Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt rossz lánya vagyok?

Emiatt rossz lánya vagyok?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nagyon különböző személyiségűek vagyunk, és ez sokszor okoz gondot. Sokszor veszekszünk, főleg a húgomról és a jövőmről. A húgommal jobban (sőt, teljesen jól) megértik egymást, közelebb is állnak egymáshoz.

Az együttélés is egy nehéz dolog mindkettőnknek, a különbségeink (vagy talán az én különcségem) miatt. Úgy gondolom, hogyha majd elköltözök, akkor mindkettőnknek sokkal könnyebb lesz. Ezt meg is mondtam neki, de ő úgy vette le, hogy utálom, és hiába mondom, hogy nem így van.

Konkrét terveim vannak a jövőmmel kapcsolatban, és ezek sajnos nem foglalják magukba a Magyarországon való (hosszabb ideig tartó) tartózkodást. Amint lehet elköltözök. Ez őt nagyon zavarja, szerintem úgy gondolja, hogy miatta költözöm el. Ez mondjuk részben igaz is, de nem azért, mert utálom őt, hanem mert így jobb lesz mindkettőnknek, és a jövőbeli terveim megvalósításához is elengedhetetlen a külföldön való élés. Emiatt rossz lánya vagyok? Hogy úgy gondolom, hogy ha elköltözöm, akkor jobb lesz a kapcsolatunk?


(15/L)


2011. szept. 3. 13:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz lánya, de nem is biztos, hogy ez a legjobb megoldás. Mert általában ha távolra költözik az egyik fél, akkor nem fog túlságosan erősödni a kapcsolat, maximum néhány telefonhívásra fog korlátozódni...

Amúgy nem akarlak leszólni, de szerintem felesleges azon izgulnod, hogy mi lesz, ha már nem Magyarországon laksz. 15 éves vagy, pár év, és rájössz majd az élet működésére. 15 évesen én is számoltam vissza a napokat, hogy mikor költözök már külföldre, most meg itt vagyok 24 évesen, és még mindig itthon vagyok, mert nincs lehetőség, meg átgondoltam az egész életemet...Szóval majd csak akkor parázz ezen, ha már indulási időpontod is van.

2011. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként általában nem szerencsés együtt lakni a szüleinkkel, bár vannak családok, ahol működik.
2011. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy nincs lehetőség?
2011. szept. 3. 13:53
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok 20 éves korom után még anyuékkal lakni. Már meg van minden tervezve egy évvel előre, napi beosztással. Hogy melyik nap mit kell csinálnom, hogy érettségi után (19 éves koromban) ki tudjak költözni.
2011. szept. 3. 13:55
 5/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szép dolog, hogy 15évesen terveid vannak a jövőt illetően:D De majd később rájössz, hogy az nem úgy van, ahogy te elképzelted...
2011. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Már meg van minden tervezve egy évvel előre, napi beosztással. Hogy melyik nap mit kell csinálnom, hogy érettségi után (19 éves koromban) ki tudjak költözni."

Ugye nem haragszol meg, ha ezen mosolyogtam egy jót?

2011. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, csak nem értem, miért? Ez a módszer működik eddig 100%-osan bejött, és már három éve csinálom.
2011. szept. 3. 13:57
 8/22 anonim ***** válasza:
Azért, mert az élet az nem olyan, hogy évekre előre megtervezem napra pontosan és minden ugyanúgy lesz.
2011. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Akkor hogyhogy eddig bejött?
2011. szept. 3. 14:01
 10/22 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy még csak 15éves vagy és általános iskolába jársz. Majd évek múlva te is meglátod, hogy nem úgy van az, ahogy elképzelted. De ne legyen igazam és sok sikert hozzá!
2011. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!