Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetnék magántanuló? (hosszab...

Lehetnék magántanuló? (hosszabban lent)

Figyelt kérdés

11.-es vagyok.

Okok:

Általános óta problémáim vannak, 12 éves korom óta járok (nem rendszeresen) pszichiáterhez.

9.-ben nagyon sokat hiányoztam. 10.-ben nyugtatókat szedtem nem sok eredménnyel, szintén rengeteg volt a hiányzás, ráadásul mindig fáradt voltam és mégannyira se tudtam figyelni.

A tanulmányi átlagom általában 4-es feletti, pedig nem szoktam tanulni, nehezemre esik koncentrálni és gyűlölöm az egészet. Azt hiszem, ez azt jelenti, hogy nem vagyok annyira buta, szóval nem okozna gondot otthon tanulni az esetleges vizsgákra.

Nem bírom elviselni az osztályomat és nagyon ronda vagyok. Nem mondja senki, nem bántanak miatta meg általában kedvesek velem de furcsának és nem odavalónak érzem magam, nem találom velük a közös hangot.

Nyáron minden jó aztán szeptemberben elkezdődnek az alvási meg az evési gondok és minden nap rosszul vagyok fizikailag és lelkileg egyaránt.


2011. szept. 6. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

hogyha a suliban nem tudsz figyelni akkor otthon hogy? :O

ne törődj a többiekkel :) nemsoká végzel :) fel a fejjel!

2011. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem így kell megoldani ezt a problémát hogy elbújsz előle.. Ha most magántanuló leszel és minden jó lesz akkor milyen lesz majd elmenned egy munkahelyre ami teli van emberekkel?!
2011. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is sokat betegeskedtem, de végül nem kellett magántanulóvá lennem szerencsére. Egyik osztálytársam az lett, és bár nem hülye, elég sokat szenvedett a vizsgákkal. Úgyhogy sztem fontold meg a dolgot.
2011. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet és az orvos se javasolná és nyomos ok nélkül nem is lehetsz. Most kell megtanulnod a beilleszkedést mert felnött fejjel nem tudsz elmeni dolgozni és mehetsz az utcára csövezni, nem százalékolnas le mert nem bírod a stresszt. Te mondod hogy nem bánt senki közeledned kell hogy megismerd öket és jól érezd magad köztük.
2011. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez nem megoldás. Szerintem te is érzed.. Tényleg menekülés a problémáid elől. Tudom, hogy könnyű kívülállóként tanácsokat osztogatni, és nem tudhatom, hogy milyen is lehet neked. De! Nálad nincs igazán komoly oka annak, hogy magántanuló legyél(nem vagy élsportoló, vagy egyéb ami miatt nincs időd bejárni) Otthon el akarsz lenni magadban, tömni a pofádat, bámulni a tv-t és keseregni, hogy milyen rossz is neked és milyen magányos vagy. Olyan, mintha direkt ki akarnál maradni a valódi életből, az élvezetekből, boldogságból. Biztos már ezerszer hallottad, te próbálj meg kicsit máshogy állni az élethez. Ne félj a való élettől, fogj fel mindent kihívásként, és tudd, ha vmi nem jön össze, az se tragédia. Nem hiszem el, hogy ronda vagy. Nincsenek ronda emberek, hanem igénytelen, lusta, nemtörődömök inkább. azon pedig lehet segíteni. Ahelyett, hogy elbújsz a szobádban biztonságban, határozd el, hogy megváltozol. Mert megsúgom, előbb-utóbb úgyis ki kell lépned a való életbe. És akkor nem jobb, ha nem szenvedsz, hanem jól érzed magad a bőrödben. Szedd ki íveltre a szemöldököd, használ szempillaspirált és festesd be hajad valami olyan színre, amiről úgy érzed , jobban állna. Pici változtatásoknak tűnnek, de nagyon más lesz ilyenektől is a külsőd, jobban érzed magad, magabiztosabb leszel. Próbálj valamit sportolni, amitől szintén jobb lesz az általános közérzetet. A pszichiátert a legnagyobb butaságnak tartom, mert akkor elhiszed, hogy te más vagy, és elmegy az önbizalmad. Szerintem ne görcsölj rá tanulásra, örülj, hogy így is ilyen jól megy. Aztán majd lesz ez jobb is, ha jobb lesz a kedved.

Egyébként nem a levegőbe beszélek, volt nekem is nehéz korszakom,ami normális, mindenki túlesik tiniként kisebb-nagyobb krízisen. Én kihúztam magam a bajból, és olyan boldog vagyok, mint soha, pedig 2 éve hozzád hasonlóan fogtam fel a dolgokat.

2011. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Én 1 éve lettem magántanuló. Amióta az eszemet tudom rengeteget vagyok beteg (gyenge az immunrendszerem, ezért mindenfélét elkapok), illetve általános 7-8-ban kiközösítettek és azóta kissé nehezebb a beilleszkedés, gimi 10-ben kezdett egyre rosszabb lenni, annak ellenére, hogy csomó barátom lett, mégsem éreztem magam olyan jól. Elmentünk pszichológushoz (már az ötlet sem tetszett), és ő azt mondta, hogy járjak kezelésre és szedjek gyógyszert, mert nem érti, hogy mi a problémám...ekkor elhatároztam, hogy magántanuló leszek. A sulim, a tanárok és az osztálytársaim is nagyon megértőek és készségesek voltak (most is azok). Ha kedvem van (és örömmel mondom, hogy egyre többet van) akkor bejárok és dolgozatokat is írok a többiekkel, így vizsgáznom sem kell.

Ha a tanulás könnyen megy, szerintem nem lesz gond azzal sem (én egy erős gimiben megtartottam/tartom a 4,3 körüli átlagomat)

Az már más kérdés, hogy az én sulim "sima" szülői kérelemre + háziorvosi véleménnyel megadta a magántanulói státuszt, és nem biztos, hogy ez nálatok is ilyen egyszerű. De beszéld meg a szüleiddel és aztán beszéljetek az osztályfőnököddel.

2011. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!