Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme bizalom nélkül...

Van értelme bizalom nélkül folytatni egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Tegnap megint hazugságon kaptam a barátomat, ez már rengetegszer megtörtént.(És nem csak kis apróságokban.) Mindig megígér, hogy nem fordul elő többet, de újra és újra átver. Már egyáltalán nem bízom benne, kb idegroncs vagyok ha nem veszi fel a telefon, hogy mit csinál már megint, amit majd úgyis le fog tagadni. Viszont nagyon szeretem, jobban mint bárkit a világon, nem tudok élni nélküle. Úgy érzem , hogy jobb lenne még az is ha vegetálnék tovább mellette, mintha nem látnám többet. Vélemények? Más is volt így?
2011. szept. 14. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te magad is tudod a választ rá.
2011. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem volt egy 2 éves kapcsolatom tele hazugsággal, egyszerűen a pasi már észre sem vette, hogy hazudik, annyira lételeme volt. Többször kértem, hogy legyen őszinte, de nem ment. Kapott több esélyt, mindegyiket eljátszotta. Aztán elegem lett, kiadtam az útját. 6 hónapig járkált utánam, leskelődött, a saját alkásomból kellett elköltöznöm albérletbe, hogy vére nyugtom legyen. Rájöttem, hogy egy beteg embert szerettem. Életem legjobb döntése volt, hogy megszakítottam ezt a kapcsolatot.

A kérdésedre a válasz röviden: nincs értelme bizalom nélkül, a hazugságok miatt meg soha ne fogod magad biztonságban érezni.

2011. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. Egy kapcsolat egyik alapja a bizalom kellene, hogy legyen, alapok nélkül pedig nincs mire építeni. Még menthető lenne a dolog, ha egyszer hazudik, és utána képes visszanyerni a bizalmadat, de ha újra és újra átver, akkor ő nem is akar változni. Te meg csak tönkremész a vegetálásban, bár te tudod.
2011. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sohasem fog megváltozni, nem érdekli, hogy a partnere életét tönkreteszi. Az ilyen embernek nincs lelkifurdalása...
2011. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
A bizalom kétoldalú dolog. Te miért vársz tőle minden órában helyzetjelentést? Haggyjál már neki egy kis szabadságot! Azért hazudozik, mert mindig számonkéred. Te nem tudsz egyedül ellenni? Nem lesz semmi baja akkor se, ha két napig nem találkoztok. Nyilván már nagyfiú, tud magára vigyázni. Amit leírtál, az semmiségnek tűnik, és te is hibás vagy szerintem.
2011. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogsz hallgatni ránk, pedig úgy kéne otthagynod, mint a szél. Csak nagyon hosszan tudnám leírni, hogy miért. Tönkremész ha mellette maradsz.
2011. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam hasonló a helyzet. Az eszemmel tudom, hogy hagyni kéne a fenébe, de a szívem meg nem tudja elviselni a hiányát.

A hazugságok nálunk régen voltak jellemzőek, azóta se bízom benne teljes mértékben, bár ez most a kisebbik probléma. Újabban elmondhatatlanul tuskó módon viselkedik, egy utolsó bunkó velem. Erről a munkája tehet, és minden feszültséget rajtam vezet le. Nem bírja felfogni, hogy ez nekem fáj, hiába kérem meg, hogy ne legyen ilyen.

Többször közöltem már vele, hogy vége, de ilyenkor mindig úgy kiborul, hogy szó szerint totál magán kívül van, és elmondja ezerszer, hogy nélkülem semmit nem ér az élete, és belehal ha elveszít. Ilyenkor mindig megenyhülök, mert végülis tudom hogy szeret, de akkor miért nem tud engem úgy kezelni, ahogy kell?

Nagyon rossz az egész, mindig csak veszekszünk, de szakítani mégse tudok, mert én is úgy vagyok vele, hogy így legalább velem van. De ebbe meg belepusztulok.

2011. szept. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ugyan íyg vagyok én is, de 3 napja végre megléptem, és szakítottam. Borzalmas érzés, de bízom benne, hogy hosszútávon ez a jó nekem.
2011. szept. 15. 22:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...

Irigyellek, hogy ilyen erős vagy. Én se tegnap, se ma nem kerestem őt szándékosan, mert kíváncsi voltam hogy hív-e magától. Hát persze hogy nem... Úgyhogy most nagyon szarul vagyok, kb. beledöglök, hogy levegőnek néz.

2011. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!