Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 évesen már tényleg családan...

24 évesen már tényleg családanyának kellene lennem?

Figyelt kérdés

A családom ugyanis állandóan szekál emiatt. 3 éve kezdték el, de a szülinapom óta (ami augusztusban volt) szinte nincs nap, hogy nem jegyeznék meg: jó lenne, ha már férjhez mennél és szülnél gyerekeket.

Én még szinte magamat is gyereknek érzem, nagyon távol áll tőlem az anyaság gondolata. Barátom ugyan van, de sosem gondolok arra, hogy de jó lenne már férjhez menni. Szeretném még élvezni az életet mindenféle kötöttség nélkül és a karrieremre koncentrálni.

Mit gondoltok erről?


2011. szept. 6. 11:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

De rossz lehet neked!

Úgy sajnálom az ilyen fiatalokat!


Nekem anyum mindig azt mondta, hogy ne siessem el a férjhezmenést, na meg a gyerekszülést se!


29 éves vagyok, senki sem szekál és ez így normális!

2011. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem 18 évesen szekáltak az alföldi rokonok...! :S
2011. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

cseréljünk, én anyámtól mindig azt hallom, hogy karai még a házasság (5 éve vagyok együtt a párommal), meg ha feljön a gyerek téma, akkor megint még fiatalok vagytok stb, stb... Hozzá teszem ha lenne rá lehetőségem már holnap férjhez mennék, és szülnék neki sok sok kicsi babát :)

De ha te úgy érzed, hogy nem vagy még felkészülve rá, akk ülj le a családoddal és beszéld meg velük :)

2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja. még annyit! Ne mások miatt szülj/házasodj!


Ne szóljanak ebbe bele, mert ez a nem normális!


Majd te azt eldöntöd neked mikor jó-és ezt meg is mondhatod az összes családtagodnak.

2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Manapság 24évesen még elég kevés nőnek van férje, gyereke. Megváltoztak a viszonyok. Régebben az volt a 'normális', ha 24évesen minimum 2gyereked volt, lakásod volt, stb. Akkor valamivel könnyebben lehetett külön életet kezdeni, szülők is jobban tudtak segíteni. Manapság ez nem így van. Ezen ne aggódj, csináld úgy, ahogy neked jó.
2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én erre a következőket tudnám mondani:a szüleid magukból indulnak ki.Az ő idejükben mindenki 20 kora körül szült.Nálam 24 évesen lett vége egy 8 éves kapcsolatnak.Utána rögtön lett egy másik kapcsolatom.27 évesen összeházasodtunk,és azóta várjuk a babát,sajnos mégidáig sikertelenül.De nem hinném,hogy el vagyok késve,pedig most töltöttem be a 30-at.
2011. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:22

21/L vagyok :)

2011. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kéne! Még fiatal vagy szerintem nagyon. Én most 20 vagyok, de most nem látom úgy hogy 24 éves koromra már gyereket akarjak, sőt! Szóval még egyáltalán nem vagy elkésve.
2011. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetes dolog, anyámék idejében aki ilyenkor hajadon volt még, az "vénlány" néven volt szólítva. Ma már nem egyedi és nem ciki a dolog. Apám mindig hozzáfűzi azért, h ő az én időmben már feleséget tartott el és két gyermeket nevelt, én meg sehol se tartok. Hagyom had mondja, végighallgatom. A világ azonban már nem kicsit megváltozott azóta, de sajnos ők ebből mit se érzékelnek ilyen téren!


29/F

2011. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom,hogy nincsenek erre vonatkozó szabályok. Van olyan ismerősöm,aki 21 évesen férjhez ment,22 évesen szült,és van olyan aki 32 évesen ment férjhez,és szült gyereket. Én 26 vagyok,néha bizony eszembe jut milyen jó lenne egy kisbaba,de ugyanakkor még egyáltalán nem állok készen rá. Véleményem szerint akkor kell a családalapítást elkezdeni,amikor az ember úgy érzi felnőtt a "feladathoz",nem pedig akkor,mikor mások jónak látják!


26/N

2011. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!