Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki felkeresett már pszichológ...

Aki felkeresett már pszichológust, annak segített?

Figyelt kérdés
Érdemes volt elmenni hozzá? Tudott vmi pluszt adni, olyan segítséget, ami segített a döntésben, vagy többet tudott nyújtani mint egy igazi baráttal a beszélgetés? Magánéleti válságban vagyok, nem tudok dönteni, de az a legnagyobb bajom, hogy önmagammal sem vagyok tisztában, nem tudom mit akarok. És arra gondoltam felkeresek egy pszichológust, de még nem voltam, és nem tudom, hogy egy vadidegen ember fog e tudni nekem segíteni.
2011. szept. 17. 14:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem tanít pszichológus az egyetemen... és Ő azt mondja, hogy nagyon fontos, hogy milyen személyiségű az az ember, akihez fordulsz és amilyen Te vagy.

Aki alapból nem szimpatikus vagy azt érzed nem érdekli a problémád, az nem fog tudni segíteni Neked, mert olyan érzéseket vetítesz ki rá, ami alapból megakadályozza azt.


De a Te személyiségeden is múlik. Volt olyan páciense, akivel nagyon sokáig tartott, hogy a pácienssel egyáltalán odáig eljusson, hogy ne akarja megmutatni neki, hogy ő jobban ismeri a szakmai kifejezéseket. Aki teljesen ellenálló és fél a múltjában vájkálni, az szerintem ne menjen ilyen szakemberhez, mert Neki is bele kell adnia saját magát, hogy meggyógyuljon.

Azon nem lehet segíteni, aki igazából nem is akar. Egy pszichológus dolga, hogy megadja az esélyt a változásra, de a páciensnek kell végül meglépnie a változást.

2011. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tevetke válasza:

Csak átfutottam, amiket a többiek írtak, szóval biztosan lesz olyan, amit már előttem más is leírt ide.


Én jártam pszichiáterhez, nekem nagyon sokat segített. Valóban akkor lehet célravezető a dolog, ha megvan a szimpátia. A barátokkal az a "baj", hogy elfogultak. Egy pszichológus/ pszichiáter/ kineziológus külső szemlélőként, tárgyilagosabban látja a helyzeted. Kívülről látja, hogy hol rekedtél meg az életben és mi akadályoz abban, hogy kizökkenj ebből a helyzetből.


Saját tapasztalatom az, hogy kb. egy éve, amikor én orvoshoz jártam, elmondta, hogyan tudnék változtatni az akkori helyzetemen, hogyan tudnék előrébb jutni és nem a "gödörben" dekkolni. Akkor azt éreztem, hogy segített, de valahogy még mindig nem az igazi. Csak pár hónapja jöttem rá, hogy most kezd igazán beérni az a sok tanács, amikkel segíteni próbált. Az embernek idő kell amíg tényleg befogadja ezeket a dolgokat, legalábbis nekem nem ment egyből.

2011. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!