Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a 11 éves...

Hogy magyarázzam el a 11 éves öcsémnek, hogy mi az a halál?! [bővebben lent! ]

Figyelt kérdés
11 éves,a suliból és tv-ből tanul hülyeségeket,nemrég elkezdte papám,meg mamám fejéhez vágni,hogy "bárcsak meghalnátok" és szinte biztos vagyok benne,hogy nincs tisztában a halál fogalmával.Mondtam neki,hogy akkor soha nem látnád már őket,mint a másik papát [ő már meghalt] és,hogy ne mondjon ilyen butaságokat,próbáltam neki elmagyarázni,de csak a vállát vonogatta.
2011. jún. 28. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem 11 évesen már tisztában van a halál fogalmával ennk ellenére biztosan nem gondolja komolyan.
2011. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
11 éves, nem 2.
2011. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nemigen lehet elmagyarázni. Néha még a felnőtteknek is időbe telik, amíg felfogják a halál fogalmát, hát még egy 11 éves gyerek. Erre fel kell nőni.
2011. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg neki, hogy nagyon csúnya dolog ilyet mondani másoknak, mert mindenkinek joga van az élethez még akkor is ha már megöregedett, és hogy neki sem esne jól hogyha bárki azt mondogatná neki hogy bárcsak meghalna, mert az azt jelentené hogy soha többet nem akarja látni.


Vagy valami ilyesmit

2011. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudja mi a halál, mert nem kisgyerek. Viszont azt elmagyarázhatod neki, hogy rosszul esik a nagyszülőknek ami mond, és hogy mi lesz majd, ha nem lesznek veletek. hátha rádöbben a szavai súlyosságára.
2011. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze,meg nagyszüleinknek is mondom,hogy nem gondolja komolyan,csak látom rajtuk,hogy rosszul esik azért nekik :/
2011. jún. 28. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
11 évesen tisztában van a halállal,nem kell neki magyarázni.
2011. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt csak "menősködésből" mondogatja... Pl mi, amikor kicsik voltunk, mindig azt mondogattuk egymásnak suliban, hogy "kinyírlak", és otthon is mondtam 1x, és anyáék azt hitték, nem tudom, mit jelent :D Szerintem azt próbáld neki elmagyarázni, hogy nagyon rossz érzés lehet egy nagyszülőnek, ha az unokája ilyet mond neki. Hátha felébred benne a bűntudat.
2011. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évesen vesztettem el a keresztapámat. Már akkor tudtam mi a halál jelentése. Szóval 11 évesen biztos, hogy tudja mi az. Szerintem csak a szavainak a súlyával nincs tisztában, nem tapasztalta meg, ha elvesztett valakit. Emlékszik még rá, mikor a másik nagyapja meghalt? Például én is úgy születtem meg, hogy sosem ismertem az egyik nagymamámat és két nagyapámat. Sosem beszéltem velük, nem ismertem őket. Persze a hiányukat mindig is éreztem, de sosem tudtam sírni értük, mivel idő előtt mentek el. Csak képekről tudom elképzelni az arcukat.. Viszont mikor a keresztapámat 10 évesen elvesztettem, egy világ omlott össze bennem. Csak sírtam és sírtam, azt kérdezgettem, hogy miért pont Ő? Aztán enyhült a fájdalom. Aki már tapasztalta, "érintkezett" a halállal, az nem mondogatja a saját nagyszüleire azt, hogy bárcsak meghalnál. Szerintem ez lehet a baj.

14/L

2011. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a szüleidnek jobban oda kéne figyelni az öcsédre és nem rád hárítani a felelőséget, hogy te magyarázd ezt el neki.

Jó testvér lehetsz.

De ez szerintem inkább az ő feladatuk, nevelésük, hogy az öcséd valamiért elkezdett ilyesmit mondani. Erre nem ártana jobban felfigyelni nekik!!!

2011. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!