Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehetséges hogy egy családb...

Az lehetséges hogy egy családban az összes ember depressziós? Lehet ragályos? Több lent!

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 3 évig jártam és fél év után oda költöztem hozzájuk,az apja egy hangulat ember volt ami az egész családra ráragadt én szerintem és a volt barátnőmre is,mindent olyan negatívan néztek,alapjába jó indulatú emberek a szülei de azt vettem észre hogy hol kicsapongó jó kedvük van,hol pedig mintha valamiért lelkiismeret furdolások lenne és mintha elnyomnának magukban dolgokat és mintha valamit titkolnának vagy nem tudom...

Észre vettem egy idő után,kb fél év után hogy ez a hangulat rám is rám ragad és az életem negatív irányban terelődött minden téren,mintha egy mélyrepülésben vettem volna részt és azt is észre vettem hogy a barátnőmre is ráragad ez a hangulat,főleg az apja viselkedése,sokszor mondtam neki hogy menjünk külföldre mert látom hogy ez neki sem jó így,egyszerűen 27 éves létére nem tudtam otthonról elrángatni,most szakítottunk többek között ezért is kb 4 hónapja,azóta az életem jó irányban kezdett haladni,amikor ott laktam náluk semmi nem úgy akart össze jönni mintha a negatív dolgokat rám ragasztották volna szó szerint,ahogy elköltöztem és elvágtam minden szálat ami oda kötött egy kő esett le a szívemről és nem a barátnőm miatt az is érdekes,bár ez miatt nem működött a kapcsolatunk többek között....

Szóval a depresszió lehet ragályos??

Lehet hülyeség de amikor ott éltem náluk a dolgaim soha nem úgy alakultak ahogy kellett volna és csak a negatív dolgok jöttek sorban...


2011. szept. 16. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vonzás törvénye?
2011. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:56


Tudom mi az..olvastam több féle könyvet is erről...

Lehet köze hozzá??Erre már én is gondoltam...

2011. szept. 16. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy depisek vagyunk, de tény, hogy nálunk is gyakoriak a hangulat ingadozások. Van olyan nap, ami teljesen átlagos és vannak napok, amikor jókat derülünk. nálunk apu alapvetően pesszimista. Valamilyen szinten mindenkire ráragadt. De mi ezen is van, hogy kacagunk.
2011. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen sajnos köze van.Nekem pl volt egy nagyon gázos barátnőm,a családja is tiszta elmebeteg volt és a csaj is!

Hiába tudtam vele néha jól érezni,80%ban rosszul voltam tőle és a családjától.Próbáltam neki segíteni,de sajnos nem sikerült..Nekem is rossz felé ment el az életem akkoriban.Aztán továbbléptem,megszakítottam vele a kapcsolatom,és minden sikerül azóta az életemben,illetve ha nem is minden,de lényegesen jobb dolgok történnek velem.Szintén egy kő esett le a szívemről.


Úgyhogy te is jóltetted,hogy szakítottál vele....Majd találsz olyan barátnőt,aki hozzádvaló,ne aggódj!

2011. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyértelműen lehet ragályos. Erre szokták mondani, hogy ha egészséges ember bemegy egy elmegyógyintézetbe, normálisan nem jön ki. Nyilván eltúlzott a példa.
2016. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!