Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki felkeresett már pszichológ...

Aki felkeresett már pszichológust, annak segített?

Figyelt kérdés
Érdemes volt elmenni hozzá? Tudott vmi pluszt adni, olyan segítséget, ami segített a döntésben, vagy többet tudott nyújtani mint egy igazi baráttal a beszélgetés? Magánéleti válságban vagyok, nem tudok dönteni, de az a legnagyobb bajom, hogy önmagammal sem vagyok tisztában, nem tudom mit akarok. És arra gondoltam felkeresek egy pszichológust, de még nem voltam, és nem tudom, hogy egy vadidegen ember fog e tudni nekem segíteni.
2011. szept. 17. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, akinek igen, olyat is, akinek nem. Nagyon ki kell fogni a jó szakembert. Esetleg válassz olyat, akinél már ismerősöd volt, és dicsérte. Bár ez sem garancia, mert a szakember stílusa neki lehet hogy bejött, de neked másra van szükséged. Próbáld meg, ha nem szimpatikus, nem kötelező újra visszamenni, kereshetsz mást.
2011. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Én sokáig jártam pszichológushoz, mivel lelki eredetű okok miatt nem lehetett kisbabám.

Nagyon-nagyon NEM segített, sőt, teljesen elvitte olyan irányba a beszélgetések fonalát, amire én nem akartam emlékezni. Örökké erről beszéltetett, és én állandóan sírtam, aztán rájöttem, hogy még rosszabbul vagyok, mint mielőtt idejöttem.

2011. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Egy barát még ha jobban is ismeri a helyzetedet nem tud olyan szakszerűen segíteni, mint egy pszichológus.


Én nem pszichológusoz jártam, hanem kineziológushoz. Az hasonló, csak egy kis "misztikum" is van benne.


Nekem, ha a barátaim, ismerőseim próbáltak segíteni, általában csak felbosszantottak és a saját igazukra akartak rávenni, viszont a kineziológus teljesen megtalálta velem a közös hangot, végig úgy éreztem, hogy átérzi a problémámat, nem ítél el és teljesen megnyugtatott a személye, miközben rávezetett a megoldásokra, úgy hogy mégsem mondta meg, hogy szerinte mi a helyes.


Egy jó pszichológus is ezt csinálja.


Lehet, hogy most védem a pszichológusokat, de szerintem a legtöbb jól képzett lehet, de ha a páciens nem tud vagy nem akar változni, tisztán látni a hibáit a problémáit, akkor nem tud mit csinálni.


Van egy ismerősöm neki is volt dolga pszichológussal, azt mondta fabatkát sem ér...

Hát én meg mind a mai napig látom, hogy miket "hurcol" magával, egyszerűen nem hajlandó belátni, hogy milyen hibás attitűdjei vannak, hát így nem tud(ott) egy pszichológus csodát tenni.

2011. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Az előző vagyok.

Aki (vagy ami) segített: Popper Péter könyvei. Amihez csak hozzájutottam, megvettem, vagy kikölcsönöztem, és rengeteg jó tanácsot kaptam a Tanár Úrtól - Isten nyugosztalja!

2011. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Popper Péter könyveit én is csak ajánlani tudom! De ha szükségét érzed, nem helyettesíti a JÓ pszichológussal való konzultációt.

A másodikhoz annyit, hogy ezek a terápiák ilyenek, én is gondolkodtam rajta, de engem is pont ez rettentett el, azt mondta a pszichológus, hogy 2-3 év (azok alapján, amik történtek velem) és én nem, akarok 2-3 évig a múlttal foglalkozni. DE a te pszichológusod valamit tényleg rosszul csinálhatott, mert a rossz emlékek kimondása után idővel oldódnia kellett volna a rossz érzéseknek...

(első)

2011. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, többféle módszer létezik.
2011. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én voltam párszor, de nekem csak rontott a helyzeten. Nekem az sokat számít, hogy az illetőt tényleg érdeklik-e a problémáim vagy csak azért akar segíteni, mert megfizetem érte. Ezért inkább a barátaimmal szoktam beszélgetni, és az jobban használ még akkor is, ha nem tudnak olyan tanácsot adni, ami segítene rajtam.
2011. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ezek szinte a gondjaim mint neked kedves kérdező!Én most kezdtem el járni pszihológushoz,mert egyedül már nem tudom leküzdeni a problémáim!Eddig 1 alkalommal voltam,várom már a következőt és a többit!Remélem segít!
2011. szept. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én pszichiátrián voltam és nem.
2011. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem sokat segítettek, többnél is voltam különböző problémákkal, és rengeteget segítettek.
2011. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!