Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés a szülőknél?

Összeköltözés a szülőknél?

Figyelt kérdés
Barátommal 4 éve vagyunk együtt.Nincs semmi pénzünk mind2-en tanulunk még de már nagyon jó lenne együtt élni.Szüleinél lenne arra lehetőség hogy miénk legyen egy szint.Mi a véleményetek erről?Előnyök hátulütők?Jó lehetőség ez?Belemenjek?
2011. szept. 18. 16:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ ilyenek a szüleid, milyen a kapcsolatotok, milyen a kapcsolatuk a barátoddal. Akár jó is lehet, de nagyon rossz is, ha pl mindenbe beleszólnak, kötekednek, stb.

Mi pl egy ideig anyóssal éltünk, igaz, csak pár hónap volt, de nem volt semmi baj.

2011. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha már nagyon össze akarsz költözni vele, menj...

Én soha nem költöznék oda, annyira azért nem vagyok oda az anyósért. Jóban vagyunk, meg minden, de az ő életfelfogása nem nekem való.

2011. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Mennyire vagy jóban szüleivel? Ismered a rossz tulajdonságaikat?

Rágd át alaposan, mert ha rossz a kapcsolat vagy az egyik szülőnek vannak idegesítő dolgai, megmérgezheti a kapcsolatot!

2011. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Én amíg tanulok nem költöznék. Mivel nincs semmi keresetem nem akarnám,hogy ők tartsanak el engem is.. ( persze tudom nem teljesen lenne így de akkor sem)

amikor kezdtek önállósodni térjetek vissza a témára.

2011. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Szülőkkel lakni nem jó ötlet... Nekem pont fordított tapasztalatom van, mint az embereknek általában. Szakítás után a család hiányzott jobban, mint az ex, mert a szülőkkel, tesójával nagyon megszerettük egymást. Az én esetemben (utólag persze könnyen okos az ember...) már nekem se a kapcsolat volt fontos, hanem a kellemes családi légkör, így nehezebb volt belátni, hogy valójában már nem működik. Az összeköltözés amúgy is egy próbatétel a kapcsolatnak, jobb ezt szerintem teljesen függetlenül, mert eléggé befolyásolja az erőviszonyokat, akármelyik családnál is vagytok, az egyikőtök mindig jobban "otthon van". Jobb, ha megvárjátok, hogy önálló lakás legyen.
2011. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Ez tényleg attól függ, hogy milyenek a szülei.

Igazából addig én sem tartanám jó ötletnek amíg mindketten tanultak, mert gondolom nincs önálló keresetetek, és ez -még ha nem is rögtön- a későbbiekben vita forrása lehet.


Mi is a párom szüleinél lakunk, de mindketten dolgozunk, s így betudunk szállni a rezsibe, az ételbe.


Ha kicsit többet írnál a történetről, akkor több tanácsot tudnánk adni.

Pl. a szüleivel milyen a kapcsolatod

iskola mellett tudtok-e dolgozni

hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt

illetve, mennyi idő múlva végeztek a suliban?

Niki

2011. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát nagyon jóban vagyok a szüleivel,anyósommal is apósommal is már rég óta jó a kapcsolatunk.Barátommal is jó a kapcsolatunk szülei nem nagyon tesznek keresztbe nekünk inkább csak segítenek ahol csak tudnak.
2011. szept. 18. 16:55
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

Mióta vagytok együtt? kérdés kihúzva, látom 4 éve :)


Niki

2011. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Embere válogatja... Én pl. nem vagyok képes alkalmazkodni, ha a párom szülei a világ legimádnivalóbb emberei lennének, akkor sem költöztem volna hozzájuk. Illetve a páromat sem költöztettem volna a szüleimhez. az én esetemben én tudom magamról, hogy az ilyen többgenerációs együttélésre alkalmatlan vagyok... (megjegyzem: a szülők is mindkét részről:))

de ha úgy érzitek, nálatok nem jelentene problémát, bele lehet vágni. minden kompromisszum kérdése... Ha te elviselnéd, ha anyósjelölted néha bizony elmondja a véleményed, és bele akar ebbe vagy abba szólni, akkor nincs gond. nem állítom, hogy ilyen, de ugyebár lakva ismerik meg az embert.

2011. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
mint már írtam 4 éve vagyunk együtt nagyon jó kapcsolatban élünk vele nőttem föl én most vagyok 20 ő 21 éves én 2 év múlva végzek ő pedig 4 év múlva fog.Én 2 év múlva fogok tudni dolgozni addig max hébe hóba diák melózgatni ami nem sokat számít.Szüleivel is nagyon jóba vagyok már most is gyakorlatilag olyan mintha együtt élnénk(csak az a gond hogy nagyon sokat tanulunk így csak hétvégente vagyok ott)családtagként vagyok nyilván tartva.Családi programokra járok,szülinapokra,van hogy főzök ott sokat beszélgetünk szüleivel és közös programokat is csinálunk.Anyukájával eléggé hasonló a természetünk is.Szóval minden nagyon szuper az egyetlen gond az hogy nem vagyunk önállóak és nem is leszünk még 1 darabig csak hétvégente tudunk találkozni és ez egyre kevésbé elég.Úgy hogy minden kép valami megoldás kéne.
2011. szept. 18. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!