Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem dolgozik, alkoholista...

Apám nem dolgozik, alkoholista, verni próbálja a családot, életveszélyesen fenyegeti a családtagokat. A nyáron megkeresett pénzből amit a főiskolára raktam el aból lopott el. Szétveri a berendezéseket itthon stb. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Azzal fenyeget minket hogy elvágja a nyakunkat ha elalszunk...egész nap semmit nem csinál, azthiszi hogy az egész ház az ő tulajdona. Elköltözni nem akarunk albérletbe...anyukám fizetése sem túl nagy, azzal egészítjük ki amit öcsém és én keresünk, de ez csak nyáron lehetséges:S suli közben tudnák vmennyit dolgozni de ez kevés, töbször is nekemjön, nem akarom megverni pedig bármikor meg tudnám tenni...tiszta szívemből utálom

Ilyenkor milyen hatóságot kell értesíteni? a szomszédok is tudják hogy milyen meg a tágabb családi kör is... Kérlek segítsetek:S (18/f)


2011. szept. 11. 13:49
1 2
 11/18 eric_one ***** válasza:
100%

Én felvenném egy kamerával az őrjöngéseit, utána másnap józan pillanatában szembesíteném vele. Ez jó alapja lehetne egy beszélgetésnek is, melyben kifejthetnéd neki hogy mellette álltok ha orvosi segítséggel akár de befejezi a piás életet.

A család többi tagjára nézve pedig érezd kötelességednek hogy megvéded őket a bántalmazástól. De ha ilyen durva helyzet alakul ki akkor se lépj fel vele szemben túlerővel. Hanem azonos erővel hárítsd el a támadásait. Tehát az öreged szétveri a konyhaszekrényt akkor nem fejrúgással kell leszerelni. De az is jó amit itt irt valaki hogy letepered, megkötözöd és 10 perc hideg zuhany kijózanító hatással lesz. A hatóságot is be lehet vonni valóban.

2011. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
videós dolgot próbáltuk, de nem érdekli, orvosi segítséget kismilliószor felajánlottuk neki mi is, és más rokon is. kötözésen már gondolkoztam én is. az az érdekes hogyha józan akkor teljesen normális, ért a munkájához, nem is lenne vele akkor gond, de mindenki tudja hogy milyen ezért nem alkalmazzák
2011. szept. 11. 21:40
 13/18 eric_one ***** válasza:
95%

Értem... Nem egyszerű eset. A rokonság, közeli normális ismerősök segítségét is igénybe lehetne venni. Elhívnátok őket egyszerre, mindent elmesélve, képekkel bizonyítva. Talán így mindenki előtt megszégyenülne, azért csak van lelke, és nem hiszem hogy nem érezné magát ettől rosszul.

Megkötözéshez műanyag kábelkötegelőt ajánlok, gyorsan feltehető. De azért ez borzasztó neked hogy apádat kell megkötözni, ha még eszembe jut valami megírom....

2011. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítö központot próbáltad már ? Vagy mondd el a háziorvosotoknak hogy otthon milyenek a körülmények. Remélem segítettem egy picit.
2011. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Csapd szét úgy minden alkalommal, hogy másnap járni ne tudjon. Aztán meg mehet az orvoshoz, honnan tudják azt bebizonyítani hogy nem verték meg részegen az utcán, mert kötekedett? Nézd, ha az én apám csak egyszer is ilyet mondana anyámnak hogy elvágja álmában a torkát, akkor tényleg agyonverném.
2011. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Ha sportóltál nem értelek tényleg,nem állsz neki ellen sehogy ? pofozd fel jó rendesen,csomagold össze a földön még megnyugszik,terrorizáld szanaszét te ,de ne üsd szét a fejét ! Legyél már férfi ,tisztára megfeszültem ahogy ezt olvastam.
2011. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Irigyellek,hogy erős vagy,én sajnos nem sportoltam.Nem kell szétverni,csak üsd meg úgy,hogy ne legyen nyoma.Egy idő után abba fogja hagyni szerintem.Vagy dobd ki a házból,az még jobb.Úgysem fog hiányozni senkinek.És te legalább meg tudod védeni magad,nem kell félned,hogy erősebb lesz nálad.Ilyenkor sajnálom,hogy nem vagyok pasi,biztos nem mernének belém kötni,ha egy izomagy lennék:D
2012. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 10. Válaszoló!: Csak arra vigyázz, mert ha nincs szerencséd és apád most meglátja, amit írtál, így bőven lesz ideje valamilyen módon védekezni, és lehet, hogy ő ver előbb agyon, vagy inkább már csak agyhelyen mert én azért ilyenekkel csak úgy nem dobálóznék, hogy ("tényleg agyonverném").
2018. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!