Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevet kell változtatni, ha a...

Nevet kell változtatni, ha a férj időközben dr. Lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az,hogy ha egy pár még az egyetemi évek alatt házasságot köt, és a feleség úgy veszi fel a férj nevét, hogy Kis Istvánné, de a férjből időközben Dr. Kis István lesz, akkor a feleségnek kötelező megváltoztatnia a nevét Dr. Kis Istvánnéra, mert így hivatalos? Vagy maradhat a régi név is? Mert úgy tudom, hogy a titulust kötelező hivatalos helyen használni, csak nem tudom, hogy ez a házastársra is érvényes-e és azért az a rengeteg hivatalos irat sem olcsó mulatság. Vagy ebben az esetben ingyenes?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 15. 21:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%
A Dr. nem száll át a nejre/férjre. Azért tanulni kell...
2011. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem,hogy maga a feleség fog rendelkezni a titulussal, hanem mivel a férje nevét viseli, a férj neve pedig ilyen formában változott, akkor változtatni kell-e rajta.

Egyébként sok olyan házaspár van, ahol csak a férj dr. és a feleség pedig dr. Kis Istvánné formában viseli a nevét, szóval nem kell mindkettőjüknek doktori cím ahhoz, hogy viselhesd a házastársadét, csak azt nem tudom,hogy ha így alakul, akkor kötelező-e.

2011. szept. 15. 22:00
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk a feleségem felvette,mert szerette volna ezt a titulust,de nem kötelező.:-)
2011. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor ezek szerint teljesen hivatalos úgy is, ha a férj neve már más :)

Azért motoszkált ez a fejemben, mert ez olyasmi, mint a névváltoztatás, vagyis hasonló. Mert ha a férjem Kis Istvánként vesz feleségül, én Kis Istvánné leszek, és ő 10 év múlva úgy dönt, hogy megváltoztatja a nevét Kis Jánosra, akkor én hogy legyek tovább Kis Istvánné, ha a férjemet nem is így hívják?

Lehet, hogy hülye kérdés és hülye példa, de ezen gondolkoztam már napok óta :D

2011. szept. 15. 22:05
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Off:Első te valamit nagyon félreértettél. Nem doktori címet akar a kérdező :D


On: szerintem nem kötelező, de ebben csak 80 %-ban vagyok biztos.

2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kötelező. És én fel se venném, ha ilyen né-s lenne a nevem. Ismerek olyan nőt aki mindíg úgy mutatkozik be DOKTOR Kis Istvánné. Pedig a férje nem is használja pl bemutatkozásnál, csak az asszonynak fontos.

én megtartottam a saját nevem és van saját dr. előtte :) De én sem használom, csak a személyimben van.

2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 coffeez ***** válasza:
68%

Szerintem át kell venned, ha már eddig is az Ő nevét viselted, hisz az Övé megváltozik. És igen átszáll. És ha Te is ledoktorálsz, akkor a neved így alakul:

Dr. Kis Istvánné dr.

Ennyi

2011. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Na mostmár nem értem, mindegy :D

És ha a lánykori nevem nem tartottam meg, szóval nem dr. Kis Istvánné Nagy Anna vagyok, hanem csak simán dr. Kis Istvánné, akkor ugye nem dr. Kis Istvánné dr. lenne a nevem? Mert ez így rettentően hangzik :D

2011. szept. 15. 22:09
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hiszen most AZ a neved, hogy Kis Istvánné. Ennek a megvaltoztatasara senki sem kotelezhet.

Ezt Te valasztottad, és arra anyakonyveztek. És a Te jogod azt a nevet viselni, amilyet valasztasz. Megnezik elotte persze, hogy azt van-e jogod valasztani, es onnnatol lehet. És ha egyszer mar lehetett, és felvetted, akkor az a Te neved. Érted. Senki el nem veheti Toled.


(És a dr egy ujabb nevvaltoztatas, ujabb kozigazgatasi aktus, ujra minden igazolvanyt atiratni, stb. Képzeld, ha kozben megszerzi a kisdoktori cim utan a nagydoktorit, azutan egyeb cimeket, amiket folvesz, PhD, prof..:) Abban sem vagyok biztos, hogy a tudomanyos cimek a nev reszet kepezik-e, nem pedig szabadon hasznalhatok, vagy mellozhetok.)

2011. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 coffeez ***** válasza:
88%
Dede! :)
2011. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!