Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudozásról le lehet szokni?...

Hazudozásról le lehet szokni? Ha egyszer hazudott, akkor megteszi máskor is? (gondolom, hogy igen)

Figyelt kérdés
Olyan személy, ki mindenfélele lelkiismeretfurdalás nélkül belehazudik a körülötte lévő embereknek a szemébe, itt gondolok a szülőknek, családtagoknak, barátoknak, a párjának, és talán saját magának sem vallja be az igazat, az szerintetek le fog szokni valaha is a hazudozásról?
2011. szept. 17. 14:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az akkor már lehet, hogy kóros... Ismertem ilyen lányt, aki maga is elhitte, amiket össze-vissza beszélt, tényleg beteg volt, nem tudom mi lett vele, nem hiszem, hogy változott.
2011. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Még szakember segítségével sem. Pont a lelkiismeret teljes hiánya miatt. Az ilyen alakoknak nem csak a lelkiismeretük hiányos, ragaszkodni sem tudnak senkihez, nem tudják milyen érzés szeretni.
2011. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
És, abban az esetben, hogyha leleplezed a hazugságait, akkor a szégyenérzet sem vezeti jobb útra?
2011. szept. 17. 15:37
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szégyenérzet, hisz nincs lelkiismeret. Természetesen meg fogja játszani, hogy igazad van, de ez sosem őszinte. Leggyakoribb mégis az agresszív, támadó reakció. Tökéletesen levezeti miért a te hibád ami történt.
2011. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
a 15:50-es kommenthez: Szóval, a hibáztatás is hazugság? Szerinted van olyan ember, akinek nem hazudna sosem?Akit mondjuk tiszta szívből szeret?Legyen az akár a mamája, vagy mondjuk egy következő párkapcsolat?
2011. szept. 17. 16:28
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
NINCS! Tudom, felfoghatatlan, de hidd el, igaz. Az életben minden ember a gyerekéért az életét adná, az ilyen még annak is hazudik. A következőt értsd szó szerint: a halálos ágyán is hazudik és még ott sem érzi úgy, hogy bárkitől bocsánatot kellene kérnie. A mostani kapcsolatában is hazudik, a következőnek már hazudik a mostani kapcsolatáról, tehát eleve hazugsággal kezd.
2011. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Még annyit, ha ilyen kapcsolatban élsz, addig menekülj, míg biztos vagy abban, hogy te magad normális vagy. És ezt is szó szerint értem.
2011. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
17:12-es komment: Ilyen kapcsolat volt, már elmenekültem belőle. De, az okokat nem értem. Miért kell hazudni mindenkinek? Csak az okra volnák kíváncsi. Tulajdonképpen csak azt szeretném megtalálni, hogy én vajon hol rontottam el, és vajon mit hibáztam? A többi személy nem érdekel, akinek hazudott, de, nekem miért tette?
2011. szept. 17. 18:26
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon súlyos személyiségzavar. Te semmi esetre sem tehetsz róla. Ha ezt tudatosítod magadban, könnyebb lesz elfogadni ami történt, hamarabb tudod elrakni valahova nagyon mélyre magadban. Amit most írok, az fájni fog, pedig csak tény: téged sem tartott semmire. Használt, amíg fel nem lázadtál. Belesétáltál egy csapdába, ugyanúgy mint a többi ember, akit átver. Ha leülsz velem beszélgetni, véletlenül sem gondolsz arra, hogy hazudok. Így van, ugye? Neki is próbáltál hinni sokáig, hiszen szeretted. Ép személyiségű ember szeretetért, elfogadásért szeretetet, elfogadást ad. Az ilyenek nem. Mindent elfogadnak, de semmit sem adnak. Valószínű még próbálja magát sajnáltatni, hogy fogadd vissza, ha ezen már túl vagytok, készülj fel, hogy nagyon rövid idő alatt új lánnyal látod tüntetően boldognak. És "természetesen" hazudni fog a lánynak is, de ő ezt még nem tudja. Pedig ugyanúgy nem érdemli meg ő sem, hogy átverje. Amúgy sok év múlva, mikor már csak rossz emlék lesz neked ez a kapcsolat, még hálás is lehetsz, mert most megtanultál egy csomó dolgot, amire figyelni kell. Tudom, ez még nagyon messze van, de erre mondják: minden rosszban van valami jó. Ha valaki csak mesélt volna neked arról, hogy van ilyen, azt hitted volna, ez veled nem történhet meg. Pedig bárkivel megtörténhet. Légy erős, túl leszel rajt, ne keress okokat, az egyetlen ok: ő ilyen.
2011. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A személy Lány, nem pasi. Én csak szeretném megnyugtatni magam, hogy nem velem volt a baj. Így is ugyan ezt mondod, mint korábban?
2011. szept. 17. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!