Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt így még valaki? Összekölt...

Volt így még valaki? Összeköltözés, eljegyzés, család. Bizonytalanság?

Figyelt kérdés

Van egy négy éve tartó párkapcsolatom. Azt mondhatom, hogy kiegyensúlyozottan élünk (az első évben lecsengtek a feszültségek...) mindent megbeszélünk és a nagybetűs Társai vagyunk egymásnak, minden értelemben...

Idén (pontosabban ennek a tanév végén) odaköltözöm a páromhoz. Eljegyzést, gyereket, családot tervezünk (utóbbit nem most, néhány év múlva)...DE néha rám tör, hogy mi van, ha nem ez a jó megoldás...legtöbbször nézeteltérések után van ez (apróság miatt), most is ezt érzem. Ez azért érdekes, mert reggel ha felkelek megint szuperbiztos vagyok abban, hogy a párommal szeretnék élni, eljegyzést szeretnék, közös életet...

De most azon gondolkodom, hogy vajon miért van ez a kérdőjel bennem? A nyáron még jutott eszembe, mikor voltak kisebb egyetnemértések...

Igazából nem tudom elképzelni, hogy nélküle éljek, Benne látom a jövőt, úgy érzem nélküle semmit nem csinálnék...nélküle nem szeretnék felkelni egy reggel sem...

De mégis van a kérdőjel...miért?

Hogy tisztázzam magamban, mi bajom?:-S


2011. szept. 17. 21:42
1 2 3
 1/21 Darcy01 ***** válasza:
100%
Szerintem azért érzed ezt, mert egy új élethelyzetbe kerültél az összeköltözés miatt és ebbe még bele kell szokni.
2011. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
még nem költöztünk össze...remélem elmúlik...:-S
2011. szept. 17. 21:48
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy valami ideális kép él benned a házasságról? Lesznek még kis viták, főleg, ha gyerek is lesz, de a nagy dolgokban értsetek egyet, ez a lényeg. Vagy tolerálod a dolgait, vagy mindig is feszültség lesz benned. Nálunk sem oké minden, de mellette meg mindig eszembe jut, hogy mennyi mindent megtesz értem, szeret, mégis mit akarok még?? Nincs tökéletes, zökkenőmentes kapcsolat.

Szerintem csak egy egy fordulópont és számot vetsz, innen már nincs visszaút :) ha ezt akarod, akkor teljes gőzzel bele az eljegyzésbe stb., de tudd, hogy mit akarsz!!

2011. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Lehet ezzel az ideával van bajom...most hogy mondod...

Néha hajlamos vagyok elhinni, hogy nálunk minden "tökéletes" kellene legyen...de persze ez nem így van...nyilván nem...

Sokat jelent nekem mind az összeköltözés maga, mint az eljegyzés mint olyan...és akkor még a családalapításról nem beszéltünk...lehet, hogy az én "ideális képem"-nek esik rosszul néha a nézeteltérés...

Természetesen nagy dolgokban oké minden, a mai is csak egy hülyeség, ami engem bánt:-S

2011. szept. 17. 21:56
 5/21 anonim ***** válasza:
nem kellene annyit rágódnod, mert úgy jársz, mint a nyuszika meg a fűnyíró, aztán a pasi csak les majd, hogy mi vaaan? :) 4 éve együtt vagytok, biztos nem véletlenül!!!
2011. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha ott van a kérdőjel az így van rendjén!!Egy kapcsolatért minden egyes nap tenni kell és soha nem biztonságban érezni magunkat mert akkor belesüpped az emberek többsége és elfelejtenek tenni egymásért és a kapcsolatért....mert ezt gondolják hogy minden nehézség megoldódott,eljegyzés,esküvő és hawai dizsi az élet utánna,hát nagy tévedés,egy kapcsolatért minden egyes nap meg kell dolgozni és ez a kérdő jel pont azért van ott,mert ezek szerint még van mit dolgoznotok ezen a kapcsolaton és az egészen...
2011. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

amíg nem költöztetek össze, ne kötelezd el magad eljegyzéssel vagy ilyesmit, mert az együttélés azért nem habostorta :D

nagyon sok olyan dolog fog kiderülni, amit eddig nem is sejtettél a párodról :D

nekünk az első év,amikor már együtt laktunk, maga volt a pokol, majdnem szét is mentünk, de valahogy azért csak megoldottuk :D

2011. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

21:58

Köszi :)

2011. szept. 17. 22:08
 9/21 A kérdező kommentje:

21:58 II.

Neked is köszi, azt hiszem így van...

2011. szept. 17. 22:09
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Van egy fontos dolog, amirol sokan nem tudnak: az ember olyan állat, amelyiknek szuksege van sjaat territoriumra. Ha ez nincs (olyan, ami csak az ové, bezárhatja az ajtot, kikuldheti a masikat), akkor minimum neurotikus lesz, vagy sulyosabban is megbetegszik testileg-lelkileg.


Sok kapcsolat emiatt megy tonkre, mert tévesen az ennek nyoman fellépő neurozisokat a masiknak illetve a kapcsolat romlasanak tudjak be. Szerintem csak ugy szabad osszekoltozni, ha az nem jár a sajat territorium feladasaval, tehat van sajat fordoszobad es 1 sajat szobad minimum. (Vagy akár mindkettotoknek kulon kis lakasa kozel egymashoz.)

Te most a territoriumodat keszulsz feladni, ami az egeszsegedre katasztrofalis hatassal lesz,ezert az idegesség.

35N

2011. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!