Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit mentenél meg? Mi a helyes...

Habibi kérdése:

Kit mentenél meg? Mi a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ez csak egy kitalált szituáció, de kíváncsi vagyok, ti hogyan döntenétek és miért éppen úgy. Tehát képzeld el: Ég a házad, a férjed/feleséged és a gyermeked bennrekedt. Mindketten külön szobában vannak, elég messze egymástól és a tűz elég gyorsan terjed, csak egyikük megmentésére van időd. Kit mentesz meg, tehát hozol ki a házból és miért? A párod vagy a gyermeked?

Bocsánat, ha valakit megbántottam ill. megrémítettem a kérdésemmel, nem volt szándékos.

Köszönöm előre is a válaszokat


2011. szept. 6. 18:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy az egyiket kihozom, a másikat meg hagyom, had égjen. Mindkettőt kihoznám.
2011. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
ere nem lehet válaszolni :D:DD helyzet dönti el..de valaki pl be sokkol és semmit nem csinálna..szal
2011. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Ebből már voltak nagy viták.


Volt aki azt írta a párját, mert gyereke még lehet...na ez szépen kiverte a biztosítékot, de aztán a hölgyeményről kiderült hogy a férfinépet úgy alapjáraton többre becsüli mint a saját gyermekeit, szóval ilyen is van.


Van aki meg azt írta, a gyermekét egy igazi anyának a gyermeke a legfontosabb a világon. Én ezzel értettem egyet.

2011. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
(ez egy kitalált szituáció, és a kérdező arra kíváncsi burkoltan, kinek mi a fontosabb, a gyereke vagy a párja. Csak segítség azoknak, akik nem értették :))
2011. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megkell tapasztalni! Legett a hazunk, a tuzoltas utan ertunk haza, de igy is sokkot kaptam, amit 2 napig tartott. Emlekszem, hogy nem gondolkoztam, csak berohantam a hazba, a rendorok, tuzoltok utannam....szerencsere senki nem volt otthon!
2011. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Első gondolatom az volt, hogy a gyermeket.

De gondolj bele. Azzal a tudattal kellene élnie, hogy miatta halt meg az anyukája. Persze, nem az ő döntése volt, de akkor is...

Inkább megfognám a gyereket és mennék a páromért.

Legfeljebb bent égünk mindhárman. :/

2011. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nehéz kérdést tettél fel, de érdekeset is. Borzalmas belegondolni még a szituációba is, hogy melyiket? Ha mégis választanom kellene, akkor a gyerekemet menteném meg, azért, mert neki élni kell, mert még gyerek, és én nem tudok nagyobb bűnt elképzelni attól, hogy egy gyereket hagyjak meghalni.
2011. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem épeszű ember nem választaná csak az egyiket, és első gondolata az lenne hogy hogy menthetné meg mindkettőt, nem csak az egyiket. Azt meg végképp nem lehet tudni ilyen helyzetben hogy mire van idő, így igyekezne minél többet tenni az ember. Ha kisgyerekről van szó, én elindulnék érte, a férjem felnőtt ember, és ha csak el nem ájult biztos ő is próbálkozna a meneküléssel, ha én megtaláltam a gyereket, rohannék vele a férjemért hogy ha ne adj isten épp rázárult egy ajtó, vagy eltorlaszolta valami vagy bármi. Olyan nincs és nem is lesz hogy valakit otthagyjak.

Bár nem kívánok ilyen helyzetet senkinek, reméljük nem is lesz.

18/l

2011. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem tehetek róla, mióta anya vagyok, azóta az első helyen a gyermekem van. Nagyon sarkított a kérdés is, de a sarkított válaszom az, hogy 99%, hogy a gyermekemet menteném. Viszont ha lenne rá lehetőségem, hogy még a páromért is berohanhatok , akkor bemegyek.
2011. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, igen azt szeretném tudni, hogy kinek ki a fontosabb. Gondolom nagyon nehéz kérdés, én sem tudnám mit tennék ebben a helyzetben, mert szerintem mindkét ember egyaránt fontos...
2011. szept. 6. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!