Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindent kidobni/elajándékozni...

Mindent kidobni/elajándékozni ami az extől van? Te megszabadultál mindentől?

Figyelt kérdés

Sok év után szakitottunk.Sok év alatt kaptam sok ajándékot,nagy része hasznos.És a legtöbb olyan ajándék is nálam maradt amit a lakásba kaptunk (albi,ő költözött vissza a szüleihez,ő akarta csak a ruháit vinni meg a személyes tárgyait).


Új párom van.Nem tudja milyen tárgy honnan van,nem is kérdezte még.

A porfogókat elajándékoztam,az ékszereket eladtam,a személyes emlékeket betettem egy dobozva és elvittem anyámékhoz padlásra (fényképek stb).


Voltam nálam barátok,és meglepődve kérdezték,hogy miért vannak még meg az ágyneműk,kisgépek,egyéb hasznos dolgok,amiket tőle vagy közösen kaptunk.

Mert hogy a párom mit fog szólni,ha véletlen kiderül,hogy az exem is feküdt ugyanazon a paplanon.Vagy ugyanazt a kávéfőzőt használta.


De komolyan...ha ezeket mind lecserélném,az sok sok ezer forintba kerülne.Ilyen erővel új lakást is nézhetnék,mert itt is lakott,párom is ide jön fel...ugyanaz az ágy...


2011. szept. 3. 16:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Azokkal úgy voltam,hogy nem kellenek.

Plüssöket,meg ami szép diszszerűek,odaadtam a közelben levő gyerekotthonnak,napi jócselekedet is letudva:)

Ékszereket nem szerettem volna megtartani,eladtam,vettem belőle jó dolgokat,illetve búfelejtő nyaralás ára is meglett :)


A ruhákon gondolkodom csak amik páromtól vannak (mindig eltalálta az izlésem,ruháim harmada tőle van-énis vettem neki-).

Fájó emlék nulla bennem,csak páromnak volt már olyan kérdése,hogy "és hol vetted ezt a szép rucit?"...nem mondtam meg hogy az extől van.

2011. szept. 3. 17:29
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szabadultam meg semmitől. El kell fogadni, ilyen ez a 21. század, az ember esetleg évekig együtt él valakivel, aztán meg másvalakivel.

Egyébként a mostani páromnak csak annyit mondok ilyen esetben, hogy ajándékba kaptam.


Elég bonyolult az élet így is, minek tovább bonyolítani? :)

2011. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nekem eszembe nem jutott volna,ha meg nem szólnak...
2011. szept. 3. 17:55
 14/27 anonim ***** válasza:
96%
Nekem összesen 3 garnitúra ágyneműhuzatom van és kb 3-4lepedőm.Megfordult már nem egy férfi az ágyamban,volt akivel együtt is éltem.Most dobjam ki az ágyneműhuzataimat? Nem tudok mit csinálni,én is ugyanazokat a huzatokat és ágyat használom :) Persze ezeket anyáméktól kaptam,újakat minek vegyek?Csak a szekrénybe foglalná a helyet...Ennyiből új wc ülőkét is vehetnék,meg törölközőt :D
2011. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
96%

Butaság lenne mindent elajándékozni, kidobni, ha nem akar egy-két dolgot elvinni (mert szerintem az lenne a normális) akkor tartsd meg.

Én volt, hogy ékszert is megtartottam egy hosszabb kapcsolat után. Amikor kaptam akkor szeretettel adták és ez a lényeg.

2011. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Elvinni semmit nem akart,ha exemen múlik még a ruháit sem viszi el.Én pakoltam neki össze meg az anyukája,még a névre szóló bögrét vagy névre szóló törölközőt sem vitte el (névre szóló dolgok szintén eltéve messzire)


Párom kapott új törcsit természetesen

2011. szept. 3. 18:49
 17/27 anonim ***** válasza:
93%
vannak dolgok, amiket megtartottam tőle. nincs ezzel gond :)
2011. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
94%
leveleket,képeket,emlékeket egy dobozba tettem,mégiscsak az életem része volt 6 évig. a plüssöket elajándékoztam a mikulásgyárba. aranyakat eladtam,és elutaztam a pénzből h könnyebben túl legyek a dolgon
2011. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%
ruhákat,telefont egyebeket én se kótyavetyéltem el. mint ahogy a férjem sem fogja a bőrdzsekijét kidobni mert az exétől kapta. ne foglalkozz a sok butával,nem kell semmit kidobni.
2011. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jól csináltad, az személyes dolgokat elpakoltad szem elől.

A praktikus dolgokat nem kell kidobni, kivéve akkor, ha folyamatosan emlékeket ébreszd benned az ex-el kapcsolatban. (pl milyen jókat szexeltetek ezen az ágyneműn) De ha csak egy sima használati tárgy az az ágynemű, akkor nehogy kidobd. Aki ezt javasolta neked, biztos nem átlag magyar fizetéssel rendelkezik, ha ilyenekre költené a pénzét..

2011. szept. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!