Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira elkeserít. Az exem...

Annyira elkeserít. Az exem elvette a barátaimat. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve szakítottunk, azóta engem szinte sehova nem hívott az a baráti társaság, amibe én vittem bele őt. Én már haver voltam velük vagy 7-8 éve. Igaz, az utobbi időben nem sok kedvem volt kijárni kocsmázni meg ilyenek, inkább másvalamiket csináltam, de akkoris. Soha nem keresnek. Nem gratuláltak az eljegyzésemhez, nem hívnak sehova. Persze az idióta exem ott virít minden szülinapon, összejövetelen. Annyira idegesít. Én se kerestem őket, mert meg voltam sértődve, még kirándulni se hívtak május elsején, fel se köszöntöttek szülinapomkor.

Tudom, hogy túl komoly lettem hozzájuk, nemsokára férjhezmegyek, összeköltöztünk a párommal, egyetemre járok, dolgozok, háztartást vezetek, ők meg még mindig csak lézengenek otthon, hol van munkájuk, hol nincs, csak arról szól az életük, hogy legyen meg hétvégén a pénz piára meg cigire.

De akkoris rosszul esik, hogy soha sehova nem hívnak az exem miatt( gondolom). A többi barátnőm mind kiment külföldre vagy más városba( akik igazi barátaim) csak ez a haveri társaság maradt, ami bár nem volt jó, de mégis volt kivel kimoccani néha.

Szrintetek hagyjam őket? Ne foglakozzak vele? Vagy keressem meg őket, és kérdezzem meg, hogy mégis mi van?

23/L


2011. szept. 5. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha te megsértődtél rájuk,ha te nem mentél el velük sehová, ha úgy beszélsz róluk mintha te felsőbbrendű lennél és ők semmirevalók, akkor miért hiányzik, hogy nem hívnak? Min csodálkozol?
2011. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

sajnos egy idő után ezek a tini-barátságok elillannak...nekem legalábbis ez a tapasztalatom :(

mióta én is együtt lakom a párommal minket sem nagyon hív senki, de ha igen, nekem már nem is tetszik az a társaság...nálunk is ez van, lézengés, piálás, de azt könnyen mondogatják, hogy "nektek könnyű"...

ezek nem igazi barátok, nem is kell szomorkodni miattuk :)

mi a párommal jó "haverságban" vagyunk, el tudunk bulizni ketten is :D

2011. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért nem mentem velük sehova MERT NEM HÍVTAK.

ÉS szerintem elég sértő, hogy 8 év haverság után, annyit se mondanak az eljegyzésemre, hogy gratulálok, meg fel se köszöntenek szülinapon.

2011. szept. 5. 08:06
 4/15 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy.Az hogy nem hivnak mert ott az ex az még okés,de ahhoz hogy téged felköszöntsenek akár telefonon annak semmi köze ahhoz hogy az exxel vannak jóban.Egyszerüen nem vagy fontos nekik,ez van.
2011. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivel ezek nem barátok, de még haveroknak is erős túlzás hívni őket, még ha hívnának is valahova akkor sem mennék!!! Azért nem hívnak mert te komoly lettél, férjhez mész stb..? Hát meg van a véleményem róluk. Nekem már családom van, akiknek fontos vagyok, mai napig hívnak, érdeklődnek felőlem. Akiknek soha nem számítottam azok lemorzsolódtak az évek során. És én egy cseppet sem bánom! Fel a fejjel és koncentrálj azokra akik igazán szeretnek és kitartanak melletted! Üdv.
2011. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi a francért nem bírsz megülni a fenekeden? Ha egyszer összebútoroztatok meg házasság lesz akkor maradj otthon és vezesd a háztartást. hajrá. te akartad.
2011. szept. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igazából, amikor ilyen nagyot változik az ember élete, akkor derül ki, hogy kik az igazi barátok. Én is ilyen helyzetben voltam. Azt hittem, hogy rengeteg barátom van. Aztán én is elváltam, és érdekes módon elfordult tőlem az összes! Egy részük elitélt azért, amit tettem, egy részük pedig csak úgy elmaradt, mint a Te esetedben. Párszor próbáltam velük felvenni a kapcsolatot, aztán hamar rájöttem, hogy nem érdemes erőlködnöm. Az a 2 ember, aki megmaradt mellettem, ők számomra a BARÁTok.

Különben is. Ha neked teljesen más az életviteled, mint nekik, talán nem is lenne sokáig fenntartható a kapcsolat...

35f

2011. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért gratulálnának, ha lesz*rtad őket és megsértődtél? A barátság kétoldalú, szerintem nem kell kérvényt benyújtani egy barátnak, hogy jőjjön. Ha akarsz velük találkozni, keresd őket. Ha meg nem, akkor ne várd, hogy ők keressenek. Ennyi.
2011. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz és miért nem jelentél meg csak úgy random vagy könyörögted be magad egy májusi kirándulásra - annak ellenére ahogy sokan írják h a barátság 2oldalú.


Igen ám! De itt egy baráti körről van szó! Egy baráti körbe nem lehet csak úgy bekerülni/visszakerülni csak ha hívják az embert //mint Lily a HMYM-ben :D//


Milyen hülyén jön már ki hogy egyszer csak megjelensz és hello everybody újra itt vagyok.

Ha akartak volna hívtak volna, de úgy néz ki hogy ezt nem tették.


csak 2 ember barátsága esetén megint más a helyzet.


Am igen, az exed lenyúlta a haverjaidat... megesik sajnos.

Te ráadásul más életszakaszban tartasz vagy úgyhogy a 2 hatására nyilvánvalóvá vált hogy ők nem barátok/haverok.


Am még szidhattok de igenis sok problémát okoz az ha a tini társaságból vki továbbtanul a többi meg néha dolgozik néha nem- mint fent írták annyi az életcéljuk h a hétvégi bulira meglegyen a zsé.

Te meg hétközben nem találkozol velük mert az egyetem hajt és a válasz arra hogy nem tudsz menni inni kedd délután az hogy "hö, má megint tanulsz?"


Azt nem tudom hogy a házasság miben változtat meg tény h akkor már 2-en vagytok, és vannak akik inkább otthon maradnak felvéve a társadalm által elvárt sztereotip szerepet: "maradj a seggeden. takaríts, ezt akartad nem" vagy mit írtak felettem...


Nekem pont a hét végén mondták idősebb unokatesóim -mindketten házasok már, és a párjuk is ott volt- amikor megjgyezte hogy milyen fura h ők mindketten házasok, egyikőjüknek még gyereke is van én meg itt vagyok 20 évesen egyedül 2 házaspárral szalonnát sütök. Hát ne tidd meg az a lesés: "attól h házasok vagyunk még nem öregedtünk meg" meg stb. :D:D


Remélem találsz majd igazi barátokat, vagy társaságot akikkel összejárhattok, akár rokonok között mint nálunk :)

2011. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*hétvégén... ugh h elírtam...
2011. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!