Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Morbidnak tartjátok ezt a dolgot?

Morbidnak tartjátok ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Szóval sajnos meghalt egy nagyon közeli rokonom.

Meg volt a temetés is már.

A halott gyermekei itt voltak a minap, természetesen Ő volt a téma.


Ugye most már van olyanra lehetőség, hogy egy kis ablakon keresztül végig lehet nézni a hamvasztást. Ezek szerint nálunk még nincs, mert mondták a gyermekei, hogy ők valószínűleg megnézték volna.


Én nem tudom, de engem olyan ideg kapott el, hogy inkább feljöttem a szobámba! Természetesen az ő dolguk, mindenkinek joga van eldönteni, hogy lelkileg erős-e, hogy végignézzen egy ilyen...hogy is fejezzem ki magam, ?eseményt?, de nekem ez morbid. Én ott pusztulnék el a fájdalomtól az egyszer biztos...:S


Ti hogyan vélekedtek erről?


22N


2011. szept. 8. 15:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Annak, aki kérte a Fazekas-sorozatot: még nem találtam meg a neten, de ha belebotlok, fogok szólni.

Nekünk is csak egy fotóriporteri óra keretén belül mutatta meg.

2011. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

hát mondjuk azt nem hiszem, hogy alkoholista emberkék bonyolítják le a hamvasztást. Erre vannak úgynevezett hamvasztómesterek, akiknek kötelességük végig ott állni, ellenőrizni a gépezetet, mert egy bizonyos pont után már nem hevülhet túl a kemence stb, stb....


Bár az igaz, hogy egy olyan ember viszi véghez, aki teljesen érzelemmentes az elhunyt iránt, de nekem akkor is durva.:S

2011. szept. 8. 16:59
 23/32 anonim ***** válasza:
Utolsó 74%-os válaszolóval tökéletesen egyetértek.
2011. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nekem nem durva. Annyi bakiról hallani manapság, hogy én inkább végignézem, és biztosan olyan embernek adom meg a végtisztességet, akit ismertem, és szerettem, mint egy olyannak, akit soha az életben nem láttam, mert véletlen elcserélték mondjuk.
2011. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ja igen, bocsi és még az jutott eszembe hogy AZ A MORBID, hogy rosszul leszel, felhívják a mentőt, a mentő kijön, betötymörögnek veled a kórházba, a nővérke húzza a száját, na még egy beteg - gondolja - ha már öreg vagy az orvos nem siet úgy hozzád, mondván már úgy is halott vagy félig, ott elpatkolsz egyedül, elparavánoznak, leterítenek még két órát ott vagy a kórterembe a többi haldokló vagy nem haldokló között (előírás) aztán eltolnak, beraknak a frigóba igaz külön bejáratú de egy rakás többi hulla mellett, jön a boncmester,hideg szikével és gépies mozdulatokkal felvág, kipakolja a szerveid az asztalra, a szíved, ami ki tudja kit szeretett, vagy milyen fájdalmai voltak életed során, nem érdekel senkit, ki voltál egy rakás hús vagy csak az asztalon... megissza amit ilyenkor megszokott, jön a kórboncnok, megnézi a szeveid, igen, hát az a helyzet hogy meghaltál öcsém, mert már 100éves vagy, random visszapakolják a szerveid a mellüregbe, bevarrnak, visszamész egy ideig a hűtőbe, amíg fizetnek a hozzátartozóid,és amíg el nem temetnek vagy át nem tolnak a sütőhöz ahol már az említett lelkesedéssel egy ember el nem éget...és jó esetben tényleg abban az urnában végzed amibe szántak, remélhetőleg egyedül... NA EZ MORBID és nem az hogy a családod mellett otthon, szépen meghalsz, kihívják az orvost, és nemsokára eltemetnek, vagy esetleg családi körben elégetnek...
2011. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ja, a nyitott koporsó is morbid szerintem. Általános iskola 8.-ban meghalt egy osztálytársam, a temetésen nyitva volt a koporsója. Csak mentünk be a helységbe és azt sem tudtam hova is megyünk be pontosan, mígnem ott találtam magam a koporsó mellett, osztálytársaim között a sorban. Borzasztó érzés volt ránézni, így látni őt. Soha nem fogom elfelejteni.
2011. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

elvileg manapság már baki nem lehet. Mert meg kell venned egy hamvasztókoporsót, amire rá is teszik a halott adatait, ugyanolyat, mint ami magán a halotton van, sőt még a hamvasztáskor is bent van a kemencében valami tábla, azt hiszem kerámia, ami nem ég el. Azon is ott vannak az adatok, a hamvasztás végén ellenőrzik azt is, hogy biztos-e a dolog.


Aztán ki tudja végül is, hogy mi zajlik ott.


De utolsó válaszoló, attól, hogy ott vagy, még nem lehetsz biztos benne, hogy a szeretted van a hamvasztókoporsóban, azt nem látod, mikor bele teszik.

Hacsak nincs arra lehetőség, hogy belenézz a koporsóba hamvasztás előtt.


Na jól van....inkább befejezem, mert lelombozok itt mindenkit:S:S:S


De a rokonkákról akkor is meg van a külön bejáratú véleményem....:(

2011. szept. 8. 17:45
 28/32 A kérdező kommentje:
nem utolsó 17:11:)
2011. szept. 8. 17:45
 29/32 anonim ***** válasza:

Utolsó 74%, van igazság abban amit mondasz, ha nem ebben a kultúrában nőttünk volna fel, akkor lehet, hogy a halálhoz sem így tekintenénk.

Egyébként megjegyezném, hogy nem undorodva gondolnak a gyerekek, és az unokák az elhunytra, sőt a szívükben ő örökre szeretett ÉLŐ személy marad. Az hogy valaki nem képes nyitott urnánál állni, vagy megnézni egy hamvasztást az nem undor, hanem lelkileg nem képes rá, miért kellene az egyébként fájdalmat, még jobban fokozni.

A boncolásos válaszolóval meg teljesen egyetértek, nem értem sokszor az orvosokat, hogy miért tartanak bent hetekig szenvedni egy beteget, ahelyett, hogy hazaküldenék, és hagynák, hogy a család között legyen, a saját házában haljon meg. Ez a boncolgatás is igen, egy halálos betegnél teljesen felesleges. Az orvosoknak úgy néz ki, mi emberek csak munkaeszközök vagyunk akár élve akár halva.

Nálunk emberségesek voltak az orvosok, hazaengedték a nagymamámat, és otthon halhatott meg, nem pedig egy kórházi szobában.

Valahogy a mai világ elég kegyetlenné változott egy bizonyos szinten, amit az orvosok csinálnak sokszor emberkínzás. 5 hónapos csecsemőket szenvedtetnek, műtenek, hogy egész életen át szellemileg, vagy testileg fogyatékos legyen. Hetekig kórházban hagyják szenvedni a menthetetleneket, ahelyett hogy hazaengednék meghalni. Nem tudom, sok csodára képes az orvostudomány, de az emberség valahogy kezd eltűnni a szakmából. Minden embernek joga lehetne az egészséges élethez, és a tisztességes halálhoz is.

2011. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

azért boncolják fel a halálos betegeket is haláluk után, mert, ha hamvasztásra kerül a sor, ugye csak "por, és hamu" marad az emberből. Ha a későbbiekben felmerül esetlegesen, hogy nem a betegségében halt meg, hanem "segítettek neki" mérgezés, és mi egyéb, azt a hamvakból már nem tudják megállapítani.


Sőt elvileg, mindenkit, akit hamvasztanak fel kellene boncolni, a fent írtak miatt. Bár rokonomat nem boncolták fel, szóval ennyit a "kötelezőről is"

2011. szept. 8. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!