Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem igazságtalan...

Ez csak szerintem igazságtalanság?

Figyelt kérdés

Én olyan 2 éve kértem egy laptopot. Az öcsém kitalálta, hogy neki is kell. Ő 2 hét múlva megkapta. Én kérdeztem, hogy én is kaphatok-e. Erre a válsz: Kaphatsz, de csakis akkor, ha azt az egész család használhatja. Vagyis ez olyan, mit ha én semmit sem kaptam volna. Öcsém kapott egy vezeték nélküli fejhallgatót és egy hifit. Ha én ezeket csak megemlíteném már repülne is a fejem. Ma mutattam a neten anyunak egy olcsó, használt laptopot. Megkérdeztem, hogy majd megkaphatom-e. Erre anya: Majd egyszer talán. Kérdezem, hogy szülinapra, karácsonyra, stb. Erre leordítja a fejem, hogy ő nem mond időpontot. Kérdeztem, hogy ugye akkor nem is fogom soh sem megkapni. Erre a válasza: Te csak foglalkozz inkább a tanulmányaiddal! Még régebben kértem a szülinapomra egy kutyát. Már tudtam, hogy melyiket szeretném. Nagyon boldog voltam, mert beígérték. Eljött a szülinapom, de nem kaptam őt meg. Eljön az öcsém szülinapja. És ő kapta mag azt a kutyust, akiről mindig is álmodoztam. Aki már 9 éves, de nem tud semmit, aki csak moslékot eszik és pórázzal verik őt. De én nem tudok segíteni szegényen, mert NINCS JOGOM HOZZÁÉRNI, HISZEN NEM AZ ENYÉM!!!

Mostanában át akarom ölelni anyut és úgy húzódik el tőlem, mintha kb. leprás lennék. Megdumcsiztuk, hogy elegyünk ketten egy csajos délutánra. És mi lett belőle? Egy nagycsaládos kiruccanás, mert anyám végigkérdezte az egész családot, hogy jönnek-e. A húgom, az öcsém, az apám és az anyám kaptak ruhákat. Én meg semmit. Olyan érzésem van, mintha anyám utálna velem lenni.


2011. szept. 12. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Bakker, de fel tud ilyen dühíteni. A férjemmel is így bántak, és mai napig hallani sem akar a múltról, a "családjáról", elő sem lehet neki hozni, olyan mély sebeket okoztak neki a mostoházással... Nem értem az ilyen szülőket.
2011. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Az elmondottak alapján utál téged.:(
2011. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves vagy? Amúgy a fiúk kicsit mindig kivételezettebbek mint a lányok, bár nem tudom miért, lehet hogy ezt csak mi, lányok érezzük így.. Ahogy leírtad így kicsit igazságtalannak tűnik, de lehet más is van a háttérben. Nekem is rosszul esne a helyedben, főleg a kutyás. Nálunk ezért családi tulajdon a legtöbb ilyen dolog, gondolom. Még sose volt kifejezetten saját kutyám, amihez más nem nyúlhatott csak olyan mindenkié és egyenrangúan mindenkié. Laptopom nincs sajnos, de 100%-ig sajátom úgy úgyse lenne ha nem én venném. Öcséd és hugod mennyi idős?
2011. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

*Húgod, bocsi :P


Egyébként engem nagyon bántana szerintem és dühös lennék..

2011. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Én anyuka vagyok, két gyerek. Sosem tudnék különbséget tenni közöttük!

A helyedben kerek-perec leülnék beszélni anyámmal, hogy miért viselkedik így. És a példákat felhozni neki!

Mást nem tudok mondani!:-(

2011. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Ez tényleg gáz. Nem értem miért ilyen veled az anyád. Apukáddal milyen a kapcsolatod? Hány éves vagy?

most kérdezek egyet, remélem nem haragszol meg. Biztos, hogy ők a vér szerinti szüleid?

Bár még ha nem is, akkor sem kellene ilyen megkülönböztetést tenni.

Együtt érzek veled!!!!

2011. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, ők a vér szerinti szüleim. Én 14 vagyok, az öcsém 11, a hugom 2 és fél.
2011. szept. 12. 22:11
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és apukám csak "háttérből szemléli az eseményeket", úgyhogy nem is igazán beszélünk. De mondjuk úgy van, hogy reggel, amikor kelünk, akk ő még alszik. Hazaérek megint alszik, aztán kb. 2 órát itthon van és 5 órától hajnali 2-ig dolgozik.
2011. szept. 12. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nem téged akarlak bántani, mi több, iszonyatosan sajnálom, h így kell élned.

én egyke vagyok, szóval nekem szerencsére nem volt ilyen gondom.



tesóknál azt látom, hogy azt a gyereket, amelyiket igazán akarták, azzal seggkinyalósan bánnak, amelyik csak úgymond becsúszott, azt meg szopatják.

ez előfordulhat akár a kisebbikkel, akár a nagyobbikkal.

ismerek olyan családot, ahol a kicsi a sztár, a nagy meg nyalja utána mocskot, és viszi el a balhét folyamatosan, máshol pedig a nagy az okos a szép, a kicsi a megtűrt, mellőzött, lenézett.


sokan mondják, h milyen jó, ha valakinek van tesója. hát, én eddig mindenhol azt látom, hogy a tesók folyton balhéznak, versengenek, irigykednek egymásra.


nekem csak fogadott öcsém van, ami azért jó, mert legalább annyira, sőt lehet jobban szeretem mintha vérszerinti tesóm lenne, megteszek érte, amit testvér megtesz, de mégsem fúrkáljuk egymást az ősöknek, mert nem ugyanaz az anyukánk :)

2011. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Lehet azért ilyen az anyukád, mert 3 gyerek, plusz apukád alig van otthon a munka miatt, s úgy érzi neki egyedül kell mindent megoldani. Kimerült, ingerlékeny, te vagy a legnagyobb és a másik két gyereknek "nagyobb szüksége van a gondoskodására". Persze neked is, de mivel te már eléggé önálló vagy ezért veled nem is törődik annyit.

Milyen anyukád hangulata? Kiegyensúlyozott?

Te mit szoktál segíteni a háztartásban?

2011. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!