűnik, hogy nem ő az. Főleg, hogy azt írod, hogy mintha börtönben lennél, mikor vele vagy. De te tudod.


Hittem már azt, hogy megtaláltam az egyetlen igazit, de annyira nem működött vele, hogy nem tudtunk együtt élni. Pedig "halálosan" szerelmes voltam, mégsem ment.

Aztán szakítottunk és én találtam valaki mást, egy másik igazit.

Az ember többször érezheti úgy az életében, hogy megtalálta az igazit, és így igaz, több lehetőségünk is van rá. Nem úgy működik ez az egész, hogy valakit nekünk rendelt a sors és csak vele lehetünk boldogok.

Szerintem ha valakivel börtönben érezzük magunkat, nélküle pedig szabadnak, akkor nem hogy nem az igazival, vagy egy igazi jelölttel vagyunk, hanem még csak nem is vagyunk olyan nagyon szerelmesek.

2011. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ezt meg kellene beszélni. Ne mosolyogj, ha eljegyzésről/esküvőről beszél, hanem mondd meg őszintén, hogy te ezt pillanatnyilag nem akarod és nem biztos, hogy meg fog változni a véleményed. Mondd meg az igazat a gyerekről is, mert így csak álomvilágba ringatod a lányt, aztán vagy ő fog nagyot koppanni, vagy te leszel kénytelen "megenni, amit főztél" mert ha évekig ígérgetsz, akkor előbb-utóbb sugárzó mosollyal közli, hogy terhes, ezért azonnali esküvőt akar...
2011. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én el akarom majd őt jegyezni, összeakarok vele költözni, de még nem most, lehet éretlen vagyok, de nekem ez túl korai.
2011. szept. 2. 14:52
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Korai is lenne még összeköltözni és eljegyezni. Ráérsz még ezzel 1-2 év múlva is, addigra biztos változni fognak a dolgok. Vagy a párod már össze akar veled költözni?
2011. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen.
2011. szept. 2. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul a barátnőd nem véletlenül foglalkozik a nap 24 órájában a barátnője kislányával. Még ha tagadja is, ő már lassan családot, gyereket szeretne.

Nagyon jó lenne, ha egyszer leülnétek és komolyan megbeszélnétek, hogy mik is a terveitek az elkövetkezendő pár évben. Meg kell vele értetned, hogy te a közeljövőben semmi esetre nem fogod ezt a kapcsolatot tovább mélyíteni. Méghozzá nyomatékosan meg kell vele értetned, különben hamis reményekbe fogja magát ringatni.

ma 14:49 voltam.

2011. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, a probléma csak az, hogy a barátnőm elég érzékeny természetű, és ha ezt így előadnám neki, arra a következtetésre jutna, hogy nem tervezem komolyabban tovább vele, ami így ebben a formában nem igaz, csupán 20 évesen még nem akarok tényleg ilyen komoly életet, felelősséget, hisz még tanulok.
2011. szept. 2. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is csak a beszelgetes oldja meg mond el neki mit erzel es probalj ugy fogalmazni h ne batsd meg ot, ha szeret megerti biztosan, hiszen ha 20 evesen megnosulnel abbol meg bajok lehetnenek, meg van mindennek az ideje, nalatok meg szorrakozni kell.. :)
2011. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!