Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresek valakit! Van egy...

Keresek valakit! Van egy anyakönyvi kivonaton és azt tudom h örökbe adták! Hogy tudnám megtalálni, hisz megváltozott a neve stb? Hova menjek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ugyan ebben a helyzetben voltam, csak en voltam akit kerestek.

Tobb lehetoseged is van, de szamits ra, hogy nem lesz egyszeru.


Ha kozeli hozzatartozod a keresett szemely, de nem a gyermeked, akkor probalj meg a szuletesi hely szerinti anyakonyvi hivatalba bemenni. Ha titkos volt az orokbefogadas, akkor sajnos ott el fognak hajtani.

Ha a gyermeked, vagy testvered a keresett szemely, akkor a

lakohelyed szerint illetekes gyamhivatalhoz kell fordulnod.

Harmadik lehetoseg a Voroskereszt, bar titkos orokbefogadas eseten ok nem fognak tudni segiteni.


Tehat nem mindegy, hogy az orokbefogadas nyilt vagy titkos volt. De gondolom ezzel csak akkor fogsz szembesulni, ha az anyakonyvi hivatalbol elhajtanak.


Esetleg probalj meg a keresett szemely eredeti lakokornyezeteben keresgelni, a szomszedok nagyon keszsegesek szoktak lenni.


Van egy pesti ugyved, akinek van egy kutatocsapata (leveltat, hivatalok, stb...), ha nincs idod, irj, megadom az elerhetoseget.

Sok sikert!

2011. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jaj nagyon szépen köszönöm. páromnak a féltestvérét szeretnénk megtalálni,de sajnos semmit nem tudunk róla...de köszönöm a segítséget mindenképp megtaláljuk nagyon hiszek benne.
2011. aug. 2. 08:47
 3/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm így találta meg az unokatestvérét:

Örökbe adták majdnem 40 évvel ezelőtt (rögtön születése után)

Tudta az anyja nevét, meg azt, hogy hol született (melyik városban)

Megkereste a területileg illetékes gyámhivatalt, megadta az adatokat amiket tudott.

A gyámhivatal nem adhatta ki az unokatestvére nevét, címét (örökbe fogadáskor teljesen más nevet kapott), de felvette a kapcsolatot az örökbefogadottal, megadta neki a barátnőm nevét, címét, telefonszámát.

Az unokatesó felhívta telefonon a barátnőmet; azóta tartják a kapcsolatot.

2011. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A gyámhivatallal beszéltem azt mondta nem segíthetnek, csak az örökbefogadott kezdeményezheti a dolgot, esetleg akkor kaphatok segítséget ha megtudom ki intézte az ügyet :(

megpróbálom megkeresni az intézetet ahova beadták mielött örökbeadták :(

2011. aug. 3. 12:15
 5/6 A kérdező kommentje:
honnan derítsem ki hogy 25 évvel ezelőtt ki intézte jajhhhhhhh
2011. aug. 3. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor most már értem, hogy a barátnőm miért az iskola jogászával kerestette a gyámhivatalon keresztül.

Ott biztos, hogy nem dolgozott már az az ügyintéző, aki anno az örökbe adást intézte (tekintve, hogy majd 40 év eltelt)

Keresd fel a Vöröskeresztet, hátha ők tudnak segíteni a gyámhivatalnál. Vagy kérdezz meg egy jogászt.

Az biztos, hogy az adatait nem adhatja ki a gyámhivatal, de nem hinném, hogy a barátnőm lenne az egyetlen, aki meg tudta így találni a rokonát.

2011. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!