Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire felelötlen a...

Miért ennyire felelötlen a párom? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
ELvagyok keseredve és az a baj, hogy csak részben van igazam, de érdekelne a ti véleményetek is. Úgy alakult, hogy jelenleg csak a páromnak van fizetése. SOha nem szólok bele, hogy mire költi bár ő mindig hangoztatja, hogy nem az övé, hanem a miénk. DE ezt én soha nem használom ki, soha nem vetetek magamnak semmit. így bizony sokszor kerülök kellemetlen helyzetbe, de ilyenkor a szüleim kisegítenek. A párom nem fukar ember, szeret meglepni apróságokkal és érezteti velem, hogy szeret.DE most olyat tett...elköltötte az összes megmaradt pénzét magára, ezzel nem is lenne baj, csakhogy az ő apukájának és az enyémnek is hétvégén lesz a szülinapja. Konkrétnak nem tudunk nekik SEMMIT venni. Pedig rengeteget segítenek nekünk a szorult helyzetünkben. Így én nem szeretnék a szülinapi bulira menni. Kérlek, ne jöjjetek azzal, hogy a szülinapi ajándék nem fontos..mert amúgy sem drága ajándékra gondoltam..
2009. ápr. 23. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Akkor két megoldás van. Vagy megmondjátok az igazat a szülőknek, vagy pedig kitaláltok valami kamu indokot, mondjuk egy 40 fokos lázat ami miatt nem tudok elmenni. Természetesen kérdezz rá a párodnál, hogy igaz, hogy az ő fizetése, de mégis hogyan gondolta, hogy az utolsó fillért is magára költötte, amikor tudta, hogy jön ez a plussz kiadás.
2009. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Nezd, lehet,h nem fog tetszeni,amit irok, de te ugyanolyan felelotlen voltal, mint o! Te is tudtad,h lesz a szulinapjuk, akkor miert nem gyujtottel egy kicsit, vagy ha mar a parod bevetele kozos,akkor miert nem tettel felre erre az alkalomra? Neked nincs 1.-ft bejovo penzed sem? Akkor hopgy tudsz igy megelni? Ha mindenaron akarsz vinni vmit, akkor kerj kolcson! Mas otletem nincs...
2009. ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindenképpen menni szeretnétek a szülinapi bulira, mi lenne, ha mondjuk sütnél nekik sütit, és esetleg őszintén be is vallhatnátok, hogy kissé meggondolatlanul elvertétek a zsetont. Mondjuk egy 200.-Ft-os sorsjegyre sincs zsé? Mekkora buli lenne, ha nyernének vele :)
2009. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
kérj hitelt, kölcsönt.
2009. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a helyzetet...neked semmiféle bevételed nincs? Munkanélkülit sem kapsz vagy még tanuló vagy? Szép ajándékot akár egy '100 forintos' boltban is lehet venni. Gondolom, hogy csak van 400-500 forintotok, különben 3 nap alatt éhen is halnátok. Pl. úgy is pénzt spóroltok, ha nem vesztek annyi kaját, mint normál esetben szoktatok vagy kocsi helyett gyalog mentek a legtöbb helyre és akkor egy tankolás árát megspórolhatjátok. Én a helyetekben elmennék a szülinapi bulira ettől független. Nem hiszem, hogy a szülők az ajándékból csinálnának ügyet..szerintem valami olcsónak is örülnének, a gesztus számít.
2009. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
16%
5000ft csak van vmi parfümre vagy ilyesmi
2009. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Én hasonló esetben itthon szoktam összekaparni valamit, pl gyertya, vagy egy képtartóba egy fénykép (kiveszem ami addig benne volt, és pl magunkról teszek bele, nagyszülők azt becsben tartják), tábla csoki, szép csomagolást csinálok, szedhetsz orgonát, most virágzik. Szép ajándék a csemegekosár, dobozba is lehet tenni, egy zacsi keksz, sósmogyorú, kakaópor, lekvár, kb akármi, ami van és bontatlan még. Megértem ha személyreszólóbb ajándékot akartál, de most így alakult, legközelebbre pedig már van tanulság.
2009. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Az elég furcsa, hogy az összes pénzét elköltötte.... És enni mit fogtok fizetésig? Hó eleje még elég messze van. Meg az egyéb kiadások? Ha ezekre maradt még, akkor abból vegyetek el egy kis összeget (nem kell sok, nem kell nagy ajándék) és mondjuk vegyetek egy üveg finom bort. Vagy valami illatszert.
2009. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Felelőtlen inkább te vagy, mint írod is: "soha nem vetetek magamnak semmit. így bizony sokszor kerülök kellemetlen helyzetbe, de ilyenkor a szüleim kisegítenek"

Ha meg a szüleitek szoktak rendszeresen segíteni titeket, akkor pontosan tudják, hogy nem álltok úgy anyagilag, hogy nagy ajándékot vegyetek.

Készíts nekik valami személyes meglepetést, és ezzel köszöntsd őket, meg köszönd meg a segítségüket.


Azért az érdekelne, mit vett magának önző módon? És ha nem lepne meg téged ajándékokkal, akkor talán a szülők segítségére se lennétek ennyire rászorulva?

2009. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanuljatok be egy kis előadást! Verset, gitár, ének, paródia. Amihez értetek. Ha semmi nem megy, néhány megható mondatot írjatok emlékezve a régmúlt és a közelmúlt eseményeire, és mondjátok el felállva, bátran, d csendesen. Mellé egy csoki v 500 ft bor, annyit kérj a szomszédtól!

Vagy egy fotótokat tedd egy 100 ft-os bolti keretbe, ha szerencséd van 300-ért kapsz kettőt.

Vagy valamit készítsetek az otthon levőkből! Talán egy süti kijön, a papa életkorát ráírjátok krémből. Nem kell elmondani, h nincs pénz, hadd örüljön a figyelmességnek! Biztos nem akart rosszat, a férfiak nem tartják észben a szülinapokat. Semmi baj, tanul belőle. Ez a ti dolgotok, papáknak nem muszáj tudni róla. Nem a 3. vháborút robbantotta ki, nyugi. Máskor megfontoltabb lesz. Ne tartsd soká büntibe :)

Fogd fel úgy, hogy ha ezt ügyesen megoldjátok, tovább épül a kapcsolatotok. Titokban hálás lesz a nagyvonalúságodért , hidd el!

2009. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!