Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet bocsátani egy...

Meg lehet bocsátani egy megcsalást, ami visszamenőlegesen derült ki, teljesen más időket járva?

Figyelt kérdés

Konkrétan: hónapokkal ezelőtt keresztül mentünk egy iszonyatos hullámvölgyön, akkor párom rengeteg mindennel kockáztatta a kapcsolatunkat, erős túlzással egy félrelépés nem is rívott volna ki a sorból. Azóta minden egyenesbe jött, hatványozottan bebizonyította, hogy mindennél fontosabb vagyok neki. Nehezen tértem napirendre efölött a két hónap felett, pláne, hogy kihat a jelenünkre is; a családom és a barátaim azóta ferde szemmel néznek rá.

Ellenben most derült ki, hogy ezen időszak elején ő bizony együtt töltött egy éjszakát az exével. Annyira megbénított a hír, hogy rá se mertem kérdezni a részletekre, benne van a pakliban, hogy csak aludtak (csók tudom, hogy volt.) Megmondom őszintén, nem javít a helyzeten, ha a szó technikai értelmében szexuálisan nem csalt meg.

Ti mit tennétek, visszamenőlegesen fel tudnátok dolgozni az egészet, vagy kizárt lenne a megbocsátás?

Hangsúlyozom, őszinte, gondoskodó, minden problémán átsegítő férfivé vált mellettem, olyan, akinek megismertem.


2011. szept. 9. 17:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Kivágnám a csajomat. Azonnal.
2011. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

csalás volt, ha jól érzem a különbséget. :(

úgy ment át a lányhoz, hogy megvédi a kapcsolatunk, és engem, vele szemben, ehhez képest csókkal köszönt, és mellette aludt.

2011. szept. 9. 18:02
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel az egészet úgy, mint egy akadályt, amin sikeresen túljutottatok. Az ex valószínűleg úgy gondolta, hogy vissza tudja még őt szerezni, a párod egy pillanatra elgyengült (nagy úr egy többéves kötődés), de aztán letisztultak benne a dolgok, rájött, hogy téged szeret, melletted döntött, veled maradt. Most jutott el odáig, hogy véglegesen elszakadt az exétől, és 100%-ig melletted áll. Lehet elveket hangoztatni, hogy ezt az előtt kellett volna megtennie, hogy veled összejött, de az élet nem így működik, hiába szeretnénk. Hangoztatják itt többen, hogy nagyobb gáz az ex, mint egy idegen nő, pedig én pont fordítva érzem. Valakitől, akivel hosszú ideig együtt voltál, végleg elszakadni nem könnyű, még ha közben bele is szeretsz másba. Ha vadidegennel lép félre, az viszont egyértelműen vagy azt jelzi, hogy nem kap meg mindent a veled való kapcsolatban, vagy pedig egyszerűen olyan típus, aki a büdös életben nem fog bírni a vérével, röptében a legyet is el fogja kapni. Az ember nem gép, nem parancsra működnek az érzelmei. Amit leírsz, hogy volt egy nehéz korszak, és most minden a lehető legjobb, egyértelműen azt mutatja, hogy a párod túl van egy krízisen, már csak te számítasz neki. Mi értelme lenne ezek után szakítanod vele?
2011. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Most csak azért "nyal" neked, hogy bocsáss meg neki...
2011. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes h a hapsik kevésbé képesek megbocsájtani, mint a nők, holott ők is sokszor félrelépnek- mmint általánosságban nem egyénre vetítve! Sőt olyat is ismerek, aki folyton csalja a barátnőit, de mikor egyik bnője félrelépett rögtön kivágta :O Na ez a nem mindegy! Bocs az offért
2011. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:05


igazad lehet. Köszönöm:)


Nemnem-nyalizásról szó sincs, az egész hullámvölgyet már megbocsátottam (egyből, nem kérettem magam, csak veszekedések hevében vált mindkettőnk számára nyilvánvalóvá, hogy nem vagyok túl rajta, mikor felhoztam a múlttat érvként)

ez az együtt alvás dolog fél évvel az egész után derült ki. ezt egyelőre nem kellett megbocsátanom.


Tudom, hogy vele fogok maradni, azt is, hogy bízhatok benne, de sajnos azt is, hogy ugyanúgy fel fogom hánytorgatni a múltat, most már ezzel "az apró részlettel" együtt.

És ez a fő gond, szívemből nem tudom megbocsátani.

2011. szept. 9. 18:12
 17/25 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is volt az exemmel egy átbeszélgetett éjszakánk, amikor már együtt voltam a mostani párommal, és ő is az övével. Egyszerűen kellett. Akkor tisztultak le végleg mindkettőnkben a dolgok, akkor értettük meg, hogy már nem tartozunk egymáshoz, és nem is fogunk soha többé. Ha az az éjszaka nem lett volna, valószínűleg máig ott motoszkálna bennem a kétség, hogy talán mégis vele kellett volna megpróbálnunk a folytatást. Így viszont minden világos és egyértelmű, szerelmes vagyok a páromba, összetartozunk, együtt akarjuk leélni az életünket, az exem pedig egy szép emlék a múltból.
2011. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
jaj egyébként arról, hogy nem megy a csaj közelébe, úgy képzeljétek el, a lány és az anyja az ő albérletében lakik (naná, ingyen) ki se lehet rakni a francba. :) Párom, először miattam, aztán saját belátása szerint is, megkérte hogy a kapcsolatuk maradjon üzleti, mostanában fognak elköltözni végre.
2011. szept. 9. 18:24
 19/25 anonim ***** válasza:
Mik vannak ebben a világban! :D Na de legalább elhúznak, nem?
2011. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Barátok közt, mi? :D

igen, most már elvileg napokon belül! Persze csak mert ultimátumot kaptak, lakbért meg nem akaródzik fizetni.

2011. szept. 9. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!