Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm mindenbe jobb,...

A barátnőm mindenbe jobb, mint én, ezen hogy lehetne változtatni?

Figyelt kérdés
Általános suliban a barátnőm mindig mindenben jobb volt,mint én.8 évis színötös tanuló volt,még egyetlen egy egyest sem kapott,én ennek az ellenkezője voltam.Mindig 3,60 átlagú voltam,egyszerűen nem ment a tanulás,ezért a szüleim,család mindig azt hajtotta,hogy senki se lesz belőlem(igazuk is lesz),mert barátnőm gimnáziumba ment,én pedig mezőgazdaságiba élelmiszeripari technikusnak,az is jó iskola,de hát akkor is a gimi az jobb :/ ballagásom volt életem legrosszabb napja,mert ő kapott dicsérő oklevelet,500 ember előtt ment ki átvenni a szülei büszkék voltak rá,az enyémek meg majdnem elsírták magukat,láttam :/ meg mikor nem kerültem be közgazdasági középsuliba(arra szerettem volna menni)akkor üvöltöztek velem,hogy szégyen,hogy hova járok,meg oda csak parasztok járnak :( meg mind a ketten olyanok voltunk akin volt egy kis fölösleg,erre én elkezdtem fogyózni,lefogytam 3 kilót,mellem eltünt,visszahíztam mindent,mellem meg nincs,erre ő lefogyott 10 kilót,és még nagyobb melle lett,szép én meg...tudom nyafogok de annyira rosszul esik,hogy a családom is őt tartja jobbnak,pedig ha én rosszabb vagyok,akkor is velem kellene,hogy el legyenek én vagyok a lányuk :( mit csináljak?most is ordibálnak mindenért meg mást hajtanak,hogy az milyen :S 15/L
2011. szept. 4. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést, de a szüleid hülyék! Teljesen lerombolják az önbizalamad. (Te meg kicsit irigy vagy - ami nem csoda)
2011. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem írigy vagyok,csak fáj,hogy ő jobb :/ tőlem lehet szinötös,de a szüleim....
2011. szept. 4. 19:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekesen állnak hozzá a szüleid. Általánosban nekem is az osztály okoskája volt a barátnőm, de a szüleim soha nem mondták, hogy én milyen hülye vagyok vagy stb. Én kereskedelmi suliba járok, a város egyik legrosszabb sulija. Mármint nem képzés szinten hanem a tanulók összetételét nézve, de anyámék azt mondták őket nem érdekli hogyha tanulok. Te csak mutasd meg, hogy tudsz te is olyan jó lenni. Tanulj jól. stb


17/L

2011. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

á apám is ilyen. mindig volt mondva, hogy bezzeg xy jobb tanulo, jobban viselkedik bla bla (az a vicces, hogy amig kituno tanulo voltam ezt akkor is mondta mindig)


kivancsi lennek a te szuleidnek az hogy esne hogy te majdnem elsirod magad mert ök csak x összeget keresnek, bezzeg jóskapista szülei meg sokkal többre vitték és látnák rajtad h szégyelled őket.

nevetséges komolyan. az én önbizalmam is a föld alatt volt kb, azóta javul a helyzet mióta elköltöztem (masik földrészre) és idegen emberektől kapok visszajelzéseket.


nemtudok semmi biztatót mondani hirtelen, az önbizalmadnak valszeg lőttek egy időre, de később majd rájössz teis, hogy többet érsz annál mint amit gondolsz magadról...

2011. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődön kívül van még sok millió ember, mindig van, aki valamiben jobb, és mindig van, aki valamiben rosszabb, mint te. Mindenki "külön pályán fut", a saját életét éli, teljesen felesleges máshoz hasonlítgatni magad, bármiben.
2011. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Nekem a nővérem még középsuliba is végig kitűnő volt én meg olyan 4es és mindig olyan suliba raktak amilyenbe őt ő egy reál beállítottságú és meg humán ő társasági és meg magamnak való. A szüleim neki mindent megvesznek kényeztetik... engem folyton szidnak és nem bíznak bennem. A barátaim mind csak a hugicaként ismernek és én meg tiszta idegbeteg vagyok néha hirtelen rámtör és senki nem érti miért tudom milyen érzés... el kell távolodni mindenkitől és új barátokat találni ez a te utad.
2011. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

ő nem a klónod b.sszus!!!

miért méred magad hozzá??

gondold el lehet hogy ő meg azon szomorkodik mennyit kell tanulnia.....attól még ember vagy hogy milyen suliba jársz!!

na gimi-- mást se hallani hogy szakma nélkül kitörölheti a gimis a se.gét vele. gondolkodj és tanul mit az á..at majd szakma vagy még egyetem te már rég melózol lesz pénzed élheted az életed ő meg görcsöl hogy ösztöndíj...anyjáék meg mikor költözik már el mert csak tanul viszi a pénzt..

na lehet hogy nem így lesz de nem minden arany ami fénylik ezt jobb ha megtanulod.

és egyszer ha nyugis a helyzet otthon nyugodtan mond el nekik mi bánt,néma gyereknek anyja sem érti a szavát.bátorság.

2011. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) mintha csak magamat látnám:) A legjobb barátnőm magas, vékony, minden srác odáig van érte. Nagyon okos, szorgalmas, 2 szakot csinál egyszerre az egyetemen, 2felső fokú nyelvvizsgája van. Én meg alacsony vagyok, kerek, az arcom sem valami szép, én se vagyok buta, de mellette elbújhatok. Néha mellette rám is rám tör a kisebbrendűségi komplexus, hiába szeretem, és vagyunk legjobb barátok 8éve:) nekem az segít ilyenkor, hogy átgondolom, néhány dologban ő se olyan jó, van 1-2 dolog, amiben jobb vagyok nála, és hogy mennyire rossz lenne, ha nem lenne ott nekem. A szüleim néha nekem is mondják, h hűű, bezzeg Ő... De nem érdekel, én én vagyok, és így vagyok értékes:) egy idő után neked is jobb lesz, tinédzserként ezt tényleg nehéz néha elfogadni:) 19/L
2011. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Igazatok van.Uj osztályom van,ott senki se szinötös,keresek más barátokat,és nem érdekel más
2011. szept. 4. 19:36
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy őt meg hajszolják a szülei. Neki se lehet tejfel az élete, erre gondolj. Csak lehet, nem beszél róla.

Ne hasonlítgasd magad össze vele. Lehet, hogy a te érzelmi intelligenciád viszont sokkal jobb, ami feltétele az életbe való boldogulásnak. Nem csak egyféle intellingencia létezik, kb. 20.

Szerintem egy ideig jobb, ha saját társaságot keresel, ahol te is ki tudsz tűnni. A szüleidet próbáld leállítani. Mond meg nekik, ha ezt sulykolják beléd, hogy béna vagy, az is leszel (sajnos, tényleg így működik). Nézd meg az amerikai filmekben, bármit csinál a kiscsávó, kitörő örömmel fogadják a szülők. Aztán, mire felnőt, tényleg ügyes lesz - és főleg önbizalma.

2011. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!