Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz kezdet után lehet jó...

Nehéz kezdet után lehet jó folytatás?

Figyelt kérdés

Nagyon sok nehezet cipeltünk be a kapcsolatunkba a párommal. Lassan 3 éve küzdünk, sok hullámvölggyel. De akarjuk egymást. Csak még nem voltunk huzamosabb ideig önfeledten boldogok. De egymás nélkül nagyon rossz.

Elképzelhető, hogy van, akiknek az elején kell nagyon megküzdeniük egymással/egymásért, és utána jön a megérdemelt boldogság?


2011. szept. 14. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyszer jönnie kell a jónak is.A hozzáállásotok miatt megérdemlitek!
2011. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Én azt mondom, hogy legyetek együtt úgy is, hogy sima utat jártok, nem pedig a nehézségek megoldásáért küzdötök, mielőtt komolyabb lépésre szánjátok el magatokat.

Amíg tartanak a nehézségek addig vannak közös céljaitok, viszont ha ezek eltűnnek és előjön a normális élet, ott is egyirányba akartok-e menni?

2011. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. szept. 14. 10:19
 4/15 anonim ***** válasza:
13 éve nekem is nehezen indult vele. Első hónapokban minden szép volt, aztán volt, hogy úgy éreztem, mintha unna kicsit és szórakozásra vágyott, de mégis én kellettem neki. Túl éltem ezt az időszakot, szépen lassan kialakult minden. Azóta 8 éve vagyunk házasok és olyanok vagyunk "mint borsó meg a héja" :-)
2011. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Húúú az eleje nagyon kemény volt. De olyan szinten, hogy az ajándékait is úgy válogattam, hogy valakinek jó legyen még. Aztán most 3 év elmúltával már egyre kevésbé szempont a dolog.
2011. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akinek kemény volt az eleje, az mit jelent? mi fért bele?
2011. szept. 14. 10:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Mi 3 éve együtt voltunk 1 hetet, aztán szakítottunk egy nagyon naygon idióta félreértés miatt( meg mások kavarása miatt). 2 éven keresztül kínlódtunk, nem tudtuk elfelejteni egymást, de túl büszkék voltunk ahoz, hogy megmondjuk az igazat. Aztán nagynehezen csak sikerült összejönni, már 1 éve együtt vagyunk, együtt élünk, eljegyeztük egymást, keszülünk a lagzira. Pedig már milliószor fel kellett volna adjam. Mindenki mondta, hogy felejtsem már el, lépjek túl rajta, neki is ugyanezt mondták rólam a haverjai. És végül megérte kitartani.
2011. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
10:28 vagyok. Nálunk az ex, a párom se tudja mit akar, a se veled se nélküled, a lezáratlan előző kapcsolatból újba ugrás, a 3× költözés és szétköltözés (1 éven belül) már a szülők se álltak fényesen a dolgokhoz.
2011. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nálunk a családom pl. abszolút nem fogadja el a páromat, és a negyedét sem tudják a kapcsolatom történetének: ők biztos kiakadnának és le akarnának beszélni. Így is azt teszik.
2011. szept. 14. 10:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tapolyai Emőke klinikai és pasztorál pszichológus, szexuál-pszichológus

Nem igaz,hogy egy fél meg még egy fél egyenlő lesz egy egésszel (1/2+1/2 nem egyenlő eggyel).

Mert a párkapcsoltakoban nem összeadódnak,hanem szorzódnak az értékek,azaz egyfélszer fél,egyenlő egy negyeddel..

Ha egy sérült ember egy sérült emberrel alakít ki kapcsolatot,akkor az csak sérülést okozó kapcsolat lehet.

Ha egy kapcsolattól várjuk a gyógyulást,akkor önmagunkat csalódásra készítjük elő,s párjainak lehetetlen elvárásoknak tesszük ki.

Kell,hogy önmagunkban törekedjünk az egészségesség felé.

Mert valóban csak így lehet egészséges kapcsolatunk,ahol 1*1=1,és két teljes ember alkot egy párt,illetve egy kapcsolatot.

Nekem anno ez az "idézet" sokat segített.

2011. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!