Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éves fiam fél tőlem? Mit...

3 éves fiam fél tőlem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve történt. Nagyon ideges voltam folyton csak nyeltem de egyszer kijött belőlem és ott volt a fiam is aki eléggé megijedt. Azóta is bánom de tényleg...csak hát több hétig magamban tartottam. Pár napig tök feszült volt a hangulat. Utána nem volt semmi baj minden ment normálisan. Ma a főnököm felidegesített és kicsit felemeltem a hangomat és a fiam azóta más. Tudom hogy elcsesztem de azon vagyok hogy jó legyen minden. Amúgy nem vagyok idegbeteg. Most fél?

31/F


2011. szept. 16. 21:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Amúgy ami régebben történt akkor csak kiabáltam egy kicsit meg vagy 2 ajtót becsaptam
2011. szept. 16. 21:18
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Lehet én pszichológus létemre túlságosan is elfogult vagyok, de a férjem nem köszönné meg amit egy ilyen után az ablakba tenne...


Amit tehetsz, hogy elmagyarázod neki, hogy apa mérges volt, de nem rá...kérj bocsánatot, és ígérd meg, hogy többé nem fordul elő. (és tényleg NE forduljon elő!)

2011. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
*akarom mondani nem tenné az ablakba amit kapna, tuti nem köszönné meg... (bocs, nehéz hét volt...:P)
2011. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Picit lehet. Máskor ne előtte kiabálj, de persze ez megesik. Nyugtasd meg őt, mondd neki hogy apa kicsit mérges volt, de már nem az, vagy valami ilyesmit :)
2011. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
beszélgetés után én mindenképpen csinálnék vele 1-2 közös programot, vagy csak ha otthon is játszanál vele meg tudnád mutatni, hogy nem vagy Te az az "idegbeteg" amilyennek tűntél:/
2011. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Még mielőtt elkezdesz üvölteni, kérdezd meg magadtól, hogy tehet-e a fiad (vagy más, a feleséged, a barátaid, a szüleid, a kutyád stb.) arról, hogy a főnököd felidegesített. Ha válasz igen, üvölts nyugodtan. Ha nem, és mégis üvöltesz, keress egy pszichológust.
2011. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki,hogy mi történt. A gyereknek a legrosszabb az elhallgatás, feszült hangulat.

Mondd el, hogy dühös voltál,mondd neki,hogy biztos már vele is előfordult,és hogy nem akartál így viselkedni,de így sikerült. Ezt - érdekes módon - könnyen megértik a gyerekek és el id fogadják.Amit nem értenek az az elhallgatás, amikor érzik,hogy van valami,de nem tudják, nem értik micsoda.

2011. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%

Szülő létedre ne kérj bocsánatot,nem őt bántottad. Elég baj,hogy ma már a pszichológusok is ilyen ostobaságot javasolnak.

Beszélgess el a fiaddal,hogy nem rá voltál mérges,most sem. A gyerekek ezt megértik. Semmi baj nincs abból,ha a gyerek megtanulja,hogy a szülőknek sincs mindig jókedvük. Ha majd közösségbe jár,akkor másoktól is megtapasztalja ugyanezt.

2011. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%
magyarázd el neki, de ne csak úgy, hanem egy olyan szituációban, amikor mondjuk szintén mérges vagy.. egy 3 éves még nem olyan okos(nem bántásból) hogy megértsen egy évekkel ezelőtti helyzet megmagyarázását és visszaemlékezzen
2011. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Nehogy már kiabálni se szabadjon a gyerek jelenlétében... Eddig csak az volt, hogy nem üthetjük meg a gyereket, most már kiabálni se szabad? Nagyon durva irányba tolódnak manapság a gyereknevelési elvek. Semmi baja nem lesz attól, hogy néha-néha hall valakit kiabálni. Az már más dolog, ha rendszeresen ordibálsz otthon, de az írásodból az jött le, hogy nem ehhez van szokva a gyerek. Majd megnyugszik, ha normálisan viselkedsz vele.
2011. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!