Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hülyeség lenne a kedvenc...

Hülyeség lenne a kedvenc színészemről elnevezni a fiamat? (Már tini korom óta rajongok érte. )

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 07:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Igen! A fiad önálló ember, nem egyenlő azzal a színésszel.Ja, és mit szól az apja hozzá? Akkor már inkább az apjáról nevezd el.Vagy őérte nem rajongsz?
2011. szept. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan keresztnév a Névszótárban, miért ne?Biztos nem Kovács Bud Spencernek neveznéd, azt nem is engednék.

Egyszer találkoztam egy lánnyal, Prudensznek hívták. Jé-mondom neki-olvastam egy regényt a németek londoni bombázásáról, abban volt egy Prudenc nevű ápolónő főszereplő. Igen, mondta a lány, anyukám is azt a regényt olvasta amikor engem várt, s azért kaptam ezt a nevet. A lányon boldogság látszott.

2011. szept. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Hívd úgy, ahogy akarod. Most az, hogy kit hívnak úgy, meg önálló egyéniség, stb, hát akkor mindenkinek olyan nevet kellene adni, amit még senki sem hordott. Az, hogy rajta kívül több 1000 embert úgy hívnak, az aztán a gyereket hidegen hagyja. Ha neked az tetszik, add azt a nevet neki.

Jó, kivéve, ha Csák Norisz, Zsánklúdfándám, stb.

2011. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

csak kíváncsiságból,mi lenne amúgy az a név?

Én amúgy nem nevezném el kedvenc színészről a gyerekemet, mindig vele hasonlítgatnák.

2011. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem, hacsak nem valami ilyen szokatlan név. Most pl, ha a Schwarzenegger az, akkor szerintem nem gáz, ha Kovács Arnoldnak hívják. A Kovács Leonardo már furcsa lenne...
2011. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,hacsak nem valami olyan név,ami iszonyú hülyén hangzik egy magyar vezetéknévvel(példákat már írtak előttem),akkor egész nyugodtan,hiszen a Te gyermeked,úgy nevezed,ahogy akarod(persze ha az apuka is belemegy :) ).


26/N

2011. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban attól függ, hogy ki a kedvenc színészed. Ha mondjuk Alföldi Róbert után neveznéd el Róbertnek és a vezeték nevéhez is passzol a keresztnév, akkor szerintem nem. Még arnold Schwarzeneggernél se gáz annyira az Arnold. De Bud Spencer már valóban gáz.
2011. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan színészről van szó, akinek nincs olyan különleges keresztneve, ami nem passzol a leendő fiad vezetéknevéhez, akkor miért ne.

De pl. a Leonárdó, Dzsézön, Bred, vagy esetleg Armand, Aladár azért inkább neeeeeee.

2011. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyám soha meg nem született húga után neveztek el Ágnesnek. Kicsit nagymamámnak akartak kedveskedni vele.

Viszont passzol a kacifántos vezetéknevemhez. Egyszer nézegettem az utónévkönyvet és alig-alig találtam olyan nevet, ami passzolna hozzá hangzásban.

Cs-re végződik a vezetéknevem és apám húga (tehát azonos családnév) Cecília lett. Nagyon szép név, csak a "cs" után C-vel kezdődő nevet baromi nehéz baki nélkül kimondani.


Házasságkötéskor viszont a születendő gyerek nevéhez a férjem és a saját nevem kötőjelesen került be, az enyém van hátul. Úgyhogy ha lesz gyerekem, akkor törhetjük a fejünket, hogy mi illik hozzá.

2011. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nevet adsz a gyerekednek amit szeretnél és ha a párod is beleegyezik akkor mér ne? Nekem is ha lesz lányom akkor a kedvenc Színésznőmről szeretném elnevezni persze csak a párom beleegyezésével.
2011. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!