Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez szerintetek is igazságtalan...

Ez szerintetek is igazságtalanság?

Figyelt kérdés
Ma tesi órán futni kellet és aki első lett ötöst kapott, aki utolsó egyest. Az osztályomba én vagyok a legalacsonyabb és legalább +15 kiló felesleg van rajtam. Úgy éreztem mindjárt elhányom magam nagyon meleg volt lüktetett a fejem mégis ahogy csak tudtam futni futottam. Mégis utolsó lettem és egyest kaptam. A tanár utána meg is jegyezte hogy ennél többet vár tőlem, nagyon rosszul érzem magam ez miatt.
2011. szept. 14. 17:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy gusztustalan, igazságtalan dolog. Ne is törődj vele, tesiből nem lehet megbukni. Az én tornatanárom is szemét, de már megszoktam.
2011. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is az.
2011. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%

Annak idején nekem is meggyűlt a bajom a tesi tanárokkal. Addig okoskodtam, míg be nem vettek a gyógytornára. Ágyő kötélmászás, ugrabugra. Tesiből ezután 5-ös lettem, mivel csak gimnasztikázni kellett meg úszni.

Amúgy igazságtalan elvárni ugyanazt a teljesítményt két alapvetően más felépítésű embertől. Na, elmagyaráznám a tanárodnak.

2011. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Igen, igazságtalan. Az élet is az, ezt be kéne látnia a tanároknak.

Én vékony kisgyerek voltam, de mindig mindenben (abszolut minden, nem csak futás) utolsó a tesiórákon, hiába próbálkoztam és küzdöttem, kettesnél jobb eredményem sose volt, az is ritkán. A legkövérebb lányok is mindig leelőztek. Aztán pont a tornatanárnők zavartak el orvoshoz hogy mentessem fel magam, mert ők tesiórán nem tudtak mit kezdeni velem, meg hogy beteg vagyok, egészséges gyerek nem így mozog, nem ennyire ügyetlen, nem esik el a saját lábában, képes elkapni egy labdát, nem esik össze és nem hány össze mindent futásnál, stb... hát, valahogy így lettem felmentett, és nem is alakult ki soha normális mozgáskultúrám.

2011. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem járok iskolába, de elmondom, nálunk mi volt:

Kerek-perec megmondtam a tanárnak, hogy az egész jegyszámítási rendszer egy nagy kaka. Futásnál is (ami időre megy) meg volt adva, hogy mennyi időn belül kap az ember 5-öst, 4-est, stb. Voltak fitt, duci és kövér emberek is az osztályban. Megmondtam neki, hogy mégis hogy várhatják, hogy egy 160 centi magas, 90 kilós gyerek - akin már bocsánat csak háj van, izom 0 - lefussa x perc alatt a 2-3 km-es távot, úgy, hogy ne kapjon 1-est, mikor úgysem fogják bírni egyhuzamban, a felét, háromnegyedét lesétálják, mert egyszerűen nem bírja a testük, lábuk a terhelést.

Le lettem szólva, hogy én tudom rosszul, ne avatkozzak bele, vagy kaptam csak egy "nem érdekel, akkor fogyjanak le" megjegyzést.

Nem saját érdekemben szóltam, nekem teljes felmentésem volt, tehát nem kellett semmit csinálnom, csak ugye ráláttam a dolgokra, kár hogy senki nem értékelte.

2011. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%

Nem feltétlen igazságtalan,de ha láttam volna rajtad,hogy tényleg odatetted magad,akkor megadom a 2est.

A tesi osztályzat és a futás távja,nem véletlen annyi amennyi.

Egy bizonyos korosztály általános szintjére van kalibrálva,amit te nem teljesítettél.

Ha így nézzük jogos a jegy.

2011. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Tesiből én is mindig bukdácsoltam, és nagyon furcsa, mert suli mellett futni jártam, sportpályán több km-t minden nap, és mégis amikor a felmérés volt, akkor valahogy teljesen máshogy alakultak a dolgok, rögtön rosszul vettem a levegőt, beszúrt az első körnél, mindenki, még a tök ducik is megelőztek, fogalmam sincs hogyan, és mindig utolsó voltam és mindig 1-est kaptam :-D :-D De nálunk úgy volt hogy aki kétszer lefutja 1-esre, az megkapja a 2-est xD :-D :-D így mindig muszáj volt 2x lefutnom :-D :-D Pedig nem voltam és nem is vagyok dagadt.
2011. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 bix ***** válasza:
52%

velünk is kemény volt a tesitanár. mi csoportokban futottunk és be volt osztva egy csoportba a sportos, az átlagos a duci és ált én:D az utcsó csoport egy sor szenya feladatot kapott ami még a keményeket is kinyírta...


így utólag némi edzéssel a hátam mögött azt tudom mondani hogy igaza volt. csak akkor nem akartam mozogni, lusta voltam, és így lehetett rinyálni. egyszerűen sokkal fiatalabban kéne kezdeni a tömegsportra nevelést, hogy a fiatalkori elhízás mint olyan fel se merülhessen érdemben... de nem így van, jómultkorában mentem el egy suli előtt, nem lehettek többek mint 2-3.osok. minden második lány gőzgombóc volt... nevetséges hogy a szülők ezt végignézik...

2011. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nekem ez nagyon rosszul esett mert tényleg nem arról van szó hogy lusta vagyok futni de hát ez van és én tudom hogy mindent megteszek ami tőlem telik, mások imádják a tesi órákat, nekem ez csak kínszenvedés pedig nem kéne ennek lennie.
2011. szept. 14. 20:11
 10/26 anonim ***** válasza:
60%

Bizony.

Nem kell ennek így lennie.

Uh dönts!

Tovább puffogsz,vagy kikapcsold a géped és elmész kocogni.

2011. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!