Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsátani egy...

Meg lehet bocsátani egy megcsalást, ami visszamenőlegesen derült ki, teljesen más időket járva?

Figyelt kérdés

Konkrétan: hónapokkal ezelőtt keresztül mentünk egy iszonyatos hullámvölgyön, akkor párom rengeteg mindennel kockáztatta a kapcsolatunkat, erős túlzással egy félrelépés nem is rívott volna ki a sorból. Azóta minden egyenesbe jött, hatványozottan bebizonyította, hogy mindennél fontosabb vagyok neki. Nehezen tértem napirendre efölött a két hónap felett, pláne, hogy kihat a jelenünkre is; a családom és a barátaim azóta ferde szemmel néznek rá.

Ellenben most derült ki, hogy ezen időszak elején ő bizony együtt töltött egy éjszakát az exével. Annyira megbénított a hír, hogy rá se mertem kérdezni a részletekre, benne van a pakliban, hogy csak aludtak (csók tudom, hogy volt.) Megmondom őszintén, nem javít a helyzeten, ha a szó technikai értelmében szexuálisan nem csalt meg.

Ti mit tennétek, visszamenőlegesen fel tudnátok dolgozni az egészet, vagy kizárt lenne a megbocsátás?

Hangsúlyozom, őszinte, gondoskodó, minden problémán átsegítő férfivé vált mellettem, olyan, akinek megismertem.


2011. szept. 9. 17:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig csak erre tudnék gondolni, ami csak tovább rontaná az amúgy sem túl rózsás helyzetet...úgyhogy én szakítanék.
2011. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hát, annyiból nem rózsás a helyzet, hogy bennem maradt a tüske az időszakot illetően, viszont a helyzet azóta nemhogy normalizálódott, egyenesen fantasztikus.

ezért a dilemmám :(

2011. szept. 9. 17:45
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
én nem szakítanék,bár biztos gyanakvó lennék a továbbiakban.
2011. szept. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem az exével esett volna meg, én szó nélkül megbocsájtanám.De hogy pont az exével, áááá, nem tudom, adj még egy kis időt magatoknak, de ha többet rágódsz rajta, mint nem, akkor hagyd. Ha meg tudsz bocsájtani és nem rágódsz rajta, akkor meg maradj vele, ne törődj a rokonokkal, ez a te életed.
2011. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem...volt szex, vagy nem volt?

Hát...nem tudom, h meg tudnám e bocsájtani. Nekem ugyanis számítana, h csak ott aludt, csókolóztak, lelkiztek meg hasonlók, vagy esetleg szexeltek. Nálam igenis javítana a helyzeten, ha megtudnám, hogy valóban mi is történt.


Ha csak csók volt, meg ottalvás... az is nagyon fájna, de talán idővel túl tudnék rajta lépni. Viszont, ha szex is volt, pff... hát nem tudom. Azt hiszem nem tudnám túltenni magam rajta. Még ha meg is bocsájtanék, akkor tüske maradna a szívemben, hogy emiatt nem vagyok biztos, hogy jól folytatódhatna a párkapcsolatunk.

2011. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én megbocsájtanék egy megcsalást, de megcsalás az exel már neccesebb :( Asszem csak akkor ha letenné a nagyesküt h többé a csaj közelébe nem megy!
2011. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen felesleges azon agyalni, mi történt korábban, visszacsinálni már úgysem tudjátok. Az a lényeg, hogy MOST milyen a kapcsolatotok. Ha jól megvagytok együtt, szerintem kár lenne mindent sutba dobni puszta önérzeteskedésből. A legjobb családban is előfordulnak mélypontok vagy hogy valamelyik fél félrelép, helyi értéken kell kezelni a dolgot, nem felfújni. Általában az egésznek jóval nagyobb a füstje, mint a lángja. Ha most boldog vagy a férjeddel, teljesen felesleges már nem aktuális dolgok miatt felhergelned magad ellene.

39/N

2011. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

én is arra hajlok, amit 17 : 49-es ír, hogy nem szabadna ezen fennakadnom, ezerszeresen is bebizonyosodott, hogy tűzön-vízen át mellettem volt.

De. Nem elég, hogy az exről volt szó, az egész hullámvölgyes szenvedést ő szülte, és párom vaksága, amiért hónapokig nem volt képes belátni, hogy a lány (még mindig) szerelmes belé, és nem baráti tanácsokat osztogat, hanem mérgez.

Ha engem kérdeztek, szex nem volt. Szóba is így jött, ilyen semmiségként érzékeltette párom, tudom, ha lefeküdt volna vele, vagy bevallja korábban, vagy hangsúlyozza most. Én azért nem akartam külön kiemelni, mert nekem sajnos nincs akkora különbség. Megalázóbb lenne, de mivel nem attól félek, hogy megismétlődik, hanem hogy meg tudom-e teljesen bocsátani, ezért nem számít, pontosan mi történt.


Egyébként én 22L, ő 29F :)

2011. szept. 9. 17:54
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

Eszerint dönts: félrelépés vagy megcsalás volt. Mert a kettő között óriási a különbség.

Én párom 15 éve csalt, sosem tudom feldolgozni, mindennap eszembe jut pedig együtt maradtunk.

2011. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Dehát, kedves kérdező, ha már tudod a választ a kérdésedre, mielőtt azt feltennéd, akkor miért kéred ki a véleményünk? :)
2011. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!