Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan fontos a jegyűrű...

Tényleg olyan fontos a jegyűrű, eljegyzés egy kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Eddig én tartottam olyan nagyon fontosnak igaz én már túl vagyok egy váláson,fiatal létemre.

Mostanábban olyan sokszor olvasom itt,hogy eljegyzés milyen fontos!De valojában fontos?

Mi 26 évesek vagyunk,van 2 gyermekünk(1 közös)5éves és 4 hónapos.Boldogok vagyunk,igaz vannak vitáink.Nem vagyunk gazdagok.Napról napra élünk.Van hitelünk is.Tehát átlag emberek vagyunk.

Régebben a párom akarta az eljegyzést,nekem nem volt fontos.Most hogy van a közös babánk,meg itt is sokat olvasok erröl.Megfordult a fejemben mi lenne ha.Mondtam is neki valamelyik nap.Ő nem akarja.Legalábbis ezt mondta.

Most komolyan tényleg fontos ez?egyre többet gondolok rá.Lehet csak azért mert a tiltot gyümölcs édesebb elven???


2011. okt. 24. 08:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Egy anyukának jó érzés, ha van egy gyűrű az újján, mert így messziről látszik, hogy tartozik valakihez, és a gyerekek nem diszkóban jöttek össze, hanem van törvényes apukájuk.

Tehát igen, fontos.

2011. okt. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%

Akinek fontos, az elég buta ember - ugyanis az eljegyzés SEMMIT sem jelent, attól ugyanolyan független marad mindkét fél, mint anélkül. Az eljegyzés felbontása nem jár semmilyen következménnyek, a fenntartása sem jelent semmilyen elkötelezettséget. Az egyetlen értelme, hogy lehet a barátnöket, ismerösököt pukkasztani, meg esetleg nem érzi magát annyira "alkalmi" kapcsolatnak, ha nem élettársnak hanem menyasszonynak nevezi magát, de a lényegen semmit sem változtat.

A házasságkötés az, ami kicsit más kategória, mert ott jogilag változik meg a két ember közötti viszon, hivatalos lesz. Ennek vannak elönyei meg hátrányai is, de ez már jelent valamiféle kötelességet. (Meg pl. a gyerekek jogi helyzete tisztázott, ha az egyik komolyabb orvosi kezelésre szorul, akkor adhatnak neki felvilágositást az állapotáról - nem családtagnak nem szabad, és egy élettárs jogilag NEM az -, halál esetén az öröklés - közös vagyonról - tisztázott, válás esetén is nem lesz annyira kisemmizve az a fél, aki CSAK munkával járult hozzá, stb)


Ettöl függetlenül ha két ember komolyan együtt akar élni, akkor együttmaradnak eljegyzés meg házasság nélkül is, aki meg csak ideiglenes kapcsolatban gondolkodik, azt sem az eljegyzés, sem a házasság nem tartja vissza a félrelépéstöl.

2011. okt. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

szia!

szerintem nem igazán fontos a jegyesség és a házasság!!ha papír és jegygyűrű nélkül is elvagytok akkor minek!!mióta vagytok együtt ??mi több mint 8 éve!igaz nekünk van gyűrűnk de egyikünk sem hordja!házasságról meg annyit,hogy én szeretném de nem tartom igazán fontosnak!lehet csak azért szeretném a házasságot hogy felvegyem a fehér ruhát!

2011. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem az eljegyzés a fontos,hanem a házasság. Főleg,ha már gyerek is van. Az eljegyzés nem jelent semmit.

Aki nem tartja fontosnak,az nem akar életre szóló kapcsolatot. A házasság ugyanis ezt jelenti. Még akkor is,ha esetleg később elválnak. De a szándék az,hogy együtt jóban-rosszban,holtomiglan-holtodiglan.

A legtöbben csak vigasztalják magukat,hogy nekik házasság nélkül is jó. Főleg a nők szeretnének szeretőből feleséggé előlépni.

2011. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
kedves második hasonló választ kaptam a páromtól én is.de a gyerekekröl kaphat orvosi felvilágositást ö is mert ö az apjuk.Lényegtelen ilyenkor hogy házasok vagyunk-e ,nem?
2011. okt. 24. 08:17
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az őszinte jegyesség igenis fontos. Mert azt jelenti: "veled akarom leélni az életem, te vagy a legfontosabb nő számomra". Érthető, ha zavar, hogy a párod nem hajlandó erre, mert ez esetben feltételezhető, hogy talán nem így gondolja.
2011. okt. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

"Akinek fontos, az elég buta ember"


Tisztában vagyok azzal, hogy mi a házasság...én is férjnél vagyok.

De! mivel a kedves kérdező írta, hogy nem állnak fényesen (s én pedig neki válaszoltam) gondoltam, hogy nem lesz hetedhétországra szóló lakodalmuk. De! egy gyűrű láttán már nem hinnék azt, hogy egyedüálló anyukáról van szó..

De nem szólok bele, nem az én dolgom. Mindenki maga érzi, hogy milyen értékeknek tulajdonít jelentőséget az életében.

Vannak sokan, akik szrnak a házasság intézményére, vannak, akiknek fontos, a válás nem ezen fog múlni. Aki nem biztos magában és tele van rossz tapasztalatokkal meg beidegződéssel, az éljen magányosan egy barlangban.

2011. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében NEM vagytok házasok, mert az nem abból áll, hogy orvos igazolja, hogy a a párod a gyerek apja. Házasságban NEM kell igazolni, automatikusan érvényes.


De sok egyéb esetben - mint irtam is, jogilag rendezettebb a helyzete a családnak.


Szerintem vagy megvagytok papir nélkül is (ettöl függetlenül lehet tartós és jó a kapcsolatotok) vagy összeházasodtok, akkor a jogi oldal is rendezett.

De az eljegyzés semmivel sem több, mint az együttélés, és sokkal kevesebb, mint a házasság. (Mint már irtam, ez a jogi részre vonatkozik.)


Egy példa a házasság jogi elönyére: ha hosszabb együttélés alatt szereztek vagyontárgyakat, és a párod meghalna, akkor NEM az élettárs, hanem a gyereke(i)- az esetleg más kapcsolatból származók is - illetve a szülei öröklik. Ebben az esetben NEKED kell még azt bebizonyitani, hogy ezek részben a te keresetedböl lettek beszerezve - és a legtöbb esetben ezt elég nehéz bizonyitani.

2011. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

A második vagyok mégegyszer

"Akinek fontos, az elég buta ember"

Ezt kicsit rosszul fogalmaztam, elnézést - nem egészen úgy gondoltam, ahogy sikerült. Buta helyett inkább naiv lenne tán a megfelelö szó.

Viszont az, hogy valakinek gyürü van a kezén, szerintem nem jelent semmit, söt ismerek olyat, aki saját maga vett egy gyürüt, hogy úgy nézzen ki, mintha el lenne jegyezve. Ettöl még a helyzete nem változott semmit.

2011. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Mi élettársak vagyunk. Akkor az én gyerekeim diszkóban jöttek össze és szégyellnem kéne, mert nincs gyűrű rajtam?

Megyek szégyenkezni....

2011. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!