Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai 15-18 éves korosztály...

A mai 15-18 éves korosztály mennyire tart rendet?

Figyelt kérdés
Otthon mennyit segítenek a takarításban, mosásban stb.?
2010. ápr. 8. 18:40
1 2
 1/19 anonim válasza:
60%
nálam általában szanaszét minden.. De valamikor összerakom, rend van aztán 5 perc múlva megint káosz..
2010. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Annyira amennyire én. Azaz semennyire.
2010. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Három évvel túlléptem az intervallumot, de azért még tisztán emlékszem, hogy annyi idősen mennyit segítettem otthon. Nos:

Kb 13 éves korom óta főzök, rendszeresen segítettem már akkor is takarításban, mosásban, vasalásban, bevásárlásban. Olyan 15 éves koromtól kezdve főleg a nyári szünidőben, mire édesanyám hazajött a munkából, kitakarítottam a lakást, mostam, vasaltam, megfőztem és bevásároltam. Iskolaidőben szintén, ha konkrétan nem is takarítottam, de mindig rendet tartottam, mire hazaért a munkából felsöpörtem, felmostam, elmosogattam, elindítottam a mosógépet, ilyen csip-csup dolgok, amikre a tanulás mellett volt időm. Bár, ez (volt) a korosztályomban a ritkább. Sokszor csak pillogtam, hogy az osztálytársnőim mesélik, hogy az a dolguk, hogy a szobájukban tartsanak rendet(bár ez gondolom alap) és (!!!) nekik kell otthon a virágokat locsolni. :D

Sosem morogtam érte, hogy be kellett segítenem, de most százszor összeteszem a két kezem, hogy mindent megtanultam. Így aztán, azóta, hogy egyetemre kerültem, teljes mértékben el tudom látni a háztartást A-Z-ig. :)

21/L

2010. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nálam rend van, kiveszem a részem a házimunkából, kivéve ha késő estig dolgozok suli mellett, akkor nem jut rá időm, de az nagyon zavar, és próbálom akkor is megoldani.


17/L

2010. ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

minek a rend? lol. így legalább minden kézre esik. csak ezt 30 felett már nehéz megérteni. minden logika kimegy addigra az emberek fejéből

segíteni? ja. néha. esetleg. talán.

mosást anya csinálja, oda se enged, bezzeg panaszkodik, hogy nem csinálom. ha megcsinálom panaszkodik. akkor nem tök mind1? én járok jobban, ha nem csinálom meg. a b@szt@tás így is úgy is megvan.

mosogatást csinálom, mosogatógép van, szval...

állandóan panaszkodik, hogy miért nem segítek, bezzeg az x meg az y aaaanyit segííít.... meg miért ülök annyit a gép elött...

egyébként meg már keresek pénzt, nem sokat, sőt, kimondottan keveset, és ezért kell rengeteget a gép elött ülnöm. kikapcsolódásként gyk-zok, msnezek és zenét hallgatok. 6után, ha nem kell a munkából kifolyólag mennem valahová már csak a gépe elött döglök. elismerem.

miért nem tanulok?

nem és kész. így is 5ös vagyok. akkor mi a frászért nyissam ki a könyvet...?

csak az én szüleim ilyenek? mindenre panaszkodnak, semmi se jó nekik és leginkább egész nap szépen csendben tanulni kellene, majd 8 kor szépen aludni?

2010. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én azért kérdeztem ,mert 12 éves koromban "rám szakadt" a háztartás, mert anyukám meghalt.

Tény, hogy senki sem tanított meg takarítani (nem mintha azt tanulni kéne) de sok mindent megcsináltam: mosás, teregetés, mosogatás (igaz, hogy csak esete) portörölgetés, ha kellett függönymosás, felmosás (mondjuk nem minden nap) porszívózás mikor már szükséges volt stb. De egyszer a rokonok beállítottak hozzánk váratlanul és kupi volt. Mentségemre szóljon, hogy aznap suliban voltam, apum akkor kórházban volt, nem aludtam itthon, az egész előző hetem az ide-oda rohangálásból állt, ha meg itthon voltam akkor vki mindig feltartott (személyesen, telefonon stb) és semmire nem volt időm.


Azóta is rendszeresen megkapom, hogy milyen szar alak vagyok, meg lusta meg nem tudom...

2010. ápr. 8. 18:52
 7/19 anonim válasza:

hát én személy szerint a fejükhöz vágnám h nekem ne hápogjanak h ők esteleg sosem voltak ilyet... bullshit....:D

17 éves vagyok és mindig basztatnak h legyen rend,de én jólérzem magam így,ne nagy kupit képzeljen el senki,ez egy pici szétszórtság,más anya összetenné érte a kezét,viszont nekem is van jobb dolgom minthogy fényezzem a lakást,és mellesleg én nem segítek itthon csak ha megkérnek akkoris húzom a szám:D

2010. ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hugom 16 éves,elég rendetlen,mindig rajtunk keresi a dolgait.Néha rájön a takarítás és akkor mindent kipakol,kidob...aztán fél óra múlva megunja és úgy hagyja,néha még puffog is,hogy ő nem cseléd,hogy mások után pakoljon.Néha mondjuk is neki,hogy jobb ha nem segít a takarításban.Detto a sütésnél is,elkezdi,elképzeli ,hogy milyen jó lesz és ha netán valami nem úgy alakul,nem jön fel a tészta vagy lágy marad a krém,dühös lesz és minden tiszta liszt és kosz marad, a sütit volt,hogy a kukába vágta. Én 21 múltam,mindig is rendszerető voltam,csendesebb is,de ez nem csak kor függő.
2010. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Teljesen változó ez, nekem két ilyen korosztályú lány van, egyik rendes, takarítós, mosogatós, a másik az ellenkezője. :)
2010. ápr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én teljes mértékben besegítek itthon. Néha többet csinálok mint anyukám. És néha alaposabban. Sokszor vitázunk is emiatt, dehát ez van. 17/L
2010. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!