Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Érettségi vagy szakma?

Figyelt kérdés

Három évig tanultam szakmát, most lett volna az utolsó évem, de megbuktam. Úgy döntöttem, hogy iskolát váltok, még pedig olyanra, ahol két év alatt letudnám tenni az érettségit. Így magántanuló lennék és lenne egy munkahelyem is iskola mellett.

Már csak egy hajszál választ el attól,hogy ki legyek iratkozva a régi iskolámból, de ma összetalálkoztam az egyik tanárommal, aki mindig nagyon kedvelt engem, a szimpátia kölcsönös amúgy :)

Szinte könyörgött, hogy ne menjek, mert nagy hülyeséget csinálok, ha elmegyek. Megígérte, hogy jó gyakorlati munkahelyet fog szerezni nekem és nagyon hiányoznék ki az óráiról.

Ha a régiben maradok,akkor a gyakorlati munkahelyből kifolyólag hozzá jutnék 20 ezer forinthoz minden hónapban és kapnék ösztöndíjat is a tanulmányi átlagom miatt.

Melyiket ajánljátok? Teljesen összezavarodtam.


2011. szept. 8. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Érettségi!

Reklám:

2011. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
én a helyedben a régi helyen lehúznám még azt a keveset,majd miután elvégeztem megszerezném az érettségit is (:
2011. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De a szakmát előtte rakd le! Ezen a vizsgán már ne múljon! Amúgy mit tanulsz?
2011. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen a régi sulidat csináld végig, aztán az érettségi
2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Szakma.

Amúgy mi szakmád? Ha olyan szakma ami kereset, tanulj nyelvet, és külföldön lehet majd dolgozni!

2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy, hanem érettségi ÉS szakma, a sorrend tetszőleges.
2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az érettségi egy dologra jó hogy tovább tanulhass. És legtöbb esetben az meg arra, hogy diplomás munkanélküli legyél.
2011. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Műszaki cikk eladóként tanulok :)

Anyagi dolgok miatt jobban jönne most a régi iskola, csak annyira kellemetlen,mert már be lett adva a kiiratkozási kérelem és felbontottam a munkaszerződésem a Tesconál...

Másik munkahelyet kapnék, aminek viszont örülök, csak a sok papírmunka megint és kissé cikinek érzem :)

2011. szept. 8. 22:42
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Az ne érdekeljen, hogy ciki -e vagy sem, az életed múlik egy ilyen döntésen! Azt tedd, ami a legjobb Számodra, amennyiben ez mégis a szakma, akkor ne ijesszen ez meg!


Amúgy szerintem is igaza van a tanárodnak és hát ha segít is, akkor az szerintem nagy könnyebbség a későbbiekben is.

Egy érettségivel nehezebb elhelyezkedni sokszor, mint egy jó szakmával.

2011. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináld végig a szakmát, aztán az érettségit! Én is így tettem, mert ez ma már szinte alapkövetelmény. Szinte bárhová akarsz menni dolgozni, a szakma után a következő kérdés sok esetben az, hogy van-e érettségid.
2011. szept. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!