Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm mindenbe jobb,...

A barátnőm mindenbe jobb, mint én, ezen hogy lehetne változtatni?

Figyelt kérdés
Általános suliban a barátnőm mindig mindenben jobb volt,mint én.8 évis színötös tanuló volt,még egyetlen egy egyest sem kapott,én ennek az ellenkezője voltam.Mindig 3,60 átlagú voltam,egyszerűen nem ment a tanulás,ezért a szüleim,család mindig azt hajtotta,hogy senki se lesz belőlem(igazuk is lesz),mert barátnőm gimnáziumba ment,én pedig mezőgazdaságiba élelmiszeripari technikusnak,az is jó iskola,de hát akkor is a gimi az jobb :/ ballagásom volt életem legrosszabb napja,mert ő kapott dicsérő oklevelet,500 ember előtt ment ki átvenni a szülei büszkék voltak rá,az enyémek meg majdnem elsírták magukat,láttam :/ meg mikor nem kerültem be közgazdasági középsuliba(arra szerettem volna menni)akkor üvöltöztek velem,hogy szégyen,hogy hova járok,meg oda csak parasztok járnak :( meg mind a ketten olyanok voltunk akin volt egy kis fölösleg,erre én elkezdtem fogyózni,lefogytam 3 kilót,mellem eltünt,visszahíztam mindent,mellem meg nincs,erre ő lefogyott 10 kilót,és még nagyobb melle lett,szép én meg...tudom nyafogok de annyira rosszul esik,hogy a családom is őt tartja jobbnak,pedig ha én rosszabb vagyok,akkor is velem kellene,hogy el legyenek én vagyok a lányuk :( mit csináljak?most is ordibálnak mindenért meg mást hajtanak,hogy az milyen :S 15/L
2011. szept. 4. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Sajnállak tényleg.... de igenis irigy van. És csak rosszabb, hogy nem azért van irigy mert szebb, gazdagabb, bármi... hanem valami olyanért, amiért ő megdolgozott! Imádom mikor vkire azért irigyek, mert jó tanuló. Könyörgöm, neki sem az ölébe esik! Tesz érte, tanul, megdolgozik a jó jegyért. Nyafogás helyett vedd elő a tankönyvet... nem nehéz tanulni, főleg a gimiben.

Sok sikert hozzá!

(Szüleid persze rosszul kezelik a helyzetet.. de később rájössz, hogy csak jót akartak neked.)

2011. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Te szegény, egy cseppent sem irigyellek. Én is színötössel zártam az általánost, de ha év közben becsúszott néhány négyes, a szüleim ki voltak rám akadva, és ugyanezekkel hozakodtak elő nekem is mint neked. Iszonyatosan idegesítő volt! Nagyon el tudják ezzel rontani a gyerekkort. Éppen hogy támogatniuk kellene téged, nem pedig az ő elfecsérelt éveiket behajtani rajtad! Próbálj erős maradni, gondolj arra, hogy ennek is vége lesz egyszer. Ki fogod bírni, az a lényeg, hogy mindenek előtt magadnak bizonyítsd be, hogy jobb vagy annál, mint amilyennek ők látnak téged.

Kitartást és sok sikert!

2011. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. szept. 4. 20:57
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A hasonlítgatás az ÁTOK, mert az irigységből fakad. Meg abból fakad, hogy a szüleid maguk is önbizalom hiányban szenvednek, és ezt adják tovább neked is. Okosan teszed,ha kiszállsz belőle. Csak te vagy az, magad vagy az, akinek meg kell felelned, senki más!
2011. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Általános iskolában engem se érdekelt egyáltalán a tanulás. Soha nem ültem le tanulni,mindig úgy írtam a dolgozatokat ami megmaradt bennem az órákról. Így általában csak 3-4 között mozgott az átlagom. Viszont 8.-ban elkezdtem tanulni. 4,5 -ös átlaggal végeztem és közgazdasági szakközépiskolába mentem. Ott megint nem tanultam és 3-4közötti átlagom lett végig szinte. Szüleim mindig mondogatták,hogy bezzeg az ő bnője lánya milyen jó tanuló(évfolyamtársam volt) és annyira zavart,hogy összeszedtem magam és jelentkeztem közgazdasági egyetemre. Most nagyon jó átlaggal végeztem(sok munkám is volt benne) és a szüleim még soha nem voltak ilyen büszkék mint most.:) Te is képes vagy rá,hogy megvalósítsd amit akarsz. Tűzz ki magad elé egy célt és valósítsd meg. Minden csak akarat kérdése!!! Mutasd meg a szüleidnek hogy te jobb vagy,mint az a csaj. :) Egyébként ez a barátság úgy is meg fog szűnni,bocsi...Úgy növelheted az egódat,ha olyanokkal veszed körbe magad akik kicsit csúnyábbak is, kicsit butábbak is.
2011. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) igeen megfogom mutatni,hogy én is képes vagyok valamire!
2011. szept. 4. 22:23
 17/17 anonim ***** válasza:

19.44-nek. Látszólag igazad van. De hogy mered ezeket írni, amikor személyesen nem is ismered a kérdezőt?

Gondolod, mindenki egyforma képességekkel született? Lehet, hogy értelmes, de nagyon szétszórt. Vagy enyhe részképességzavarai vannak? Nem tudhatsz te se mindent! Arról van szó, hogy azért joga van annak is élni, sőt boldognak lenni, aki nem kitűnő tanuló. Érted?

Egyébként ez még meg is változhat, mert van, aki egyszerűen csak későn érik meg. Fiatalon túlságosan görcsöl (ez is akadálya pl. a jó tanulásnak), vagy még nagyon gyerek. Később beérik, és elvégezhet főiskolát, egyetemet. Nekem is volt ilyen kolléganőm, aki ált. suliban gyenge volt. De felnőttként akárhány tanfolyamon részt vett (később le is diplomázott), már négyeseket és ötösöket kapott.

Egyébként meg nagyon le lehet bénulni valaki mellett, aki sokkal jobb valamiben. Én is éreztem már ilyet, és elég nehezen kezeltem. Igyekeztem, majd meg szakadtam, még sem ment úgy, mint a másiknak. Egyszerűen korlátai vannak az embernek, és ezt meg kell tanulni elviselni!!

Viszont lehet, hogy tűz esetén én mentem meg a többieket. Mert vészhelyzetben gyorsan tudok cselekedni. No, pá!

2011. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!