Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm az apámat, ráadásul...

Gyűlölöm az apámat, ráadásul anyám is ki van rám akadva, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám egy idióta. Azt hiszi, körülötte forog a világ, pedig nem. A legújabb mániája, hogy mivel tömbházban lakunk és járnak ellenőrizni a lakásokat, makulátlannak kell lennie. Ha előlhagyok 1 üveget, már elkezd visítozni, hogy majd így meg úgy kilakoltatnak. Ezután meg elhord mindennek. Lesz*rja, hogy utálom, tisztában van vele, de meg van elégedve ezzel az állapottal, továbbra is a kiállhatatlan rendmániájával csesztet. Neki semmi sem tetszik, sosem elégedett, akármiben segítek, egyszer nem hallottam még, hogy "köszönöm". Elvárja a dolgot, de meg nem köszöni.

Amint hazaér, elfog az a gyűlölet, amit iránta érzek, így a lehető legkevesebbet vagyok otthon, hogy minnél kevesebbszer lássam. Van egy kisöcsém, és már az zavarja az apámat, ha játszik a kockákkal, merthogy a szobában akkor rendetlenség lesz, és majd biztos ezért is kilakoltatnak. Mint 1 paranoiás.

Komolyan, legszívesebben elköltöznék, de sajnos még nincs munkám és keresetem, és még középiskolába járok.


Amikor mondtam anyámnak, hogy délelőtt mikor ő meg én itthon voltunk mennyivel jobb volt a hangulat, mint amikor a hülye apám hazajött, kiakadt, mert bár néha ő sem ért egyet vele, nincs kedve vitatkoznia apróságokon apámmal. Majdnem kicsúszott a számon, hogy váljon el apámtól, és hagyjuk itt közösen ezt az idiótát.

Mit tegyek?


2011. okt. 7. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha tudnád hogy hány meg hány gyereknek mit kell kiállnia az apja miatt, te összetennéd a kezedet, hogy téged a rendrakás miatt nyaggat. Ennyi elvárása azért lehet, hogy rend legyen. Miért olyan nagy kérés ez?
2011. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megszoksz vagy megszöksz!
2011. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Félreértés van. Engem nem az zavar, hogy szól, hogy rakjak rendet. Hanem az, hogy nála a rend sem rend. Mindig talál minden apróságban kivetnivalót, amelyből hatalmas nagy ügyet csinál. És ezt megspékeli azzal, hogy mennyire neveletlen, szemtelen vagyok.

Képes apróságokon felhúzni magát, és azt hiszi, hogy például ha jönnének lakást látogatni, akkor kilakoltatnának, mert elől hagytam 1-2 ruhát az ágyamon.

Ezekután pedig egyenesen undorító amit a fejemhez vág.

És már baromira unom azt is, hogy a sok drágalátos azt hiszi, hogy olyan fantasztikus a gyereknevelése, a gyerek meg "csak úgy" elkallódott. Egyes szülők tulajdonuknak tekintik a gyereküket, és állandóan felhánytorgatják, hogy örüljön neki hogy van hol laknia, kap kaját, és ruhát. Persze, természetesen. Csakhogy ha már megszültek X gyereket, akkor az a minimum, hogy nem vár ezért cserébe hálát.

Sosem értettem, miért nem tud sok szülő olyan kapcsolatot kialakítani a gyerekével, hogy 17-18 évesen ne azon törje a gyerek a fejét, hogy bárcsak elköltözhetne, mert a családban az egyik (vagy mindkét) fél totális elmebeteg.

2011. okt. 7. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?

én is hasonlóan feszült voltam már otthon tavaly is, (egyetemista vagyok). Harmadévesként úgy döntöttem, kolis leszek, és most így kevesebbet vagyok otthon. Nem veszek részt a hétköznapi balhékban, élem a saját életem, hétvégente meg hazajövök, és mivel a szülők kevesebbet látnak, próbálnak normálisabbak lenni (apám nem , ő bunkó általában).


Ha javasolhatom, ahogy elkezded a fősulit vagy egyetemet, menjél kollégiumba. anyudat nem veheted rá, hogy váljon el apádtól,ez az ő dolguk.

Neked azonban nem kell őket elviselni.


hány éves vagy tehát

2011. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!