Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újrakezdés külföldön? Kinek...

Újrakezdés külföldön? Kinek hogy ment?

Figyelt kérdés
Milyen országba költöztetek? Voltak kezdeti nehézségek? Mi mindent adtatok fel? Mit dolgoztok? Könnyebb kint, mint itthon? Mennyi idősek vagytok?
2011. szept. 14. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Norvegiaba koltozom 1 honap mulva, most lennek masodeves az orvosin. Jovore felvetelizem ujra Norvegiaban, targyakat elfogadtatni valoszinulag nem fogok tudni, csak 1-2-t, legaläbbis ezt mondtak. Nem adtam fel semmit,mert ugyanide ott is el fogok tudni jutni. Kezdeti nehezseg az nyilvan az lesz,hogy kezdhetsz mindent szepen elolrol, es minden nagyon uj lesz. Te hova koltozol/koltoznel?
2011. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De jó neked! :) Párom is Norvégiába költözne. De sajnos én nem vagyok elég bátor. Ráadásul én csak németül beszélek. Te milyen nyelven beszélsz?
2011. szept. 14. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
A nemet mar egy jo kezdet. Egyebkent en nemetul,angolul beszlek felsofokon. 3 honapja kezdtem el a norvegot, ha kint megteheted,hogy ne dolgozz,hanem 1evig csak tanfolyamra jarj,es aztan otthon is egsznap csak a nyelvvel foglalkozol, akkor angol es nemet tudas nelkul is kenyelmesen eljutsz a felsofokig barmelyik nyelvbol. Tudom,mert anyukam igy csinalta.:) Ha erre nincs lehetoseged,akkor munka mellett minel tobbet,bar ugy kevesebb tud ragadni,hisz amig nem beszelsz jol,addig valoszinuleg olyan munkatarsaid lesznek,akik szinten kulfoldiek,ergo a nyelvet nem tudod gyakorolni,nem tudsz tovabblepni. Es akik elvereznek,azok szinte mindig ezen a ponton. Tanulsag: tartalek nelkul nem erdemes kimenni,amennyiben kimesz fogadd el, hogy 1-2evig nagyon rossz lesz, de ha munka mellett van erod nyelvet tanulni,elobb vagy utobb,de tovabb tudsz lepni.
2011. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozol egyebkent? Es hany eves vagy ha megkerdezhetem?
2011. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jogot tanulok és 22 éves vagyok. Köszönöm, hogy írtál! :)
2011. szept. 14. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Szivesen. Van ra esely,hogy kijottok? Mert ha igen,szivesen beszelgetnek veled neten,mar most, adhatok tanacsokat stb, en mar sokat erdeklodtem hivatalos ugyekben. Egyebkent neked nagyobb ujrakezdes lenne,mert jogaszkent ott nem mukodhetnel,ez biztos,csak ha ujra jarod az egyetemet.
2011. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először Angliába majd Franciaországba költöztem. Mindkét országban rájöttem, hogy sosem lennék ott önmagam, olyan munkákat végeztem amiket utáltam és egy idő után már az sem érdekelt, hogy sokat keresek. Így fogtam magam és hazaköltöztem tavasszal,beiratkoztam egy tanfolyamra és már azt csinálom amit világ életemben szerettem volna. Kimondottan boldog vagyok, hogy hazaköltöztem, igaz, hogy a felét keresem meg annak amit kint,de az nekem többet jelent, hogy azt csinálom amit akarok,minthogy egy olyan munkát végezzek ahol kín szenvedés minden egyes percet eltölteni.

26/N

2011. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!