Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki egyszerűen...

Lehet valaki egyszerűen genetikailag depressziós típusú ember?

Figyelt kérdés
Szóval ha látszólag minden ok nélkül vagyok depressziós, akkor lehetséges hogy genetikailag hajlamos vagyok depresszióra?
2011. szept. 16. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
A depresszió nem hormonális betegség elsősorban? javítson ki valaki ha tévednék. Egyébként szerintem lehet. Van egy ismerősöm, aki eléggé ilyen "ideggyenge" típusú, náluk a családba van még egy jó pár embernek ilyen problémája. Nem egy tesójának és nagynénjének, nagybácsiknak stb. Nem biztos hogy ez depresszió, de kívülről annak tűnik, meg gyakran mondják hogy antidepresszánsokat szednek és stb.
2011. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anno azt olvastam, h nem lehet genetikai eredetű, olyanokkal magyarázták, hogy pl: bipoláris depresszióban szenvedett egy egypetéjű ikerpár egyik tagja a másik meg nem, pedig majdnem teljesen megegyezik a genetikai állományuk, szóval kellett volna a másiknak is.

Viszont mint magánember én hiszek abban, hogy lehet örökölni.

2011. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második: "majdnem teljesen megegyezik" akkor abban a majdnemben benne van a különbözőség, szóval akkor ott lehet a "hiba" nem?
2011. szept. 16. 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem én írtam azt a tanulmányt, szóval:D De tényleg úgy tudom, hogy úgy tanítják a depresszió nem örökölhető, én nem ezen a véleményen vagyok.
2011. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát én sem.... :S
2011. szept. 16. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most nem ugrik be, hogy hol olvastam, de talán tegnap volt, hogy okozhatja olyan trauma is, ami pl. terhesség alatt történik és ezt is genetikainak tekintik, hogy konkrétan ez mit jelenthet azt viszont nem tudom.
2011. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy nézzük, hogy az ember a szülei személyiségjegyeit átveszi/örökli, és mondjuk labilisabb személyiségről van szó, akkor ezt így lehet öröklődésnek nevezni, nem? :D
2011. szept. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

tessék, ez elég kimerítő választ ad

2011. szept. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Amúgy a belinkelt oldal alapján, akkor a válasz szerintem: IGEN... Nekem teljesen ez jött le!
2011. szept. 17. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, h mára egyértelműen bebizonyították, hogy öröklődik a rá való hajlam.

én ezt most sajnos a saját bőrömön tapasztalom...anyukámnak is volt ilyen problémája, és most én is ezzel küldök. azaz már néhány éve, de a tünetek mostanra annyira felerősödtek h muszáj orvoshoz is fordulnom vele.

de persze az h a hajlam öröklődik, nem jelenti azt h lesz is belőle betegség. az utóbbi szerintem egyéni lelki alkat kérdése is, illetve az sem mindegy (nagyon nem) h mik történnek az illető életében.

2011. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!