Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, aki 78...

Mi a véleményed arról, aki 78 éves édesanyját csak nagyon szűk családi körben temetteti el, és megtíltja a nagybátyjának, hogy elmenjen a nővére temetésére?

Figyelt kérdés

Szerintetek illik ilyet csinálni?

A temetést szinte "fű alatt" csinálták,és nem is szóltak senkinek,és olyan időpontra tetették,hogy ne is nagyon tudjon elmenni aki távolról utazna.(reggeli 9-re)


2010. máj. 18. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy nagyon alattomos dolog!

A család minden tagjának joga van osztozni a gyászban, és részt venni a temetésen.

Szégyellheti magát az illető, már elnézést.

2010. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

biztos meg volt rá az oka.TAlán a néni kérte így.

Talán volt valami családi viszály amiről nem tud mindenki.

Én is így akarnám a temetésemet.Nem kell a sok képmutató ember aki vagy kényszerből vagy kíváncsiságból megy el.Akinek igazán fontos volt a halott az utána is odajár a temetbe virágot vinni stb.

2010. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kérhette ezt a néni is,nem tudhatod


én se szeretnék senkit a temetésemre aki nem "odavaló"...szűk rokonság,de csak akikkel jóban voltam,meg pár barát..és ennyi

akinek meg fontos vagyok,az hajnal 4kor is rá fog érni,ha ezer km-t is kell utaznia...

2010. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A néni már nem igazán volt a tudatánál,és teljesen a lánya befolyása alá került.A néni az öccsével sem volt rossz viszonyba mielőtt,elhatalmasodott volna a betegsége,csak a lánya és az öccse közt volt elég ellenséges a viszony. De szerintem legalább ilyenkor ezt félre kellett volna rakni. De szerintem a néni egyáltalán nem így szerette volna,hisz régről nagyon sok jó ismerőse,rokona,szomszédja volt,akik jelenlétét egyáltalán nem bánta volna,sőt örült is volna a mennyből..
2010. máj. 18. 17:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki akar a temetéséből népünnepélyt csinálni, én sem! Biztos volt ennek a dolognak előzménye. Aki annyira szerette, bőszen látogathatja a sírját ezek után is, viheti a virágot, koszorút, amit csak akar. Arról nem is szólva, hogy a temetés után általában vendégfogadás is van. Lehet, hogy - esetleg alapos okkal - ezt is szerette volna elkerülni a temettető.
2010. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Hát lehet hogy azt gondolta a lánya, hogy idős korában senki sem látogatta a nénit, azaz hogy mindenki letojta magasról, így aztán mérgében úgy gondolta, hogy akkor a temetésére se jöjjön el senki.


Ezt azért gondolom, mert engem nagymamám nevelt fel, és 20éves koromban meghalt, aztán az összes rokon ott volt, meg egy csomó idegen, akikről azt sem tudtam kik azok, és ott mérgelődtem a temetésen, hogy ezek meg kik, és mért jöttek ide. Akkor bezzeg nem tudtak jönni, amikor még élt. Szóval engem meg az bántott hogy sokan voltak, de végülis joguk van eljönni, szóval megtiltani azért nem tiltottam volna meg senkinek, mert az úgy pofátlanság lett volna.

2010. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon csúnya dolog. Ez nem olyan mint egy esküvő, ahova ha nem akarom akkor anyámat se hívom meg. És ha az illető utoljára még látni akarta az elhunytat, a testvérét? Nagyon zokon venném, sosem bocsátanám meg, ha nem láthatnám utoljára a testvéremet.
2010. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Bárki elmehet bárki temetésére. Ha akar. Ha nem, indokot talál. Korán v olt a temetés, fujt a szél stb.
2010. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

"A temetést szinte "fű alatt" csinálták,és nem is szóltak senkinek"

Nem szoktak szólni,mert ez nem meghívásos dolog és a gyászoló családnak ilyenkor van jobb dolga is,mint körbetelefonálni a rokonságot.Ha valaki tényleg el akar menni a temetésre,az felemeli a telefon és megkérdezi a családot,hogy mikor és hol lesz a temetés.Ha először olyan választ kap,hogy még nem tudják,akkor megkérdezi később is,ha tényleg annyira el akar menni.

A reggel 9-es időpont valóban nem a legjobb,de meg lehet oldani,csak akarni kell.Vagy elindulni már hajnalban kocsival,vagy elötte lévő este elutazni abba a városba,szobát kivenni egy éjszakára és másnap könnyen ki lehet menni a temetőbe 9-kor.

Ha nekem meghalna a testvérem,akkor nem sok dolog állíthatna meg abban,hogy ott legyek a temetésén!

2010. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!