Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindent kidobni/elajándékozni...

Mindent kidobni/elajándékozni ami az extől van? Te megszabadultál mindentől?

Figyelt kérdés

Sok év után szakitottunk.Sok év alatt kaptam sok ajándékot,nagy része hasznos.És a legtöbb olyan ajándék is nálam maradt amit a lakásba kaptunk (albi,ő költözött vissza a szüleihez,ő akarta csak a ruháit vinni meg a személyes tárgyait).


Új párom van.Nem tudja milyen tárgy honnan van,nem is kérdezte még.

A porfogókat elajándékoztam,az ékszereket eladtam,a személyes emlékeket betettem egy dobozva és elvittem anyámékhoz padlásra (fényképek stb).


Voltam nálam barátok,és meglepődve kérdezték,hogy miért vannak még meg az ágyneműk,kisgépek,egyéb hasznos dolgok,amiket tőle vagy közösen kaptunk.

Mert hogy a párom mit fog szólni,ha véletlen kiderül,hogy az exem is feküdt ugyanazon a paplanon.Vagy ugyanazt a kávéfőzőt használta.


De komolyan...ha ezeket mind lecserélném,az sok sok ezer forintba kerülne.Ilyen erővel új lakást is nézhetnék,mert itt is lakott,párom is ide jön fel...ugyanaz az ágy...


2011. szept. 3. 16:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
94%
Én nem dobdtam ki semmit, max fotókat(nem közös képek csak úgy kaptam tőle,de rossz emlékeket kavar fel ha rá gondolok).Amiket kaptam tőle megtartottam, de nem igazán vannak szem elött, ruhát is biztos kaptam,de már nem emlékszem melyiket(nem kaptam stúl sok mindnet). Viszont ha a mostani páromnak lennének ilyen gondjai, akkor szinte ateljes ruhatárát ki kellene dobnia, mivel a kb. 10 pólója közül 6-7-et tőlem kapott,de ugyan ez van a pulcsikkal is, sőt az alsónadrágjai többsége is már tőlem van+zoknik, mivela régieket elhordta és maradtak az újjak..
2011. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
89%

Csak azt nem ertem, hogy agynemukhoz ragaszkodsz, de az ekszereket eladtad. Miert/ Kellett a penz, vagy az emlek nem kellett?

Hulyeseg kidobni dolgokat. Az a multe, de a Te multad. Torolni nem tudod, es miert is akarnad? Fenykepeket, szemelyes dolgokat az exektol en is elraktam, anyamnal vannak. ferjem tud roluk, nem beselunk roluk, nem is kerdezi, nem bantja. Az o exeinek is meg vannak a kepei, engem sem zavar.

2011. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
44%

"Ékszereket nem szerettem volna megtartani,eladtam,vettem belőle jó dolgokat,illetve búfelejtő nyaralás ára is meglett :) "


Vagyis az exed pénzén nyaraltál...

2011. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt exem, de páromnak igen.

A túl személyes dolgoktól megszabadult, amúgy is fájdalmas emlék volt neki (agresszív, hazug nő), de a hasznosak megmaradtak.

Ha nekünk egyszer vége lesz, nincs az az Isten, hogy megszabaduljak a tőle kapott dolgoktól, van egy halom óriási élethű plüssöm, drágák voltak és imádom őket. Az ékszereim is szeretem, plusz fizetett nekem karácsonyra tetoválást is (na azt akarja eltüntetni majd valaki :D ) és mivel imádom a könyveket, rengeteget szerzett nekem, amiktől szintúgy soha nem válnék meg.

Akinek ez nem tetszik, az vegye meg újra ezeket a dolgokat, ha ennyire zavarja majd. Több, mint 5 év alatt rengeteg minden felgyűlt nekem is, meg neki is, a közös ajándékokból, nem kéne kidobni őket csak úgy.

2011. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

-semmi olyat nem tartottam meg ami nagyon az exre emlékeztetne,eléggé kiszerettem belőle,hogy igazán eszembe se jut csak ha látom vagy általa megismert emberrel futok össze és csodálkozik hogy mást lát mellettem


-nem konkrétan az ágyneműhöz ragaszkodok,csak egy példa volt,mondjuk ugy hogy a használati tárgyak 70%-a vele lett véve vagy közösen kaptuk,tőle kaptam...de csak tárgyak

ékszerektől azért szabadultam meg,mert nem hordtam volna őket,van sok ékszerem,nem akartam olyat hordani,ami tőle van...és jó dolog lett az árukból


-búfejető nyaralás és egyebek...ex pénze vagy sem...4ből másfél évig én fizettem mindenét,kaját,rezsit,mindent,ruhái 90%-a tőlem van,had ne számitson annak aminek irni akartad...


-tényleg,pár könyv is általa van,meg táska...a drága képes volt gondolkodás helyett utalványt ajándékozni...

azok is meg vannak,de maradnak,én választottam őket :)

2011. szept. 28. 19:48
 26/27 anonim ***** válasza:

Az exed a múltad része, nem szabad haraggal gondolni rá (hacsak nem alkoholizmus vagy ilyesmi miatt lett vége a kapcsolatnak, de akkor sem kell dühösnek lenni.. annak már vége lett, tovább kell lépni :))

Arra kell gondolni, ami jó volt. A szép emlékek stb..

Csak attól szabadulj meg, amire ránézve rossz érzés fog el. :)

2011. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Nem gondolok én rá már sehogy,szép volt,aztán annyira nem,elmúlt,kész.

Van új párom,aki ha jól érzem,akkor az igazi,éljük az életünk.

Csak ismerősök jöttek elő ezzel.

2011. szept. 28. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!